کدام ارقام پربازده نهال گیلاس و آلبالو را بخریم؟

کدام ارقام پربازده نهال گیلاس و آلبالو را بخریم؟

پس از اینکه برای خرید بهترین ارقام نهال گیلاس و آلبالو برنامه ریزی کردید، باید به نحوه رشد و مراقبت از درختان گیلاس و آلبالو نیز نظارت کامل داشته باشید. خرید نهال، تنها یکی از مهم ترین کارهایی است که برای رونق و توسعه باغ میوه خود انجام می دهید؛ مراقبت از نهال های جوان، بحث مهم تر دیگری است که هم بر عهده باغدار و هم بر عهده کارشناسان باغداری و پرورش نهال میوه است.

اگر شما هم باغدار هستید، نهال های جوان گیلاس و آلبالو در باغتان دارید، و یا با اهداف کارآفرینی می خواهید باغ گیلاس و آلبالو احداث کنید، آموزش کوتاهی را برایتان آماده کرده ایم. با انتخاب بهترین ارقام نهال میوه، از جمله نهال آلبالو و گیلاس، با توجه به شرایط منطقه خود، بیشتری سودآوری را خواهید داشت.

قطعاً شما هم مانند ما به کاشت درختان میوه و سپس برداشت آنها علاقه دارید. پرورش میوه، خود می تواند بسیار مفید باشد؛ هم به دلیل زیبایی شکوفه های درخت در بهار و هم به دلیل فوایدی که درختان می توانند ارائه دهند. در ادامه می خواهیم درباره نحوه رشد و مراقبت از درختان گیلاس و آلبالو صحبت کنیم و برخی از ارقام خوب برای خرید نهال گیلاس و آلبالو را فهرست خواهیم نمود.

شکوفه های گیلاس، منظره ای بی بدیل از آفرینش در بهار!

اگر بهار، فصل مورد علاقه شماست، ممکن است با دیدن شکوفه های درختان گیلاس، هیجان عجیبی داشته باشید. گیلاس آبدار، یک خوراکی خوشمزه و یک میوه زیبا است که می توانید هر سال، یک یا دو ماه از تماشای آن ها روی درختان لذت ببرید. از انواع گیلاس و آلبالو، مربا یا آب میوه های گوارا تهیه می شود. برخی از باغداران در مورد داشتن درختان گیلاس، کمی خیال پردازی می کنند؛ یعنی آنها می خواهند از شکوفه های بهاری آن لذت ببرند و میوه های تازه آن را بچینند.

اگر شما هم می خواهید درختان گیلاس و آلبالو در باغ خود داشته باشید، ما شما را درباره انتخاب و خرید نهال آلبالو و گیلاس، کاشت نهال، رشد و مراقبت از درختان راهنمایی خواهیم کرد.

انواع رقم گیلاس برای خرید و کاشت در باغ

هزاران گونه گیلاس وجود دارد اما می توان آنها را به دو نوع گیلاس شیرین و آلبالو تقسیم بندی کرد. میوه ترش مزه آلبالو، برای پخت و پز استفاده می شود، در حالی که گیلاس شیرین را می توان به صورت تازه از درخت چید و مصرف کرد و یا به صورت میوه کمپوست و مربا تهیه نمود.

نهال آلبالو در شرایط آب و هوایی خنک تر، بهتر رشد می کند و به حدود دو ماه سرمای زمستان با دمای زیر 4 درجه سانتیگراد، نیاز دارد. میوه آلبالو بسته به نوع رقم آن، کمی سفت است، به همین دلیل برای پخت و پز مناسب می باشد.

اگر می خواهید در فصل بهار یک درخت آلبالوی زیبا برای اهداف سودآوری باغ میوه داشته باشید، خرید نهال آلبالو را توصیه می کنیم. نهال آلبالو، مقاوم به بیماری ها، مقاوم در برابر سرما و برخی آفت ها هستند، خود بارور بوده و با خاک های ضعیف تر، سازگاری دارند.

