گردشگری در برزیل با وجود تلفات ناشی از کرونا 21.9 درصد رشد خواهد کرد

گردشگری در برزیل با وجود تلفات ناشی از کرونا 21.9 درصد رشد خواهد کرد

بر اساس تخمین های منتشر شده توسط کنفدراسیون ملی تجارت کالا، خدمات و گردشگری (CNC به پرتغالی)، علیرغم میلیون ها دلار ضرر که از زمان شیوع بیماری همه گیر در این کشور انباشته شده است، درآمد گردشگری برزیل امسال 21.9 درصد افزایش خواهد یافت.

بر اساس داده ها، بین مارس سال گذشته تا اکتبر 2021، گردشگری در برزیل 453 میلیارد ریال (حدود 80.892 میلیارد دلار) از دست داده است. تنها در سال 2020، درآمدها 36 درصد کاهش یافته است.

مطالعه بیشتر: مکان های دیدنی آلمان

سائوپائولو و ریودوژانیرو – شهرهای اصلی آسیب دیده از همه‌گیری – در رتبه‌بندی تلفات پیشرو هستند و بیش از نیمی (55٪) از خسارات ملی را تشکیل می‌دهند.

با این حال، این بخش از ماه مارس به تدریج در حال بهبود است، اگرچه درآمدها هنوز 19.5 درصد کمتر از درآمدهای ثبت شده در فوریه 2020، قبل از همه گیری است. در ماه اکتبر، شاخص فعالیت های گردشگری به 80 درصد از سطوح ثبت شده در فوریه 2020 رسید. در مقایسه با ماه قبل (سپتامبر)، فعالیت اقتصادی گردشگری در برزیل برای ششمین ماه مثبت متوالی رشد 1 درصدی را ثبت کرد. به لطف آن، مزایای انباشته شده بین ماه می و اکتبر به 51.2٪ رسیده است که فاصله نسبت به ارقام ثبت شده قبل از همه گیری کووید-19 را کاهش می دهد.

پیش‌بینی‌های کنفدراسیون نشان می‌دهد که علاوه بر رشد 21.9 درصدی درآمد در سال جاری، علی‌رغم لغو رویدادهای مهم ملی، مانند “Reveillon” در ریودوژانیرو – جشن سنتی شب سال نو که میلیون‌ها نفر را در ساحل کوپاکابانا جمع می‌کند. – نتیجه برای سال 2022 نیز مثبت خواهد بود که انتظار می رود افزایش 2.4 درصدی در درآمدها وجود داشته باشد.

فابیو بنتس گفت: «انتظار برای این فعالیت‌ها در ماه‌های آینده همچنان مطلوب است، علی‌رغم این واقعیت که محدودیت‌ها و لغو برخی رویدادهای مهم، بهبود کامل پتانسیل درآمدزایی را که ما معتقدیم پس از آگوست 2022 رخ خواهد داد، به تأخیر می‌اندازد». اقتصاددان CNC مسئول تجزیه و تحلیل.

بر اساس این مطالعه، پس از ثبت نقاط اوج ابتلا به کووید در برزیل، اقدامات انزوای اجتماعی باعث روند نزولی شد و تنها 2 درصد بالاتر از میزان ثبت شده در پایان فوریه 2020 قرار گرفت.

با این حال، این سناریو همچنان نامطمئن است، زیرا نرخ بالای تورم در کشور “قیمت خدمات و بخش گردشگری را آلوده می کند”. تورم در برزیل در دوازده ماه گذشته قبل از اکتبر 2020 به 10.74 درصد رسید که ناشی از قیمت بالای بنزین است. تورم بیش از دو برابر آنچه انتظار می رفت (3.75 درصد برای سال جاری)، با حاشیه تحمل 1.5 درصد بوده است.

با نزدیک شدن به پایان سال و فصل تعطیلات، بسیاری از برزیلی‌ها خود را برای سفر آماده می‌کنند، حتی با قیمت‌های بالای بلیط هواپیما و نوع جدید COVID-19. جریان گردشگران، کارآفرینان این بخش را خوش بین کرده است.

یک نظرسنجی با اتحادیه های شرکت هتل ها و رستوران ها نشان می دهد که 61 درصد از مصاحبه شوندگان انتظار رشد فروش را نسبت به سال گذشته دارند. از این تعداد، 31.5٪ معتقد به افزایش تا 30٪ هستند. به گفته فدراسیون اسکان و غذای برزیل، بیش از نیمی از تجار کارمندان جدیدی استخدام کرده اند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

84 + = 89