See a surgeon?

مراجعه به جراح؟

ویزیت با جراح می تواند طاقت فرسا باشد. ممکن است در مورد جراحی برنامه ریزی شده خود احساس اضطراب کنید. در طول یک بازدید عجولانه ممکن است سوالات زیادی در ذهن شما بچرخد. در حالی که جراحان به عنوان متخصصان فنی شهرت دارند، ممکن است گاهی اوقات شیوه کنار تخت وجود نداشته باشد.

ساده به نظر می رسد، اما تعیین انتظارات درست – از هر دو طرف – می تواند اضطراب شما را کاهش دهد و به شما کمک کند در طول ملاقات با جراح خود احساس راحتی بیشتری داشته باشید. پس این دقیقا به چه معناست؟ و چگونه می توانید آن را به انجام برسانید؟

داستانت را بگو

برای کمک به تعیین اهداف روشن، داستان خود را بگویید. فراتر از بیان اینکه چه چیزی آسیب می‌زند یا چه چیزی کار نمی‌کند، حتماً جزئیاتی از قبیل

  • چگونه شرایط فعلی شما کاری را که از انجام دادن لذت می برید محدود می کند
  • فعالیت های روزانه شما
  • چگونه وضعیت شما بر روابط شما با حلقه اجتماعی و خانواده شما تأثیر می گذارد
  • برنامه ها یا اهداف آتی مانند سفر، یا رویدادهای زندگی مانند تعطیلات یا عروسی.

به اشتراک گذاشتن جزئیاتی مانند این به شما کمک می کند تا برای تعیین یک نتیجه موفقیت آمیز برای جراحی همکاری کنید.

با در نظر گرفتن اهداف خود گوش دهید

هنگام توضیح گزینه های جراحی، جراحان موظفند اطلاعات کلیدی، از جمله خطرات، عوارض احتمالی و نتایج احتمالی را مورد بحث قرار دهند. جراح خود را تشویق کنید تا این حقایق را بر اساس آنچه برای شما مهم است، در چارچوب قرار دهد.

  • در مورد اینکه چگونه جراحی بر کارهایی که از انجام دادن آنها لذت می برید، مانند بازی کردن، پیاده روی، آشپزی، خواندن یا گوش دادن به موسیقی، سؤالاتی بپرسید.
  • بپرسید که در طول دوره بهبودی و پس از بهبودی، به طور واقع بینانه چه انتظاری باید داشته باشید. به عنوان مثال، اگر برای تعطیلات یا سفر برنامه ریزی کرده اید، مطمئن شوید که چگونه جراحی بر برنامه های شما تأثیر می گذارد.

قبل از جراحی از موفقیت عمل بپرسید

هنگامی که مطمئن شدید که داستان خود را گفته اید و احساس می کنید که شما و جراحتان انتظارات مناسبی را در نظر گرفته اید، قدم بعدی را بردارید. بپرسید که آیا این بحث بر رویکرد جراح شما نسبت به جراحی تأثیر می‌گذارد یا خیر، و بررسی کنید که هر کدام از شما چگونه موفقیت جراحی را تعریف می‌کنند.

اغلب، هم جراح و هم بیمار بر روی تعریفی از موفقیت توافق دارند: برای مثال، کل تومور را بردارید. اما این تعریف ساده ممکن است جایی برای عدم همسویی باقی بگذارد. فرض کنید یک جراح می تواند تومور تیروئید را به طور کامل حذف کند، اما اکنون بیمار با صدای خشن صحبت می کند. اگرچه از نظر فنی موفقیت آمیز بود، اما ممکن است این جراحی مانند یک شکست به نظر برسد، مگر اینکه فرد این خطر را که می تواند بر نحوه صحبت کردن آنها تأثیر بگذارد، درک کرده و بپذیرد.

این امر اهمیت تعیین انتظارات را برجسته می کند. در این مثال، گفتار واضح پس از جراحی ممکن است انتظار شما به عنوان یک بیمار باشد. جراح شما باید توضیح دهد که چگونه خطرات جراحی ممکن است بر این انتظار تأثیر بگذارد و واقعیت درمان این وضعیت را متعادل کند. اگر هر دو طرف در مورد انتظارات خود صحبت کنند و با هم هماهنگی داشته باشند، جراحی به احتمال زیاد موفقیت آمیز خواهد بود.

در صورت امکان به خودتان زمان بدهید

پردازش اطلاعات در مورد جراحی ممکن است زمان ببرد. یک جراح ممکن است مجبور باشد انتظارات واقع بینانه ای را ارائه دهد که با انتظارات و امیدهای اولیه شما همخوانی نداشته باشد.

برخی از جراحی ها فوری هستند، برخی دیگر نه. اگر نیازی به تصمیم فوری ندارید، با جراح خود صحبت کنید. به آنها بگویید که برای در نظر گرفتن تعریف جراح از موفقیت و تعریف خودتان به زمان نیاز دارید. تأمل در بحث می تواند استرس و اضطرابی را که احتمالاً در طول ملاقات اولیه احساس می کنید، کاهش دهد.

نتیجه نهایی: از قرار ملاقات خود نهایت استفاده را ببرید

در طی یک ویزیت خوب قبل از جراحی، ارتباط دوطرفه انجام می شود. تمام تلاش خود را بکنید تا داستان خود را بگویید و بر جزئیات مهم زندگی خود تأکید کنید. هنگام گوش دادن، اطمینان حاصل کنید که جراح شما این جزئیات را تصدیق می کند و توضیح می دهد که چگونه جراحی ممکن است بر زندگی شما تأثیر بگذارد، نه صرفاً بیان حقایق فنی در مورد جراحی. تنظیم انتظارات با هم به شما کمک می کند تا به یک هدف مشترک برسید و یک رابطه قوی جراح و بیمار ایجاد کنید که برای نتیجه مثبت جراحی ضروری است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 48 = 56