گیلاس شیرین، گزینه دیگری برای راه اندازی یک باغ میوه دلخواه و پرسود است. در مقایسه با آلبالو، گیلاس شیرین معمولاً بافتی گوشتی دارد، غنی از مواد مغذی است، آبدار بوده و طعمی شیرین دارد و می توان آن را به صورت تازه، منجمد، پخته یا خشک مصرف کرد. ارقام نهال گیلاس شیرین در مناطقی که دما معتدل، و رطوبت کم است، رشد می کنند. رشد برخی از ارقام گیلاس، دشوارتر است. رشد گیلاس شیرین، مستلزم دسترسی نهال ها به انواع خاک با کیفیت است، بنابراین اگر خاک باغ شما عمدتاً از ماسه یا خاک رس تشکیل شده باشد، ممکن است برای پرورش گیلاس ها با مشکل مواجه شوید.

هر یک از انواع درختان گیلاس و آلبالو، برای رشد و مراقبت، نیازهای متفاوتی دارند. با این حال، به طور کلی، مسئولیت شما است که یک جریان هوای خوب، دسترسی به مقدار کافی نور خورشید و خاک با زهکشی خوب و حاصلخیز را برای نهال ها فرآهم سازید. با این حال، درختان گیلاس در برابر پوسیدگی ریشه، آسیب پذیر هستند. به همین دلیل است که خاک باید به خوبی زهکشی شود.

انواع نهال آلبالو برای خرید با سودآوری بالا

نهال آلبالو مونت مونسی نهال آلبالو اسرائیلی نهال آلبالو فرنگی
نهال آلبالو بوترمو نهال آلبالو پربار سیکانی نهال آلبالو خوشه ای مورلو
نهال آلبالو محلی نهال آلبالو مجاری نهال آلبالو گوشواره ای
نهال آلبالو گیسی

 

———- ————-

انواع نهال گیلاس برای خرید با سودآوری بالا

نهال گیلاس استار نهال گیلاس دورون نری نهال گیلاس تک دانه نهال گیلاس لامبرت نهال گیلاس لیندا نهال گیلاس مالیزیا
نهال گیلاس امپرور فرانسیس نهال گیلاس بارلت نهال گیلاس گلد نهال گیلاس مارگارت نهال گیلاس هارت نهال گیلاس سیاه

 

نهال گیلاس بینگ نهال گیلاس سم نهال گیلاس مرتون گلوری نهال گیلاس نوبل نهال گیلاس سفید نهال گیلاس خوشه ای فرانسه
نهال گیلاس فرنگی نهال گیلاس شیشه ای نهال گیلاس زرد ارومیه نهال گیلاس صورتی لواسان نهال گیلاس رژینا

 

———–

بایدها و نبایدهای پرورش نهال گیلاس و آلبالو

این احتمال وجود دارد که به خرید نهال گیلاس و آلبالو فکر کنید و به دنبال یک مرکز معتبر باشید. درست است! شما می خواهید درختان گیلاس پربار داشته باشید؛ پس به جای کاشت بذر، بهتر است نهال های جوان را بخرید که سالم هستند و دوره رشد اولیه را گذرانده اند. پس از خرید نهال، کافیست آنها را در خاک بکارید و مراقبت از آنها را به خوبی دنبال کنید؛ هر چند پیمودن این مسیر، طولانی تر خواهد بود. درختان گیلاس به طور متوسط ​​در سه تا هفت سال پس از کاشت، میوه می دهند، بنابراین قبل از اینکه انتظار برداشت را داشته باشید، باید منتظر بمانید تا نهال ها، بالغ شود.

