درمان سریع افسردگی

شاید شما هم تا به حال روزهایی را سپری کرده باشید که احساس غم در دل داشته باشید اما ندانید که دلیل اصلی این حال روحی چیست. اگر چه احساسات نظیر شادی یا غم و اندوه و حتی افسردگی از حالات طبیعی بدن هستند و می‌توان گفت که همه افراد لحظه‌ای این موارد را بی‌دلیل تجربه کرده‌اند. حال شما هم می‌خواهید بدانید که چرا ناگهانی اشتهای خود را از دست می‌دهید؟ چرا به یکباره حس خشم درونی در شما ایجاد می‌شود؟ آیا تا به حال، در یک لحظه حس کرده‌اید که از فرط ناراحتی و افسردگی، دنیا دور سرتان می‌چرخد؟ بهتر است بدانید که اگر هر یک از این موارد را چندین بار تجربه کردید، یعنی به بیماری افسردگی دچار شده‌اید و باید به دنبال راه چاره باشید. ما در این مقاله در رابطه با درمان کامل افسردگی و راه‌های برگشت به زندگی و حتی پیشگیری از این بیماری صحبت کرده و به شما کمک می‌کنیم، تا بتوانید در شهر بزرگی مانند تهران، بهترین متخصص مغز و اعصاب را برای این مشکل خود انتخاب کنید.

 

شناخت علائم غم

در ابتدا باید بتوانید تشیص دهید که فقط به یک غم ساده گذرا دچار شده اید یا افسرده هستید؟ همه ما تا به حال اندوه را در زندگی تجربه کرده‌ایم و آن را نوعی رنج روحی بدون درد جسمی توصیف می‌کنیم. به عنوان مثال تصور کنید که شما یک مادر هستید و با ناراحتی فرزند خود، ناراحت می‌شوید و این در صورتی است که هیچ آسیبی به طور مستقیم به شما وارد نشده است. غمگین بودن حالتی مشابه با افسردگی دارد زیرا فرد در این زمان چیزی مانند ویژگی بیماری افسردگی یعنی همان بی‌تفاوتی را تجربه می‌کند، اما به طور کلی غم و افسردگی دو مورد مجزا بشمار می‌روند، با این تفاوت که افسردگی برای مدت بسیار طولانی با فرد همراه می‌شود و تا زمانی که برای درمان آن اقدام نکند، شرایط عادی باز نخواهد گشت.

 

افسردگی چیست؟

شاید برایتان سخت باشد که باور کنید اما افسردگی در واقع نوعی بیماری ذهنی و جسمی می‌باشد که به مرور علائمی از خود به نمایش می‌گذارد. امکان اینکه افراد بیمار، در ابتدای بیماری هیچ علائمی نداشته باشند نیز وجود دارد اما به مرور علائم مرتبط با روان و هم علائم جسمی نمایان خواهند شد.

درمان سریع افسردگی

آشنایی با بیماری افسردگی خندان

جالب است بدانید که بیماری افسردگی فقط با خلق تنگ و ناراحت خود را نمایان نمی‌کند و بلعکس ممکن است فرد حالات خندان و شاد و همچنین پر اشتهایی داشته باشد. افسردگی خندان نیز به اندازه افسردگی و حالات روحی نامناسب مورد اهمیت بوده و زندگی فرد را به مرور مختل می‌سازد.

 

علائم بیماری افسردگی چیست؟

 • تفکرات منفی
 • بد خلقی و رفتار تکانشی
 • بی‌قراری‌های مداوم
 • کم خوابی یا بی‌خوابی
 • شب بیداری‌های مکرر
 • خستگی و بی‌حالی مداوم
 • عدم توانایی تصمیم‌گیری
 • تصور پوچ بودن زندگی
 • احساس بی‌حوصلگی و پوچی
 • عدم تمایل به فعالیت‌های مورد علاقه
 • بیماری‌های مزمن و سخت مثل سرطان
 • افکار مرگ و خودکشی در موارد پیشرفته بیماری

اگر فکر می‌کنید که از این علائم ذکر شده رنج می‌برید و علاقمند هستید که خود را از تمامی این موارد غمگین، نجات دهید حتما به دنبال بهترین متخصص مغز و اعصاب باشید.

