مالیات مهریه چیست؟ مالیات مهریه چگونه تعیین می شود؟

مالیات مهریه چیست؟ مالیات مهریه چگونه تعیین می شود؟

بسیاری از افراد لزوم و اهمیت مشاوره با بهترین وکیل در تهران که در امور مخصوص به فعالیت خود تخصص دارد را نمی دانند. به عنوان مثال بهترین وکیل کیفری، تحصیلات و تجربه کاری خود را منحصر به مباحث جزایی میکند و در آن زمینه بسیار با تجربه و با مهارت اقدام می نماید ، این امر نه تنها حفظ حقوق موکل را بیشتر تضمین میکند، بلکه قاضی دادگاه را نیز در بررسی دقیق پرونده و اجرای عدالت یاری می نماید. در دفتر حقوقی محمد حاجیلو، وکیل پایه یک دادگستری، بهترین وکیل در تهران آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه حقوقی و کیفری هستیم. با مراجعه به سایت حقوقی محمد حاجیلو می تواندی به راحتی به راه های ارتباطی دست یابید. در این مقاله به یکی از مباحث مهم در امور خانواده و طلاق ، به نام مهریه و مالیات مربوط به آن، همچنین قش وکیل متخصص در این حوزه می پردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در تهران

در نظر بدارید که وکلای دادگستری بعد از اتمام تحصیلات اولیه نیاز به کسب تجربه در حوزه هایی مشخص را دارند تا در آن حوره متخصص گردند. بهترین وکیل مهریه در تهران یا بهترین وکیل طلاق در تهران افرادی هستند که با کسب تجربه کافی در پرونده های مربوطه، از قوانین به روز در ای حوزه ها آگاهی دارند و بر روند رسیدگی و نظر قضات مسلط اند. از این رو کارنامه کاری آن ها موجب می شود تا مراجعین با خیالی آسوده و بدون نیاز به مراجعه پی در پی به شعب دادگاه ها، از حصول نتیجه مطلوب در کمترین زمان ممکن، اطمینان حاصل نمایند. در ادامه با بهره مندی از گفته های بهترین وکیل مهریه در تهران به بررسی مالیات مهریه و دلایل وضع قانون مربوط به آن می پردازیم.

مالیات مهریه چیست؟

قطعا می دانید که مطابق با قانون مدنی ایران، به محض انعقاد زوجیت میان زن و مرد در نکاح دائم، زن مالک مهریه می شود. البته این نکته را نیزدر نظر داشته باشید که مهریه در بسیاری از موارد با توافق زوجین به صورت عندالاستطاعه پرداخت می گردد. یعنی در ضمن عقد قید می شود که مرد هنگامی که توانایی مالی برای پرداخت مهریه را پیدا کرد، مکلف است نسبت به پرداخت آن اقدام نماید. در غیر این صورت وی را مکلف به پرداخت مهریه مذکور نمیدانیم.

پس دانستیم که مهریه مالی است که شوهر موظف می شود به صورت عندالمطالبه یا عندالاستطاعه به همسر خود بعد از انعقاد زوجیت، پرداخت نماید.

بهترین وکیل مهریه در تهران اذعان می دارد که امروزه مبالغ بالای مهریه، به عنوان یکی از موانع ازدواج در کشور ما به شمار می رود. در نتیجه قانونگذار که همواره در پی تصویب قوانین و مقررات تسهیل گر برای ازدواج است، ممکن است، نسبت به تصویب مالیات مهریه به عنوان یکی از ابزارهای قانونی جهت کاهش مبالغ مهریه اقدام کرده است. در این صورت، پس از تصویب، هر چه مقادیر مهریه افزایش یابد، نرخ مالیات مهریه نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین تصویب قانون مالیات مهریه در سال 1402 به عنوان تشویق کننده برای زوجین جهت کاهش مبالغ مهریه عمل می نماید

با توجه به افزایش مشکلات اجتماعی و بالا رفتن آمار طلاق بین زوجین و همچنین وضع قوانین جدید، اغلب افراد در مسیر جدایی، دچار اشتباهاتی می شوند که، باعث طولانی تر شدن روند پرونده می گردد. این موضوع علاوه بر اتلاف وقت افراد موجب صرف هزینه های اضافی برای آنها می گردد. از طرف دیگر برخی از افراد نیز، حین انعقاد زوجیت، با عدم آگاهی از حق و حقوق خود و قوانین جدید، باعث بروز مشکلات و اختلافات در آینده می گردند. از این رو بهترین و مطمئن ترین راه، مشاوره با بهترین وکیل مهریه در تهران یا بهترین وکیل طلاق در تهران می باشد که ضمن داشتن تخصص و تجربه کافی در پرونده های مشابه، آگاهی و تسلط کاملی بر قوانین قدیم و جدید در این حوزه دارد

اگر با چنین معظلاتی مواجه هستیدیا سوالات بیشتری در باب مالیات مهریه دارید، می توانید با مراجعه به سایت محمد حاجیلو و استفاده از راه های ارتباطی، از مشاوره سریع و آسان با بهترین وکیل خانواده و طلاق در تهران بهره مند گردید

ویژگی های مالیات مهریه

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، بهترین وکیل مهریه در تهران اذعان داشت که دعاوی مربوط به مهریه در سال های اخیر، مشکلات زیادی را به بار اورده که نمایندگان مجلس، در صدد برآمدند تا با تصویب قانون مالیات مهریه، به مشکلات اعم از: زندانی شدن بسیاری از مردان، وارد کردن هزینه هایی سنگین بابت این گروه از زندانیان، به قوه قضاییه ، مشکلات سر راه زنان برای وصول مهریه و غیره، پایان بدهند. این قانون در صورت تصویب دارای ویژگی های زیر خواهد بود:.

