تکنیک ها افزایش بازدهی از تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی بصری در دنیاست. بیش از یک میلیارد نفر در جهان و 40 میلیون نفر در ایران در اینستاگرام عضو هستند. این تعداد بالای کاربر می‌تواند زمینه را برای تبلیغات مؤثر و هدفمند فراهم کند. با وجود اینکه تبلیغات در اینستاگرام بسیار کم‌هزینه است اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با استفاده از تکنیک‌های مخصوص، بازدهی آن را افزایش دهید. در ادامه این تکنیک‌ها را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

کسب اطلاعات بیشتر: فقط با ۱۲ دلار سرمایه گذاری و کسب درآمد از بازار ارز، طلا، کریپتو و نفت خام را آغاز کنید

مزیت های تبلیغ در پلتفرم اینستاگرام

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا کمپین‌های تبلیغاتی خود را در اینستاگرام منتشر کنید. تبلیغ در این پلتفرم مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که برخی از آنها عبارت‌اند از:

  • اینستاگرام محیطی کاربرپسند دارد و کار با ساده و راحت است. بسیاری از افراد در رده‌های سنی مختلف از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. پس تبلیغات در آن می‌تواند بازدهی بسیار بالایی داشته باشد
  • شما می‌توانید پیج خود را به آنالیز کرده و با استفاده از این گزارشات، تغییرات لازم را در انتشار پست و استوری اعمال کنید.
  • نوع تعامل کاربر با اینستاگرام به صورتی است که تبلیغات در آن بازدهی بیشتری خواهد داشت. آمارها نشان می‌دهد که کاربران زمان بیشتری را در این شبکه اجتماعی می‌گذرانند زیرا محتوای منتشر شده در آن به صورت تصویر و ویدئو است. این نوع محتوا جذابیت بیشتری برای کاربران دارد.
  • شما می‌توانید هزینه تبلیغات خود را در این پلتفرم کاهش دهید. امکان تبلیغات گسترده در اینستاگرام با هزینه بسیار پایین برای شما وجود دارد. همچنین شما می‌توانید به صورت رایگان محتوای مربوط به محصول خود را به اشتراک بگذارید و آن را به هزاران نفر معرفی کنید.
  • صفحات اینستاگرام یک سکوی پرتاب برای کسب‌وکارهای نوین هستند. شما می‌توانید با ایجاد صفحه تعاملی به تبلیغات پیرامون کسب‌وکار خود بپردازید. همچنین امکان تعامل میان صفحات مختلف وجود دارد.
  • تبلیغات در اینستاگرام

معرفی تکنیک‌های کاربردی برای افزایش بازدهی تبلیغات در اینستاگرام

اگر می‌خواهید تبلیغاتی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک می‌گذارید، بازدهی بالایی داشته باشند باید تکنیک‌های زیر را استفاده کنید:

تعامل با پیج‌های مرتبط را فراموش نکنید

همان‌طور که می‌دانید تعامل با پیج‌های مرتبط، یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار برای تبلیغات در اینستاگرام است.

بهتر است پیج‌های مرتبط را در اولویت کاری خود قرار دهید. برای شناخت این پیج‌ها باید به جامعه هدف آنها توجه کنید. اگر کسانی که این پیج‌ها را دنبال می‌کنند با مشتریان شما وجه مشترک داشته باشند، امکان موفقیت تبلیغات بیشتر خواهد شد. ممکن است هزینه تبلیغات شما در پیج‌های مرتبط با پیج‌های عمومی یکسان باشد اما بازگشت سرمایه و جذب مشتری از طریق پیج‌های مرتبط بسیار بیشتر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید باما در گروه باما تبلیغات همکاری کنید.

در زمان مناسب تبلیغ کنید

شما باید بهترین زمان را برای انتشار تبلیغات در اینستاگرام انتخاب کنید. قبل از اجرای کمپین تبلیغاتی، تدارکات لازم را در صفحه خود انجام دهید. به طور مثال محتوای مناسب برای محصولات خود آماده کرده و ویدئوهای جذابی را برای ارائه آن در صفحه خود قرار داده باشید.

پس از آن باید برای تبلیغات گسترده در اینستاگرام اقدامات لازم را انجام دهید. اگر قصد برگزاری حراجی در مناسبت‌های مختلف را دارید باید یک تا دو هفته قبل، تبلیغات خود را در پیج‌های دیگر آغاز کنید. مشتری باید زمان داشته باشد تا محصولات شما را مشاهده و مقایسه کند.

همچنین به مدت زمانی که برای ارسال کالا نیاز دارید نیز توجه داشته باشید. این زمان را در حراجی در نظر بگیرید. تنها در این صورت است که تبلیغات شما بازدهی موردنظر را خواهد داشت.

