visionOS: ویژگی‌ها، تاریخ انتشار، Apple Vision Pro، موارد دیگر

visionOS: ویژگی‌ها، تاریخ انتشار، Apple Vision Pro، موارد دیگر

visionOS سیستم عامل اعلام شده برای اولین کامپیوتر فضایی اپل، Vision Pro است. در حالی که برای اولین بار شایعه شده بود که xrOS نامیده می شود – حتی در داخل به این شکل نامیده می شد – اپل احتمالاً برای اهداف بازاریابی این نام دیگر را انتخاب کرد. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد آن بدانید.

کسب اطلاعات بیشتر: ویژگی های پنهان IOS 16 که آیفون شما را قدرتمند می کند

کسب اطلاعات بیشتر: لیست تمام محصولاتی که اپل در سال ۲۰۲۳ ارائه می دهد

امکانات

به عنوان یک سیستم عامل و دستگاه نسل اول، تمایز بین ویژگی ها دشوار است زیرا visionOS زمینه را برای اولین رایانه فضایی اپل و به روز رسانی های آینده آن ایجاد می کند. همانطور که اپل اعلام کرد، در اینجا بهترین ویژگی های آن است.

برنامه‌ها در «فضای شما» زندگی می‌کنند و یک App Store جدید وجود دارد
Vision Pro برنامه های آشنا مانند Apple TV، Music، Mindfulness، Freeform، Safari، Photos، Mail، Messages و Keynote را ارائه می دهد. آنها همیشه با iPhone، iPad و Mac شما از طریق iCloud همگام می شوند.

این برنامه‌ها می‌توانند به طور کامل در فضای شما گسترش پیدا کنند، مانند یک جلسه ذهن‌آگاهی، جایی که می‌توانید یک لحظه خصوصی آرامش ایجاد کنید. با Environments، می توانید محیط اطراف خود را با مناظر متحول کنید و به برنامه ها اجازه دهید فراتر از ابعاد اتاق شما رشد کنند و مکان مناسبی برای تمرکز ایجاد کنند.

visionOS یک اپ استور جدید دارد که با Vision Pro شامل برنامه های ساخته شده برای این سیستم عامل جدید و همچنین برنامه های سازگار iPad و iPhone راه اندازی می شود.

روشی همهجانبه برای تجربه سرگرمی

یکی از بزرگترین نقاط فروش اپل ویژن پرو، یک راه فراگیر برای تجربه سرگرمی است. با Cinema Environment، می‌توانید از نمایش‌ها و فیلم‌ها با نرخ فریم و نسبت تصویر مورد نظر فیلمساز با صدای فضایی فراگیر لذت ببرید. برای تماشای Apple TV Plus، سایر سرویس‌های استریم یا حتی اجرای ۱۰۰ بازی Apple Arcade، می‌توان صفحه‌ای با عرض ۱۰۰ فوت ایجاد کرد.

برای مثال، Apple Immersive Videos ضبط‌های 180 درجه سه بعدی 8K را ارائه می‌کند که با صدای فضایی ضبط شده‌اند.

فیلم ها و عکس های فضایی

visionOS همچنین روش جدیدی برای تجسم عکس‌ها و ویدیوهای گرفته شده ارائه می‌کند. با Apple Vision Pro، می‌توانید فیلم‌ها و عکس‌های فضایی بگیرید که محتوایی با عمق چشمگیر ارائه می‌دهند، درست مانند زمانی که می‌توانید به لحظه‌ی حال بپرید. می‌توانید آن‌ها را در برنامه Photos پیدا کنید و اندازه را برای تجربه‌ای فراگیرتر افزایش دهید.

فیس تایم و همکاری

ویدیوهای FaceTime در اندازه واقعی هستند و با پیوستن افراد جدید، تماس به سادگی در اتاق شما با visionOS گسترش می یابد. در FaceTime، می‌توانید از برنامه‌ها برای همکاری با همکاران در اسناد مشابه به طور همزمان استفاده کنید.

برای کسانی که از Apple Vision Pro استفاده می‌کنند، این دستگاه یک Persona دیجیتال ایجاد می‌کند که به دیگران امکان می‌دهد شما را در حالی که گجت اپل را پوشیده‌اید، در «نمایشی طبیعی و پویا از حرکات صورت و دست‌تان» ببینند. کاربران حتی می‌توانند از مزایای SharePlay استفاده کنند، بنابراین شما همچنان در حین اشتراک‌گذاری یک برنامه، همه را در کاشی‌های ویدیویی بزرگ می‌بینید.

ادغام مک با visionOS

مک نقش مهمی در visionOS و Apple Vision Pro ایفا خواهد کرد. این دو راه برای ادغام کامپیوترهای مک با سیستم عامل جدید است:

مک خود را به صورت بی سیم به Vision Pro با نمایشگر مجازی مک بیاورید. می توانید آن را در هر نقطه از فضا قرار دهید و از Vision Pro به عنوان یک نمایشگر بزرگ، خصوصی و قابل حمل 4K استفاده کنید.
می توانید از Magic Keyboard و Magic Trackpad به عنوان لوازم جانبی بلوتوث Vision Pro استفاده کنید.

تاریخ انتشار

visionOS در کنار Apple Vision Pro در دسترس خواهد بود. انتظار می رود این رایانه فضایی در اوایل سال 2024، یعنی بین ژانویه تا آوریل، وارد بازار ایالات متحده شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 + = 48