  • روند دادرسی مهریه، بسیار کوتاه می شود و زنان می توانند با مراجعه مستقیم به اجرای احکام دادگستری، مهریه خود را مطالبه و دریافت نمایند. بدین ترتیب، دیگر نیازی به طرح دعوا در مرحله بدوی و پیگیری آن در مراحل تجدیدنظر و گاه، فرجام نبوده و در نتیجه، روند دادرسی مهریه، بسیار کوتاه می گردد.

  • افراد تا میزان مشخصی، از پرداخت مالیات معاف بوده، اما در صورتی که میزان مهریه، از سقف معینی بیشتر شده و به ویژه در مورد مهریه های سنگین، درصد مشخصی از مهریه توافق شده، تحت عنوان مالیات ثبت مهریه، از زن و شوهر دریافت می گردد.

  • بهترین وکیل مهریه در تهران معتقد است که ویژگی و هدف اصلی از تصویب قانون مالیات مهریه جلوگیری از توافق و تعیین مالیات های سنگین، توسط زوجین می باشد. زیرا از آنجا که میزان مالیات ثبت مهریه، یک مبلغ قابل ت می باشد، زن و شوهر، به دلیل عدم توانایی یا تمایل بر پرداخت مالیات، به صورت خود به خود، از تعیین مهریه سنگین خودداری خواهند کرد..

آثار مالیات مهریه

طرح اصلاح قانون نحوه اجرای محکومیت‌ های مالی و مهریه، موسوم به قانون جدید مالیات مهریه، که در ابتدا بر اساس آموزه های بهترین وکیل مهریه در تهران گفتیم در حال حاضر، در مجلس، در دست بررسی و مذاکره می باشد، تغییرات و تحولات گسترده ای را در رابطه با مهریه، در بر دارد. در این قسمت به تو مورد اساسی اشاره می کنیم:

  • 1)مالیات مهریه های سنگین در هنگام ثبت مهریه، از زوجین دریافت می گردد. به این ترتیب، مطابق قانون مالیات مهریه 1402، زن و شوهری که اقدام به توافق بر میزان مشخصی از مهریه و درج آن در سند ازدواج می کنند، تنها در صورتی، قادر به دریافت سند ازدواج خود خواهند بود که درصد مشخصی از میزان مهریه تعیین شده را به عنوان مالیات ثبت مهریه، به حساب دولت واریز نمایند.
  • 2)رصورت عدم پرداخت مالیات مهریه، زوجین، امکان دریافت سند ازدواج یا رونوشت آن را ندارند.

معافیت از پرداخت مالیات مهریه

 در قسمت قبل برای جمله آثار مالیات مهریه بهترین وکیل مهریه در تهران عنوان کرد که، این مالیات در زمان ثبت عقدنامه و در محضر از افراد دریافت می‌شود و زوجین باید این مبلغ را به حساب دولت بریزند تا بتوانند سند ازدواج خود را بگیرند. اما در لایحه مورد بحث مهریه های کمتر از چهارده سکه تمام بهار آزادی، از پرداخت مالیات معاف است. همچنین برخی از بانوان را نیز می توان از پرداخت مالیات بر مهریه معاف نمود. بانوانی که تحت نظارت کمیته امداد امام خمینی (ره)، یا بهزیستی می باشند، در این زمره قرار دارند.

میزان مالیات مهریه در سال 1402

طبق اظهارات بهترین وکیل مهریه در تهران و آنچه تا بدینجا فرا گرفتیم،اگر قانون مالیات مهریه در سال 1401 به تصویب برسد و اجرایی گردد، مالیاتی که به مهریه تعلق می گیرد به شرح زیر است:

  • از پانزده تا صد سکه بهار آزادی ، یک و نیم درصد

  • از صد و یک تا دویست سکه بهار آزادی، دو درصد

  • از دویست و یک سکه بهار آزادی به بالا، پانزده درصد

  • در صورتی که مهریه تا چهارده سکه بهار آزادی باشد، مهریه از مالیات معاف است

شماره تلفن و آدرس بهترین وکیل مهریه در تهران

برای مشاوره حضوری و انعقاد قرار داد وکالت با یکی از بهترین وکلا در تهران می توانید پس از هماهنگی با شماره تلفن وکیل پایه یک دادگستری به آدرس زیر مراجعه نمایید:

تهران ، ظفر، خیابان‌مصدق‌شمالی ، کوچه یازدهم(دامغانی) ، پلاک ۳۸ ، واحد ۲

در صورت تمایل به عقد قرارداد همکاری تمامی مراحل به جهت پیشبرد پرونده بر عهده بهترین وکیل مهریه در تهران خواهد بود که در زمینه مورد نظر شما تخصص کافی را دارد.

با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۱۲۷۵۵۸۸ و ۲۸۴۲۵۶۸۸-۰۲۱

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

77 + = 81