درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

با افزایش سن و ریزش موهای سر، بسیاری از آقایان به دنبال راهی برای بازگرداندن موهای خود هستند تا بتوانند دوباره زیبایی و شور و نشاط جوانی را تجربه کنند. یکی از روش‌های پیشرفته بازگرداندن موهای سر، روش کاشت مو است. بسیاری از آقایان که می‌خواهند عمل کاشت مو را انجام دهند، یکی از بزرگ‌ترین نگرانی آن‌ها این است که کاشت مو به روش‌های مختلف تا چه میزان مؤثر است و آیا امکان ریزش دوباره آن‌ها وجود دارد یا خیر. در ادامه توضیحاتی در خصوص عمل کاشت مو و میزان درصد موفقیت آن‌ها آمده است.

درصد موفقیت عمل کاشت مو به چه عواملی وابسته است؟

عوامل وراثتی

به‌طور کلی درصد موفقیت کاشت مو به شرایط بیمار و عوامل محیطی وابسته است. برای مثال برخی از بیماران به‌صورت ارثی از ریزش موی سر رنج می‌برند. در نظر داشته باشید که در خصوص این مورد، اگر فرد به کلینیک برای کاشت مو مراجعه کند احتمال دارد که در ماه‌های اول نتیجه خوبی را دریافت کند اما به‌مرور زمان ممکن است تا دوباره ریزش موی وی آغاز شده و عمل کاشت مو بی‌فایده باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از انجام عمل کاشت مو، پوست سر شما مورد بررسی قرار گیرد و همچنین پزشک به شما خواهد گفت میزان ریزش موی اکتسابی شما چقدر است تا اگر امکان کاشت مو را داشته باشید برای این کار اقدام فرمایید.

مهارت پزشک

یکی از عوامل دیگری که در درصد موفقیت کاشت مو مؤثر است، میزان تخصص و مهارت پزشک است. در نظر داشته باشید که عمل کاشت مو نیاز به تخصص بالایی دارد و هرگز نباید برای انجام این کار به کلینیک‌های نامعتبر مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که هرچقدر تخصص پزشک معالج شما بیشتر باشد، احتمال ایجاد عفونت و درد پس از کاشت مو پایین‌تر بوده و همچنین موها باکیفیت بالاتری کاشته می‌شوند. درصورتی‌که پزشک شما از دانش کافی برای کاشت مو برخوردار نباشد احتمال آسیب رساندن به پوست سر شما و موهای سالم سر وجود دارد و ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری را به شما وارد نماید. همچنین مهارت پزشک در قیمت کاشت هر تار مو تاثیر گذار است.

 

کاشت مو به روش میکروگرافت

 

میزان ویتامین و مواد معدنی موجود در پوست سر

سومین عامل مؤثر در درصد موفقیت کاشت موی سر چیزی نیست جز میزان ویتامین و مواد معدنی موجود در پوست سر. بسیاری از آقایان هستند که به دلیل فقدان و یا کم بودن میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی پوست سر، ریزش موی آن‌ها آغاز شده است و به دنبال راهی برای بازگرداندن موهای ریخته شده خود هستند. پس بنابراین پزشک معالج به وی خواهد گفت که آیا پوست سر وی نیاز به تقویت دارد یا خیر. در صورتی که مقدار کمی از ویتامین و مواد معدنی موردنیاز وجود داشته باشد، پزشک قبل از جلسه کاشت مو، آمپول‌هایی را برای تزریق در ناحیه سر برای بیمار تجویز می‌کند. بیمار باید بنا بر تعداد آمپول‌های تجویز شده بازه زمانی چندماهه را در نظر بگیرد تا بهترین میزان اثربخشی حاصل گردد.

پس از گذشت زمان، پزشک دوباره شرایط پوست سر و موهای شما را بررسی خواهد کرد و در صورتی که امکان کاشت مو و دریافت نتیجه مطلوب وجود داشته باشد، پزشک برای انجام کاشت مو اقدام خواهد کرد.

روش‌های مطرح کاشت موی سر

در کل روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که پزشک بنا بر شرایط بیمار یکی را تجویز کرده و با استفاده از آن‌ها به عمل کاشت مو می‌پردازد. از محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو می‌توان به FUT,SUT و میکروگرافت اشاره کرد.

کاشت مو به روش FUT

در روش FUT پزشک معالج مقداری از پوست ناحیه عقب شمارا جدا کرده و با استفاده از میکروسکوپ به جدا کردن فولیکول‌های آن می‌پردازد و سپس آن‌ها را در محل ریخته شده می‌کارد. این روش به دلیل ایجاد زخم و همچنین نیاز به تخصص بالا ممکن است در صورت رعایت نکردن برخی از نکات لازم از درصد موفقیت پایینی برخوردار باشد.

کاشت مو به روش SUT

روش بعدی کاشت موی سر روش SUT نامیده می‌شود. در این روش عمل برداشتن فولیکول‌های موی سر شما با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود و نیازی به جداسازی آن‌ها با استفاده از دست نیست. استفاده از دستگاه باعث می‌شود تا نهایت بهداشت و ظرافت در کاشت مو رعایت شود و بیمار در آینده دچار عفونت‌های مختلف نشود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

یکی از مؤثرترین و پرطرفدارترین روش‌های کاشت مو، میکروگرافت نامیده می‌شود. این روش توسط کشورهای پیشرفته برای عمل کاشت مو انجام می‌شود و نیاز به تخصص بالای پزشک معالج دارد. به دلیل شیوه متفاوت و نوین برداشتن فولیکول‌های مو احتمال آسیب رسیدن به سر و ریزش موهای کاشته شده بسیار کم است و معمولاً انجام این عمل با درصد موفقیت بسیار بالایی انجام می‌شود. فرق کاشت مو به روش میکروگرافت با دیگر روش‌ها این است که کاشت موی سر با ظرافت بالاتری انجام می‌شود؛ زیرا موهای سر با استفاده از دستگاه مخصوص با ظرافت 4 میکرون بر روی پوست سر کاشته می‌شوند. در این روش بیمار کمترین میزان درد و خونریزی را احساس می‌کند و روند بهبودی نیز بیشتر از هر روش دیگری است.

درصورتی‌که علاقه‌مند به کاشت موی سر به روش میکروگرافت هستید، لازم است تا شما را با یکی از تخصصی‌ترین و باسابقه‌ترین کلینیک‌های کاشت مو در تهران آشنا کنیم. کلینیک پوست و موی نیل به‌صورت کاملاً تخصصی خدمات کاشت موی سر و همچنین ابرو، ریش و سبیل آقایان را انجام داده و مشتریان از رضایت حداکثری برخوردار هستند. در نظر داشته باشید کاشت مو به روش میکروگرافت در این کلینیک زیر نظر پزشکان مجرب و متخصص انجام می‌شود و شما می‌توانید برای دریافت نتیجه مطلوب و بازگشت موهای ریخته شده به این کلینیک کاشت مو مراجعه فرمایید.

شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت نیل و تماس با مشاورین آن‌ها به‌صورت رایگان راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =