The application of tray sharing in the packaging industry

کاربرد سینی شیرینگ در صنایع بسته بندی

محصولات لبنی، تخم مرغ و… برای اینکه شکننده هستند، باید به صورت محکم بسته‌بندی شوند که در این بخش از سینی شیرینگ پلاستیکی استفاده می‌شود. این روش که همان زیر شیرینگی (کفی لبنی) نام دارد، در اندازه‌های مختلف تولید شده و کاربردهای ویژه‌ای دارد. گفتنی است که سینی شیرینگ، بوسیله‌ی دستگاه تزریق پلاستیک تهیه می‌شود و از مهم‌ترین سایزهای استاندارد این محصول می‌توان به 25 در 25 الی 30 در 30 اشاره کرد. البته ناگفته نماند که ممکن است برای کاربردهای مختلف از این زیر شیرینگی، در دیگر اندازه‌ها نیز تولید و بکار گرفته شود. حال اگر در صنعت بسته‌بندی فعالیت می‌کنید و به سینی شیرینگ پلاستیکی نیاز دارید، توصیه می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

سینی شیرینگ چیست

این سینی، زیرمجموعه ظروف یک‌بار مصرف است که از بازیافت محصولات پلاستیکی و پس از اعمال فرآیندهای مشخص، قرار گرفتن تحت حرارت تهیه می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول عدم آسیب به محیط زیست است و به همین دلیل بارها و بارها از آن برای بسته‌بندی موادهای مختلف بکار گرفته می‌شود. ضمناً گفتنی است که این زیر شیرینگی در دو نوع پلاستیکی و مقوایی تهیه شده که هر کدام دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند که عبارتند از:

– سینی شیرینگ پلاستیکی: مقاومت این نوع سینی شیرینگ فوق العاده بوده و استحکام بیشتری نسبت به نوع مقوایی دارد. بنابراین برای محصولاتی که نیاز به جابجایی زیاد دارند، بکارگیری از این نوع سینی در دستور کار قرار خواهد گرفت. ناگفته نماند که مهم‌ترین کاربردهای این نوع سینی در بسته‌بندی لبنیات، روغن‌های حلبی و… است.

– سینی شیرینگ مقوایی: اگر بسته‌بندی محصولی از نظر استحکام دارای اهمیت نباشد، معمولاً از این نوع کفی لبنی استفاده می‌شود. البته ممکن است بعضی از کارخانه‌ها بدون در نظر گرفتن هزینه تمایل به بسته‌بندی محصولات با استفاده از این روش داشته باشند. ضمناً ناگفته نماند که این نوع سینی شیرینگ برخلاف نوع پلاستیکی یک بار مصرف است.

کاربرد سینی شیرینگ پلاستیکی

این محصول در صنایع تولید مواد لبنی کاربرد دارد و به جهت بسته‌بندی محکم قابل استفاده است. اما موضوع بااهمیت اندازه‌های تولید شده برای زیر شیرینگی است که در اکثر موارد 2 سانتی‌متر دارای ارتفاع بوده که این موضوع سبب نگهداری بدون نقص محصولات لبنی مانند ماست خواهد شد. از طرفی اگر نیاز به کفی لبنی برای ماست سطلی که دارای ارتفاع بیشتر است؛ باشد، این محصول با ارتفاع 2.5 سانتی‌متر تولید می‌شود و سپس مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته دیگر سایزهای سینی شیرینگ پلاستیکی نیز وجود دارد که هر کدام برای موقعیت‌های مختلف کاربردی هستند که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

  • زیر شیرینگی با اندازه 30 در 30 و با وزن 75 گرم برای بسته بندی ماست سنتی است.
  • کفی لبنی برای ماست‌های دبه‌ای نیز در سایز 25 در 25 سانتی‌متر تولید خواهد شد.
  • برای بسته‌بندی لبنیات تا ارتفاع 14 سانتی‌متر زیر شیرینگی با اندازه 28 در 28 کاربرد دارد.

