Reconstructive nose surgeon

دکتر جاودانی جراح بینی ترمیمی

به نظر شما در رسیدن به یک بینی عالی بعد از عمل کدامیک نقش مهم تری دارد ؛ بیمار یا جراح ؟ در رضایت بخش نبودن نتیجه عمل بینی کی مقصر است ؟ جراح یا بیمار ؟ دقت کردید که ما انسان ها عادت داریم تقصیر کار را به گردن فرد دیگری بیندازیم ؟ حتی در انجام جراحی هایی ترمیمی مثل عمل ترمیمی بینی سعی داریم جراح قبلی را مقصر جلوه دهیم و بگوییم که ما نقشی نداشته ایم ؛ اما واقعاً این گونه است ؟ بریم که ببینیم جریان از چه قراره!

جراح بینی ترمیمی

همه ما نسبت به زیبایی چهره خود حساس هستیم. به همین خاطر اگر ایرادی در عضوی از صورت مثل دماغ ببینیم ، دلمان می خواهد هر چه زودتر با انجام یک عمل بینی ، آن را برطرف کنیم. اما اگر با انجام جراحی ، باز هم دماغمان مشکل داشت چی ؟ یا اینکه اگر بعد از عمل کردن دماغ یک اتفاقی بیفتد و منجر به تغییر شکل بینی شود چه باید بکنیم؟ آیا مقصر ما هستیم یا جراح ؟همه این احتمالات را باید در نظر داشته باشید. برای رفع هر گونه ایراد باقی مانده یا پیش آمده بعد از عمل بینی ، عمل ترمیمی بینی راه چاره است. خوشبختانه اینقدر دامنه جراحی های زیبایی گسترده شده که تقریبا هیچ ایرادی نمی تواند از دست جراح بینی قسر در برود ؛ یعنی اینکه حتی اگر با عمل اول برطرف نشد با عمل دوم حتما رفع می شود. در مورد جراح بینی ترمیمی لازم است نکته ای را به شما گوشزد کنیم که برای انتخاب ایشان بیشترین دقت و حوصله را صرف کنید. دلیل این کار را در ادامه بهتون می گوییم. ولی اول بهتر است بدانیم که دکتر عمل بینی ترمیمی کیست ؟

جراح بینی ترمیمی کیست ؟

برای آن که تحت پروسه جراحی بینی قرار بگیرید و بهترین نتیجه را از آن بدست بیاورید ، باید اقداماتی را قبل و بعد از عمل به انجام رسانید. کوتاهی در عمل به هر یک از اقدامات گفته شده ، می تواند شما را به انجام جراحی مجدد نزدیک تر کند. می توان گفت اولین قدم و حتی مهم ترین آن ها ، برگزیدن بهترین جراح بینی است. زمانی که یک دکتر خوب را برای عمل بینی انتخاب می کنید تا حد زیادی نسبت به موفقیت آمیز بودن نتیجه مطمئن خواهید بود. اما به نظر شما اگر در همین اولین مرحله عملکرد درستی نداشته باشید ، ادامه پروسه چه می شود ؟ طبعاً احتمال خطا در جراحی اولیه بالا رفته و شما مجبور می شوید به جراح بینی ترمیمی مراجعه کنید.

جراح بینی ترمیمی کسی است که دماغ عمل شده شما را مورد بررسی قرار می دهد و ایرادات باقی مانده را شناسایی می کند. در وهله بعدی با توجه به نوع بینی و وضعیت آن ، دکتر علی جاودانی ، اصلاحاتی که قابل اجرا هستند را توضیح می دهد و این مسئله را برای شما روشن می کند که عمل ترمیمی بینی حساس تر بوده و البته محدودیت هایی را نیز شامل می شود. پس حواستان به انتظاراتی که از عمل ثانویه دارید باشد! دکتر عمل بینی ترمیمی باید شخصی باشد که تجربه خوب و موفقی در زمینه جراحی بینی داشته باشد تا بتوان به ایشان برای ترمیم مشکلات بینی اعتماد کرد.

