What are the requirements for CE safety certification?

چه الزاماتی برای اخذ گواهینامه ایمنی CE وجود دارد؟

گواهینامه CE در محصولات تجاری (با نماد CЄ) به این معنی است که سازنده یا واردکننده مطابقت کالا را با استانداردهای بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط‌زیست اروپا تأیید می‌کند.

گواهینامه CE چیست؟ در دنیای ماشین آلات و خطوط تولید مهندسی، اخذ گواهینامه CE توسط یک سازنده انجام می شود. هر بار که نیاز به تغییر است، کارفرما از سازنده اصلی می خواهد که اصلاح را انجام دهد تا نشان CE اصلی همچنان معتبر بماند. در دنیای واقعی، خط تولید با علامت CE تحت چندین تغییر است که توسط نهادهای مختلف انجام شده است، به طوری که سازنده اصلی به ندرت علامت CE آن را هنوز معتبر می داند.

اکنون مسئله این است که کارفرما نمی تواند از ماشین آلات استفاده کند، زیرا دیگر علامت CE ندارد، به عبارت دیگر مطمئن نیست که هنوز مطمئن باشد! ولی تولیدکنندگان باید تمام خطرات احتمالی ناشی از محصول خود را در نظر بگیرند و در تجزیه و تحلیل ریسک خود ثبت کنند تا تعیین کنند:

کدام الزامات ضروری برای محصول آنها اعمال می شود

نحوه رسیدگی آنها به خطرات شناسایی شده و برای اطمینان از انطباق با الزامات اساسی قابل اجرا (به عنوان مثال از طریق استفاده از استانداردهای هماهنگ و آزمایش های معتبر شخص ثالث)

دو خطر تجاری خاص در ارتباط با علامت گذاری CE وجود دارد:

  1. آیا مایلید که بدون داشتن شواهد رضایت‌بخش مبنی بر اینکه محصول شما تمام الزامات اساسی قانون (مانند دستورالعمل‌های ایمنی ولتاژ پایین یا ایمنی ماشین‌آلات) را برآورده می‌کند، ریسک اعلام خود را در برابر قانون CE بپذیرید؟

  2. اطمینان از ایمن بودن محصول شما، نه تنها از نظر عملکردی قابل قبول، بلکه همچنین اطمینان از استفاده از دستگاه‌ها به گونه‌ای که در هنگام نصب، استفاده یا نگهداری آسیبی به کاربر، حیوانات اهلی و اموال وارد نشود .

ترکیب هر دو ریسک و عدم اقدام صحیح بر روی آنها می تواند هم از نظر مالی و هم به طور بالقوه موجب از دست دادن شهرت و اعتبار در بازار در نتیجه بسیار پرهزینه باشد. فراخوان‌های روزانه محصولات بر این اساس فهرست شده‌اند که دستگاه‌ها الزامات بهداشتی و ایمنی ضروری قانون علامت‌گذاری CE را برآورده نمی‌کنند و بنابراین به طور بالقوه برای استفاده ایمن نیستند. یکی از رایج ترین خطراتی که در این دستگاه ها شناسایی می شود، نقص هایی است که می تواند باعث برق گرفتگی یا آتش سوزی شود.

بهترین راه برای کاهش فراخوان‌های احتمالی محصول و اطمینان از رعایت الزامات صحیح، پیشرفت در آزمایش شخص ثالث است.

چرا تست ایمنی الکتریکی مورد نیاز است؟

تست ایمنی الکتریکی با استفاده از یک استاندارد هماهنگ، گامی کلیدی برای اطمینان از اینکه محصولات با الزامات ضروری دستورالعمل ولتاژ پایین (LVD) یا دستورالعمل‌های ایمنی ماشین‌آلات مطابقت دارند و در نتیجه اطمینان حاصل شود که سازنده می‌تواند فرض انطباق با قوانین قابل اجرا را نشان دهد. استفاده از آزمایشگاه تست شخص ثالث کارآمدترین و قابل اعتمادترین راه برای اطمینان از اینکه دستگاه ها کاملاً با استانداردهای هماهنگ و مناسب برای کاربرد نهایی آنها مطابقت دارند. آزمایش شخص ثالث از یک آزمایشگاه آزمایش معتبر تضمین می کند که محصول مطابق با الزامات صحیح استاندارد آزمایش شده است و به سازنده هنگام امضای بخش نهایی فرآیند، اعلامیه انطباق، اطمینان می دهد. ضروری است که محصولات تحت سطح صحیح تست و بررسی قرار گرفته باشند تا اطمینان حاصل شود که:

  1. این محصول مسئولیتی در قبال گرم شدن بیش از حد و ایجاد آتش سوزی ندارد.

  2. این محصول دارای عایق الکتریکی مناسب است و نمی تواند خطر برق گرفتگی ایجاد کند.

  3. خطرات بالقوه مورد استفاده غیراصولی در نظر گرفته شده یا شناسایی شده است.

  4. محصول به درستی علامت گذاری شده است و دستورالعمل استفاده واضح است و به کاربر اجازه می دهد تجهیزات را با خیال راحت نصب و راه اندازی کند.

تست ایمنی مناسب شخص ثالث باعث افزایش اعتبار در هنگام فروش محصولات به بازار جهانی می شود. اکثر کشورها گزارش های آزمایشی را نمی پذیرند مگر اینکه توسط یک آزمایشگاه آزمایشی معتبر صادر شده باشد. این همچنین برای خرده فروشان و مصرف کنندگانی که نیاز به اطمینان از ایمن بودن محصول دارند و هنگام عرضه در بازار یا ارائه خدمات مشکلی ایجاد نمی کند صادق است.

چگونه عنصرCE می تواند کمک کند؟

اگر می‌خواهید در مورد الزامات نشان‌گذاری CE خود و آماده‌سازی محصول برای آزمایش ایمنی الکتریکی راهنمایی بیشتری داشته باشید، با کارشناسان تست ایمنی تماس بگیرید. ان‌ها اطمینان حاصل می کنند که محصولات، خدمات و راه حل های شما با تمام استانداردهای مرتبط و شناخته شده بین المللی مطابقت دارند.

Isosystem.org

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 − = 54