محتوای تصویری و ویدئویی جذاب تولید کنید

همان‌طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، محتوای منتشر شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام به صورت تصویر و ویدئو است. شما می‌توانید این تصاویر و ویدئوها را جذاب و بر اساس ترند روز تهیه کنید. برای آنکه با جدیدترین ویدئوهای منتشر شده آشنا شوید می‌توانید از اکسپلور اینستاگرام استفاده نمایید. برای ایجاد محتوایی جذاب از خلاقیت و ایده‌پردازی خود استفاده کرده و پس از انتشار، بازدهی هر کدام از تولیدات خود را به دقت بررسی کنید.

به مزایای خرید از پیج خود اشاره کنید

شما باید در محتوای خود به مزیت‌های خرید از پیج خود اشاره کنید. به طور مثال اگر برای مناسبت‌های خاص، تخفیف در نظر گرفته‌اید آن را در پست خود اعلام نمایید. همچنین اگر هدیه یا اشانتیونی به مشتریان خود می‌دهید، آن را به اطلاع آنها برسانید.

محتوای آموزشی بسازید و به اشتراک بگذارید

اگر در پیج خود صرفاً محتوای معرفی محصول و تبلیغات را منتشر کنید، فالوورهای شما آن را جدی نمی‌گیرند. اما اگر در کنار آنها، محتوایی آموزشی تولید کرده و آن را با مخاطب به اشتراک بگذارید مشتریان ناخودآگاه شما را دنبال کرده و تبلیغات شما مؤثرتر خواهد بود. پس به شما توصیه می‌کنیم پست‌های خود را هدفمند تولید کرده و سعی کنید تا فالوورها را مجذوب خود کنید.

آموزش ادمین اینستاگرام

هشتگ‌های مرتبط بزنید

اگر شما در تبلیغات خود از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید، در قسمت اکسپلور یا جستجوی اینستاگرام نمایش داده خواهید شد. این هشتگ‌ها افراد بیشتری را جذب تبلیغات شما می‌کنند. البته فراموش نکنید که برای استفاده از این امکان محدودیت‌هایی وجود دارد. اگر بیشتر از حد مجاز هشتگ در انتهای پست خود قرار دهید، تبلیغات شما به عنوان اسپم شناخته شده و اینستاگرام آن را تخلف به حساب می‌آورد.

کپشن را کوتاه بنویسید

با وجود اینکه شما می‌توانید در هر پست خود بیشتر از ۲۰۰۰ کاراکتر را به عنوان کپشن بنویسید اما ما به شما توصیه می‌کنیم که در تبلیغات از کپشن‌های کوتاه‌تر استفاده کنید. کاربران معمولاً کپشن‌های طولانی را نمی‌خوانند و بیشتر به دنبال پاسخ خود در آن می‌گردند. اگر در مدت زمانی کوتاه بتوانند شرایط خرید، قیمت محصول یا نحوه ارائه خدمات را در کپشن پیدا کنند، تبلیغات شما تأثیرگذارتر خواهد بود.

قدرت عکس‌ها و ویدئوها را جدی بگیرید

در صفحات اینستاگرام متن‌های چندخطی یا پست‌های طولانی مورد استقبال قرار نمی‌گیرند. بهتر است پست‌های خود را به صورت تصویری، ویدئویی یا ریلز تهیه کنید. این نوع محتوا با استقبال بیشتری روبرو شده و محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. اگر تبلیغات به صورت ویدئویی باشد، کاربر آن را مشاهده و به احتمال بیشتری آن را دنبال خواهد کرد.

با موسسه باما تبلیغات رایگان ادمین تبلیغات اینستاگرام شوید

با وجود اینکه اینستاگرام یکی از شبکه‌های محبوب برای تبلیغات است اما اگر تکنیک‌هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم را به کار نبرید ممکن است به بازدهی دلخواه خود نرسید. برای افزایش بازدهی تبلیغات در اینستاگرام باید نکات کلیدی مطرح شده را جدی گرفته و از آنها به صورت مستمر استفاده کنید. اگر در مدت‌زمان موردنظر به بازدهی دلخواه نرسیدید مجدداً پیج خود را آنالیز کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید. ما در مؤسسه باما تبلیغات هم می توانیم این کار را برای شما انجام داده و بازدهی تبلیغات شما را در اینستاگرام به بالاترین حد ممکن می‌رسانیم و هم به شما دوره رایگان ادمین تبلیغات اینستاگرام را ارئه کرده و شما را در مسیر تبلیغات باری کنیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

58 − = 49