به طور کلی پیشرفت در زمینه صنایع غذایی، نیاز مجموعه‌ها به انواع این محصول را بیشتر از قبل کرده است و کارخانه‌ها برای بسته‌بندی انواع ماست، خامه و دیگر محصولات لبنی، نیاز مبرم به انواع مختلف سینی شیرینگ پلاستیکی دارند که طبیعتاً باید از مراکز معتبر و مجاز تهیه کنند.

مهم‌ترین نکات در هنگام سفارش زیر شیرینگی

مطمئناً مجموعه‌هایی که در بخش بسته‌بندی فعالیت دارند، باید در زمان خرید این محصول نکات مختلفی را در نظر داشته باشند؛ تا در نهایت بتوانند بهترین نوع کفی لبنی را خریداری و استفاده کنند. حال اگر در حال حاضر به انواع این محصولات نیاز دارید، کافی است که به نکات زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید:

  • بررسی کیفیت محصول

طبیعتاً وقتی از بسته‌بندی محصولات بخصوص تخم مرغ و سایر مواد لبنی صحبت می‌کنیم، باید از زیر شیرینگی استفاده گردد که دارای کیفیت باشد. اگر چه عنوان شد که نوع مقوایی این محصول یک‌بار مصرف است، اما نباید از پایین‌ترین کیفیت آن برای بسته‌بندی محصولات این‌چنینی بکار گرفت. بنابراین در زمان خرید چنین محصولاتی حتماً کیفیت را مورد بررسی قرار دهید.

  • بررسی قیمت محصول

در مقاله اشاره کردیم که سینی شیرینگ پلاستیکی از بازیافت مواد پلاستیکی و نوع مقوایی نیز از خمیر شدن کاغذ تولید می‌شود و با توجه به اینکه ممکن است در نحوه تهیه این محصولات از موادهای دست اول بکار گرفته نشود، بنابراین نمی‌توانند قیمت‌های بالایی داشته باشند. البته این موضوع بدان معنا نیست که کفی لبنی از کیفیت پایینی برخوردار است.

  • بررسی سایز محصول

استفاده از اندازه مناسب این محصول فوق العاده دارای اهمیت است؛ چرا که برای بسته‌بندی هر نوع محصول لبنی، نیاز به زیر شیرینگی خاص با سایز ایده‌آل است. توصیه می‌کنیم در این خصوص حتماً از مشاوره افراد باتجربه استفاده کنید، تا در نهایت بهترین نوع این محصول را با قیمت مورد انتظار خریداری نمایید.

  • بررسی نوع کاربرد

پر واضح است که هر کدام از انواع سینی شیرینگ پلاستیکی، در موارد خاص بکار گرفته می‌شوند. بعنوان مثال: یک کفی لبنی مناسب ماست سلطی قابل استفاده از روغن‌های حلبی نیست و به همین دلیل مجموعه‌ها باید در زمان خرید به این نکته مهم توجه ویژه داشته باشند، تا نهایتاً محصول مناسبی را خریداری کنند.

  • بررسی خدمات پس از فروش

اگر چه در خصوص این نوع محصولات خدمات پس از فروش آن‌چنان معنا نخواهد داشت؛ اما با این حال توصیه می‌کنیم از مرکز یا مجموعه‌ای اقدام به خرید زیر شیرینگی کنید که کیفیت را تضمین و در صورت ایجاد مشکل، حتی پس از تحویل اجناس به سرعت مراتب را مورد بررسی قرار دهند.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را با محصول کاربردی سینی شیرینگ پلاستیکی آشنا کنیم و با توجه به اینکه بسیاری از مجموعه‌ها در حوزه بسته‌بندی فعالیت دارند، حتماً به تهیه این نوع محصولات نیاز پیدا خواهند کرد. حال اگر به هر نوع کفی لبنی احتیاج دارید، کافی است با مدیران مجموعه تکتا بافت باختر در تماس باشید. این شرکت با ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین انواع زیر شیرینگی توانسته است به مجموعه‌های مختلف خدمات ارائه دهد که از مهم‌ترین مزایای بکارگیری از این مجموعه نیز می‌توان به قیمت عالی اشاره کرد. حال برای هر گونه تماس با مجموعه تکتا بافت باختر کافی است که از راه‌های ارتباطی قرار داده شده در انتهای مقاله استفاده کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 1