بهترین سنگ راه پله

بهترین سنگ راه پله ساختمان را می توانیم به ترتیب سنگ گرانیت، چینی کریستال، مرمریت، مرمر و تراورتن معرفی کنیم. اولویت معرفی سنگ ها بر اساس مقاومت و استحکام سنگ ها بوده و اگر اولویت انتخاب ما ماندگاری پله است باید به ترتیب معرفی شده سنگ خود را انتخاب کنیم. سنگ راه پله می تواند در بیرون و داخل ساختمان اجرا شود. برای پله های بیرونی که باید از دو جنس گرانیت و کریستال استفاده کنیم و هیچ پله دیگری توسط کالاساخت پیشنهاد نمی شود؛ اما در خصوص راه پله های داخلی بهتر است بگوییم که انتخاب سنگ ما بر اساس سلیقه رنگی و بودجه ای که برای خرید در نظر داریم مشخص خواهد شد. سنگ های پله در سه رنگ اصلی سفید، کرم و مشکی وجود دارند که می توانیم یکی از این سه رنگ را در راه پله خود به اجرا درآوریم.

 

قیمت سنگ پله

قیمت سنگ پله ساختمان

قیمت سنگ پله را در ابتدا جنس سنگ و معدن آن مشخص می کند. یعنی سنگ پله مرمر گران ترین نوع پله و پله مرمریت ارزان ترین آن ها محسوب می شود. بنابرایم قیمت سنگ پله را معدن سنگ مشخص می کند. پارامتر دوم رنگ سنگ پله است. گران ترین سنگ های پله سفید رنگ ها هستند که می توانیم از معادن مرمریت، چینی و تراورتن آن ها را داشته باشیم. موضوع دیگر نیز سورت و درجه بندی سنگ پله است. در هر جنس سنگ و رنگ پله می توانیم چندین درجه مختلف از سنگ را داشته باشیم که مسلما قیمت هر یک با دیگری متفاوت است. در ادامه این متن به بررسی انواع سنگ پله می پردازیم و هر کدام را بسته به رنگ سنگ معرفی خواهیم کرد.

سنگ پله کرم
یکی از پرفروش ترین سنگ های پله، رنگ کرم آن است. سنگ راه پله کرم می تواند در انواع پله های داخلی و خارجی اجرا شود و معادن مختلفی می توانند این طیف رنگ را جوابگو باشند. از معروف ترین سنگ پله کرم رنگ می توانیم به سنگ های دهبید، پرطاووسی، آباده و اداوی اشاره کنیم. قیمت سنگ پله کرم بر اساس اولویت معرفی شده تعیین می شود و بنابراین گران ترین سنگ پله کرم را دهبید و ارزان ترین را اداوی می دانیم. اگر نیز بخواهیم در بین تراورتن های پله سنگ کرم رنگی را معرفی کنیم به معادن دره بخاری، طرق، ورتون، آبگرم و تکاب اشاره می کنیم. نکته اینجاست که سنگ پله تراورتن گران قیمت است و در بازار نیز به صورت محدود دیده می شود.

سنگ پله سفید
زیباترین سنگ پله را می توانیم سفید رنگ بدانیم. معروف ترین سنگ پله سفید متعلق به سنگ پله چینی است. سنگ های پله چینی مانند الیگودرز، ازنا، لایبید، قروه، نیریز و … از معروف ترین سنگ های این دسته سنگ هستند که دارای زمینه رنگی سفید یخچالی بوده و رگه ها و خطوط رنگی در سنگ قابل شهود هستند. بنابراین بهترین و زیباترین سنگ پله سفید را سنگ چینی سفید می دانیم. مورد دوم سنگ پله مرمریت سفید است که از معروف ترین آن ها می توانیم به معادن هرسین، صلصالی و جوشقان اشاره کنیم. قیمت سنگ پله سفید نسبت به دیگر سنگ ها بالاست و بنابراین به عنوان سنگ لاکچری و خاص پسند معرفی می گردد. در بین تراورتن سفید پله نیز می توانیم بهترین را متعلق به معدن عباس آباد بدانیم که می تواند به دو صورت صیقلی و چرمی فرآوری گردد.

کسب اطلاعات بیشتر: کاربرد میلگرد بستر چیست

بهترین سنگ پله

سنگ پله مشکی
مرمریت تنها سنگیست که می توانیم از آن پله مشکی را داشته باشیم. سنگ های لاشتر، مشکی نجف آباد، گلدن بلک، دهبید اسپایدر، تریدی بلک، بلک رز، مهکام و … از انواع معروف مرمریت های مشکی هستند که می توانیم به صورت سنگ پله ضخامت 3 سانتی متری آن ها را در ساختمان سازی به کار گیریم. سنگ راه پله مشکی یکی از خاص ترین سنگ ها محسوب می شود که در موارد محدود اجرا و کارکرد آن ها را شاهد هستیم.

 

کلام آخر

در کالاساخت سعی بر آن داریم که تمام سنگ های معرفی شده در بالا را معرفی و عرضه نماییم. در واقع اگر در هر طیف رنگ بتوانیم سنگ پله ای را معرفی کنیم می توانیم سبد محصولات خود را تکمیل کرده و دست مشتری را برای انتخاب باز بگذاریم. امروزه هیچ محدودیتی برای اجرای سنگ پله داخلی نداریم و می توانیم از هر سنگ و هر رنگی به صورت تکی با ترکیبی در راه پله استفاده کنیم. ترکیب سنگ هایی مانند سفید و مشکی، کرم و مشکی، سفید و کرم و … می توانند جذاب ترین نوع راه پله را ارائه دهند که در زمان انتخاب و تصمیم گیری حائز اهمیت است. در کلام آخر نیز باید بگوییم که سنگ گرانیت و کریستال و چینی بهترین و ماندگار ترین سنگ های پله محسوب می شوند که بدون شک پیشنهاد اول مشاوران فروش کالاساخت همین دو سنگ خواهند بود. شما می توانید انواع سنگ راه پله را در عرض 35 تا 30 سانتی متر و طول متغیر با ضخامت 3 سانتی متر به کالاساخت سفارش داده و سنگ را درب منزل تحویل بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

35 − 34 =