Using physiotherapy for a better life!!

استفاده از فیزیوتراپی برای زندگی بهتر!!

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی یکی از علوم اصلی توان‌بخشی در پزشکی بوده که با استفاده از روش های خاص و متنوع خود به درمان بیماری های عضلانی و همچنین مشکلات سیستم اسکلتی بیماران می پردازد. از فیزیوتراپی در درمان بیماران اسپاسم های عضلانی ناشی از استرس، اعصاب و مغز نیز استفاده می شود.

 

فیزیوتراپی تخصصی در مشهد

توان‌بخشی

به مجموعه اقدامات، تمرین ها و ورزش هایی که بیمار باید انجام دهد تا محدودیت های جسمی و حرکتی خود را افزایش دهد و در مشکلات عصبی و ذهنی نیز از توان‌بخشی استفاده می شود زیرا بیمار با انجام دادن مجموعه روش هایی می تواند به حداکثر توانایی خود دست یابد. یکی از بیماری هایی که فرد را دچار این محدودیت ها میکند خار پاشنه است که میتوان با درمان آن در فیزیوتراپی مشکل راه رفتن بیماران را درمان نمود.

اهداف فیزیوتراپی

فیزیوتراپ ها با استفاده از روش های درمانی مخصوص هر بیماری موجب شده اند که سطح سلامت مردم بالا تر رفته و بسیار از بیمارانی که نیازمند افراد دیگر برای کارهای شخصی هستند با ورود و گذارند دوره درمانی توسط متخصص فیزیوتراپی دیگر بیمار به تنهایی بسیاری از کارهای شخصی خود را انجام داده و در بیشتر موارد به درمان کامل بیماری های عضلانی و اسکلتی خود دست می یابد.

روش های فیزیوتراپی بر پایه اصلاح فعالیت های حرکتی بوده و همچنین با افزایش حرکت های اصلاحی بسیاری از محدودیت های حرکتی را از بین می‌برند و در انتها به تقویت عضلات ضعیف قسمت های نیازمند توان‌بخشی بدن شده که به طور کامل روند درمانی خود را طی نماید.

چرا از فیزیوتراپی باید استفاده کنید

در بسیاری از موارد با استفاده از روش های فیزیوتراپی دیگر نیاز به انجام عمل های سنگین نمی باشد و فقط انجام درمان های ایمن که از عوامل فیزیکی، مکانیکی و الکتریکی برای افزایش بهبود بیماران جسمی حرکتی استفاده خواهد شد که در بعضی از مواقع از درمان های دستی همراه با تمرین های درمانی برای بازیابی سلامت بیماران استفاده می شود. یک متخصص فیزیوتراپی با استفاده از ماساژها، ورزش های آبی و ورزش های مخصوص هر بیمار مشکلات جسمانی بیماران را بهبود می‌بخشند. اگر با مشکلات حرکتی مواجه هستید می توانید از متخصصین کلینیک فیزیوتراپی نویان برای حل مشکلات حرکتی و جسمانی خود کمک بگیرید.

کارهایی که یک دکتر متخصص فیزیوتراپی انجام می دهد

اغلب متخصصین فیزیوتراپی در مشهد ستون فقرات و مابقی مفصل های بدن را تنظیم کرده و سپس و اصلاح ناهنجاری و مشکلات حرکتی می پردازند. ماساژ قسمت های نرم و همچنین استخوان های آسیب دیده به گونه ای خواهد بود درد بیمار را بسیار کاهش داده و احتمال آسیب دیدگی مجدد آن قسمت ها بسیار پایین می آورند. در بعضی از موارد بیماران را در بخش الکتروتراپی قرار داده تا با استفاده از اشعه مادون قرمز و اولتراسوند تراپی به بهبود ناهنجاری های بیماران کمک کنند و در بخش مکانوتراپی دکترین فیزیوتراپی از وسایل مکانیکی همانند نخ، قرقره و … به بهبود بیماران کمک خواهند کرد.

حوزه های درمانی فیزیوتراپی

فیزیوتراپی در بسیاری از درمان های بیماری های مختلف کاربرد دارد که می توان به این موارد نیز اشاره کرد: بهبود در بیماری های عصبی، تنفسی، قلبی، عروقی و … که برای درمان هر کدام تمرین ها و روش های مختلفی استفاده می شود.

فیزیوتراپی افراد سالمند نیز بسیار مهم بوده زیرا به نوعی پیشگیری از بدتر شدن اوضاع زندگی سالمندان را در پی خواهد داشت که با انجام ورزش های مخصوص سالمندان عزیزمان کیفیت زندگی بهتری را خواهند داشت.

فیزیوتراپی ورزشی نیز یکی از کاربردی ترین روش ها برای آسیب دیدگی ورزشکاران بوده که با قرار گرفتن در دوره درمان ورزشکاران به سرعت می توانند آمادگی کامل جسمانی خود را در کمترین زمان به دست آورند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 − 17 =