 

درمان افسردگی

به طور کلی زمانی که متخصص مغز و اعصاب در ابتدای تشخیص بیماری افسردگی از فرد، سوالاتی در رابطه با زندگی گذشته می‌پرسد تا علل ابتلا به افسردگی یا درمان میگرن با بوتاکس را تشخیص دهد، در می‌یابد که به نوعی محروم ماندن یا عدم برخورداری از چیزی در زندگی جزو عوامل شیوع این بیماری بوده است.

حال از این مورد گذر کرده و به چگونگی درمان بیماری می‌پردازیم:

آیا درمان دارویی افسردگی ممکن است؟

بسیاری از متخصصین مغز و اعصاب، برای درمان انواع افسردگی از داروهای ضد افسردگی استفاده می‌کنند. داروهای ضد افسردگی از مهار کننده‌هایی تشکیل شده‌اند که به مرور زمان، عوارض جانبی شدیدی را به همراه خواهند داشت. متداول‌ترین داروهای ضد افسردگی از مهار کننده‌های انتخابی باز جذب سروتونین تشکیل شده‌اند.

درمان کامل افسردگی با دستگاه پیشرفته rtms

دستگاه rtms یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه‌ها برای درمان افسردگی می‌باشد. ماهیت کار این دستگاه به این صورت است که نواحی قشر مغز را با فعالیت‌های الکترومغناطیسی تحریک کرده و با انتقال پالس‌هایی از سر و پرده مغز، فعالیت نورون‌های عصبی را افزایش می‌بخشد. این دستگاه بسیار ایمن بوده و برخلاف درمان‌های دارویی افسردگی که عوارض شدیدی برای سایر اندام‌های بدن نظیر کبد و … دارند، هیچگونه عوارض جانبی برای بیمار ندارد. این روش درمانی مستلزم تعدادی جلسه مداوم با فواصل زمانی یکسان می‌باشد که دکتر هیوا امجدی متخصص مغز و اعصاب در تهران به شماره تماس 09057100172 این موارد را بسته به شرایط بیماری هر فرد تعیین خواهد کرد.

 

بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران برای درمان افسردگی

همانطور که متوجه شدید، بیماری افسردگی در هر حالتی اگر مورد پیگیری و درمان قرار نگیرد، به مرور زمان پیشرفت می‌کند. چه بسا که اگر به آمار خودکشی‌ها در جهان دقت فرمایید، در می‌یابید که بسیاری از این افراد با عامل افسردگی دست به این کار زده‌اند. حال امروزه تعداد پزشکان خصوصاً در شهر های بزرگ بسیار فراتر از حد تصور است و شما باید بتوانید بهترین متخصص مغز و اعصاب در تهران را برای خود انتخاب کنید. در زمان انتخاب پزشک به چندین نکته توجه داشته باشید. اولین مورد اینکه شما باید در جلسه مشاوره اولیه، بتوانید با پزشک ارتباط خوب و صمیمانه برقرار نمایید تا به راحتی مسائل را با پزشک خود در میان بگذارید. دومین مورد اینکه برای درمان افسردگی با دستگاه rtms به چندین جلسه درمانی نیاز دارید بنابراین بهتر است که به آدرس مطب و نزدیکی به خود توجه نمایید. بهتر است حضوری به مطب مراجعه کنید و از مراجعین در رابطه با نتیجه و رضایت‌مندی از پزشک تحقیق کنید و از تجربه کاری وی اطمینان حاصل کنید. برای اینکار میتوانید با کلینیک تخصصی مغز و اعصاب دکتر امجدی به شماره 09057100172 تماس بگیرید.

 

برچسب ها : افسردگی,تهران

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 8