اما آیا جراح بینی ترمیمی تنها مشکلات باقی مانده از رینوپلاستی اولیه را برطرف می کند ؟ امکان دارد شما برای اولین عمل دماغ خود یک دکتر خوب را انتخاب نموده و حتی از نتیجه بدست آمده هم رضایت داشته باشید. اما بعد از آن متاسفانه دچار حوادث ناخوشایندی شوید. مثلاً ورزشکار باشید و در حین مسابقه بخاطر برخورد با رقیب، دماغ تان آسیب ببیند. یا اینکه حواستان نباشد و با شدت به یک مانعی برخورد نمایید و در بدترین حالت اینه که تصادف ماشینی را تجربه کنید. مشکلاتی که به خاطر این موارد برای بینی ، پیش می آید دیگر به جراح و تجربه او مربوط نبوده بلکه به خاطر عدم مراقبت و احتیاط خود شما پیش آمده اند. دکتر عمل ترمیمی بینی می تواند چنین ایراداتی را هم درمان کند. در این صورت حتی همان جراح بینی اولیه شما می تواند جراح بینی ترمیمی تان هم باشد.

در انتخاب جراح بینی ترمیمی دقت بالایی داشته باشید !

این را بدانید که بافت های بینی خیلی حساس هستند و حتی ممکن است در صورت از بین رفتن بخشی از آن ها ، هرگز آنطور که باید جایگزین نشوند. پس در قدم اول باید برای نخستین رینوپلاستی بهترین تصمیم گیری را داشته باشید. اگر به هر علت در انتخاب دکتر عمل بینی سهل انگاری کردید یا همانطور که قبل تر توضیح دادیم بعد از جراحی احتیاط لازم را در پیش نگرفتید ، برای انتخاب جراح بینی ترمیمی به منظور اصلاح مشکلات موجود باید عملکردی چند برابر بهتر داشته باشید.

چون که بینی شما یکبار تحت جراحی قرار گرفته و بافت های آن دستکاری شده است ؛ بنابراین ایجاد تغییرات برای بار دوم باید با دقت و احتیاط بیشتری به انجام برسد. پس نیازمند پزشکی هستید که در ین امر متخصص بوده و سابقه و تجربه درخشانی دارد. در غیر این صورت چطوری می توانید ترمیم بینی تان را به او بسپارید ؟

چه کسی مقصر است ؟!

در کنار انتخاب یک جراح خوب این را به یاد داشته باشید که خود شما هم در نتیجه ای که در نهایت از عمل بینی بدست می آید نقش پررنگی دارید. اگر موارد گفته شده از سوی دکتر را ، چه قبل و چه بعد از عمل ، به درستی رعایت نکنید و مشکلات ظاهری یا ساختاری یا هر دو برای دماغ تان ایجاد شود ، دیگر مقصر جراح بینی تان نبوده و نباید همه کاسه و کوزه ها را سر ایشان بشکنید.

چرا که بهترین جراح بینی وظیفه اش را به درستی به انجام رسانده ، تمام باید و نبایدها را توضیح داده و اهمیت این موارد را نیز برایتان شفاف سازی کرده است ؛ پس مسئولیت اینکه شما از خودتان به درستی مراقبت نمی کنید و نکاتی که او می گوید را مهم نمی شمارید ، با جراح نیست. ایشان نمی تواند دنبال شما راه بیفتد و مرتباً بگوید این کار را بکن ، این کار را نکن. کسی که برای عمل بینی اقدام می کند یعنی از نظر عقلی به بلوغ کامل رسیده است.

این موارد حتی برای جراح بینی ترمیمی هم صادق است. خیلی ها از عدم رعایت مراقبت ها بعد از جراحی اولیه که منجر به انجام عمل ترمیمی شده است ، درس نگرفته اند و بعد از عمل ثانویه نیز همین منوال و روال را در پیش می گیرند. پس این را بدانید که برای بدست آوردن یکی نتیجه فوق العاده از عمل بینی و حتی عمل ترمیمی بینی ، شما و جراح تان نقش مکملی دارید که هر کدام تان باید به درستی نقش خود را ایفا کنید.

منبع : www.javdanimd.com

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 16 = 23