Reduce allergy symptoms

10 نکته برای کاهش علائم آلرژی در فصل گرده گل

آچوو!!! آن زمان از سال است و در این فصل آلرژی، تعداد گرده‌ها واقعاً زیاد است. این بدان معناست که بسیاری از ما از مواردی مانند خارش، آبریزش چشم، خارش گلو، احتقان بینی و حتی خستگی رنج خواهیم برد. احتمالاً به این فکر می کنید که “درباره آن به من بگویید!” وقتی گرده را استنشاق می کنیم، بدن ما با آن مانند یک مهاجم خارجی برخورد می کند و با یک پاسخ ایمنی واکنش نشان می دهد. آن وقت است که ما دیوانه وار شروع به عطسه می کنیم و مانند آبشار نیاگارا چشمانمان شروع به آبریزش می کند. برخی از درمان‌های این علائم آلرژی شامل داروهایی مانند آنتی هیستامین‌های بدون نسخه، اسپری‌های بینی استروئیدی و طب سوزنی است. اما بهترین درمان برای آلرژی فصلی گرده، اجتناب از آن است. و کیفیت هوای خانه شما نقش مهمی ایفا می کند. جی آیرز، مدیر محصول کیفیت هوای داخل ساختمان در گرمایش و سرمایش Trane، 10 بهترین توصیه خود را برای کاهش علائم آلرژی در زمانی که فصل گرده‌ها در حال اجرا است به ما ارائه می‌کند.

1. لباس ها و کفش ها را بلافاصله پس از ورود به داخل خانه دربیاورید

در حالی که ممکن است از نظر فیزیکی آن را روی لباس‌های خود نبینید، گرده‌ها به راحتی به شما و حیوانات خانگی‌تان در بیرون می‌چسبند، بنابراین سعی کنید وقتی به داخل برمی‌گردید آن را عوض کنید تا مطمئن شوید که گرده را روی مبلمان یا سایر قسمت‌های خانه پخش نمی‌کنید. . برای حیوانات خانگی خود، آنها را با دستمال مرطوب حیوان خانگی پاک کنید تا گرده های گیر کرده روی خز آنها از بین برود.

2. لباس ها و ملافه ها را هفته ای یکبار بشویید

در حالی که ممکن است در رختخواب دراز نکشید، اما همان لباس‌هایی را می‌پوشید که بیرون می‌پوشیدید، گرده‌ها در هوا حرکت می‌کنند، بنابراین ملافه‌ها را هفته‌ای یک‌بار بشویید تا آلاینده‌ها در آن قرار نگیرند! به خاطر داشته باشید که ماشین لباسشویی باید به 130 درجه فارنهایت برسد تا آلاینده ها، کنه های گرد و غبار و تخم های آنها را از بین ببرد، بنابراین از چرخه آب گرم استفاده کنید.

3. از خشک کن لباس استفاده کنید

هنگامی که تعداد گرده‌ها زیاد است، از خشک کردن لباس‌ها و رختخواب‌های خود در بیرون خودداری کنید، زیرا وقتی لباس‌هایتان را داخل می‌آورید، هدف از تمیز کردن لباس‌هایتان را از بین می‌برد.

4. درها و پنجره ها را تا حد امکان بسته نگه دارید

در حالی که ما اغلب می‌خواهیم پنجره‌هایمان را باز کنیم تا هوای تازه را پس از بسته شدن در تمام زمستان وارد کنیم، گرده‌ها و آلرژن‌هایی را که با بهار می‌آیند نیز جذب می‌کنیم. همچنین نصب یک سیستم تمیزکننده هوا که کیفیت هوای خانه شما را بهبود می بخشد، مانند سیستم تصفیه هوای کل خانه Trane CleanEffects مفید است. این سیستم ثبت اختراع از فناوری انقلابی برای حذف 99.98 درصد از ذرات معلق در هوا از هوایی که در خانه تنفس می کنیم با کاهش باکتری ها و آلرژن های مضر مانند گرده، گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی، دود تنباکو، باکتری ها و غیره استفاده می کند.

5. قبل از بیرون رفتن، داروی آلرژی مصرف کنید

اکثر داروهای آلرژی وقتی به این روش مصرف شوند بهترین نتیجه را دارند. این به دارو اجازه می دهد تا از ترشح هیستامین و سایر مواد شیمیایی که باعث ایجاد علائم می شوند از بدن شما جلوگیری کند.

6. گرد و غبار و جاروبرقی را به طور منظم تمیز کنید

اگر چند بار در هفته این کار را به بخشی از برنامه روزانه خود تبدیل کنید، قطعاً به هر چیزی که در خانه شما ردیابی می شود کمک می کند، یا ممکن است در هنگام باز بودن پنجره ها یا درها وارد آن شده باشد.

7. ملافه های تایید شده را روی همه تشک ها و بالش ها قرار دهید

ملافه های ضد آلرژی و ضد آلرژی تایید شده از نفوذ آلرژن ها جلوگیری می کند. اطمینان حاصل کنید که ملافه ای که خریداری می کنید تمام تخت و بالش ها را کاملاً می پوشاند تا هیچ آلاینده ای نتواند خود را در خانه بسازد.

8. روال قبل از خواب خود را تغییر دهید

تغییر زمان دوش گرفتن به شب درست قبل از خواب می تواند علائم آلرژی را کاهش دهد. مواد حساسیت زا از روزی که به مو و صورت می چسبند، شسته می شوند و به بالش و ملافه تمیز شما منتقل نمی شوند.

9. به گل و گیاه های خود رسیدگی کنید

هرس و هرس چمن و باغچه در طول فصل بهار باعث می شود تیغه های بلندتر نتوانند گرده درختان و گل ها را نگه دارند.

10. خود را آموزش دهید، تعداد گرده ها را بررسی کنید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید

همیشه خوب است که با آب و هوا آشنا شوید. بهترین زمان های روز را برای بیرون رفتن بدانید، در حالت ایده آل زمانی که تعداد گرده ها در کمترین میزان خود است. معمولاً اول صبح در بدترین حالت خود است!

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 − = 75