درختان باغ گیلاس و آلبالو، معمولاً گیاهان یک تا دو ساله هستند و میوه دهی آنها، به گونه میوه یا کوتوله بودن نهال ها یا استاندارد بودن آن ها بستگی دارد. تفاوت اصلی بین انواع نهال گیلاس و آلبالو کوتوله و نهال های استاندارد این است که قبل از میوه دادن، درخت چقدر بلندتر می شوند (رشد می کنند). معمولاً ارقام نهال استاندارد، 7 تا 9 متر ارتفاع رشد می کنند، در حالی که ارتفاع درختان کوتوله، فقط به 3 تا 5 متر می رسد. این عوامل موجب می شود که نگهداری آنها آسان تر باشد.

پیشنهاد می کنیم نهال های گیلاس و آلبالو در باغ خود را در زمین های بلندتر بکارید، زیرا مناطق کم ارتفاع در اوایل بهار، بیشترین یخبندان را دریافت می کنند. شکوفه های اولیه درختان گیلاس، در حال رشد، در برابر سرمازدگی، بسیار ظریف و آسیب پذیر هستند.

مراقبت از نهال های گیلاس و آلبالو

در مورد مراقبت از نهال های گیلاس و آلبالو می توانید مراحل زیر را برای باردهی و سوددهی بیشتر انجام دهید:

درختان خود را آبیاری کنید؛ این یکی از حیاتی ترین کارها در مراقبت از درختان شما است. با این حال، درختان گیلاس، اغلب می توانند هفته ها بدون آب نیز زنده بمانند. با این حال، توصیه می کنیم به خاطر داشته باشید که خاک باغ، در فصل گرما یا وزش باد، سریع تر خشک می شود. با استفاده از شیلنگ مناسب، رطوبت کافی را در اطراف درخت حفظ کنید و برای آبیاری عمیق خاک نیز از همین روش استفاده کنید. پوشش مالچ ارگانیک می تواند به حفظ رطوبت خاک کمک کند.

کود دهی خاک را به درستی انجام دهید. به نهال های گیلاس و آلبالو، مواد مغذی کافی بدهید تا سلامت باشند و به تولید میوه برسند. درختان باغ خود را با ایجاد یک تعادل در بخش بالایی درخت، از طریق هرس کردن، سالم تر و پربارتر نگه دارید.

مراقبت حمله آفات به نهال های جوان باشید و آنها را دور نگه دارید. چند آفت شناخته شده درختان گیلاس شامل کنه ها، مگس میوه، پرنده ها، کرم میوه سبز می باشند.

در طول زمستان، قارچ‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها منجر به بیماری‌هایی مانند سوختگی، پوسیدگی قهوه‌ای و پیچ خوردگی برگ‌ها در درختان بالغ تر می‌شوند. با استفاده از سموم مناسب، بیماری ها را ریشه کن کنید. کل تنه و شاخه های درخت را دو یا سه بار در ماه های زمستان، سمپاشی کنید. با این حال، اگر قارچ ها یا ویروس ها منتظر شده اند، میوه یا شاخه های آلوده درخت را جدا کنید تا از انتشار آن به مناطق سالم جلوگیری شود.

خرید عمده نهال گیلاس و آلبالو از بهترین نهالستان کشور

اکنون که می دانید کدام یک از انواع ارقام نهال گیلاس و آلبالو برای خرید، موجود هستند، و می خواهید باغ پرسود داشته باشید، نهالستان پالیز در کنار شما است. کارشناسان این نهالستان، راهنمایی های لازم را برای خرید ارقام نهال میوه به شما ارائه خواهند داد.

برای خرید عمده نهال بادام شناسنامه دار و ثبت سفارش می‌توانید به وبسایت نهالستان پالیز به آدرس https://paliznahal.ir/  مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ارتباط با مشاوران ما به صورت رایگان و همه روزه میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: واحد پشتیبانی و فروش نهالستان پالیز ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸ – ۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

آدرس دفتر :آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان ۲۴ متری فرهنگیان شرکت پالیز

آدرس گلخانه :آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 − 35 =