چرا ماساژ باستانی چینی Tui Na حتی پس از گذشت قرن ها بسیار محبوب است؟

چرا ماساژ باستانی چینی Tui Na حتی پس از گذشت قرن ها بسیار محبوب است؟

در زمان های قدیم، ماساژ توئی نا قدیمی ترین ترفند شناخته شده در کتاب پزشکی در چین بود. از بین تمام سیستم های شناخته شده در طب سنتی چینی مانند طب سوزنی، چی گونگ، داروهای گیاهی چینی، ماساژ tui na معروف ترین آنهاست. اعتقاد بر این است که عدم تعادل در چی می تواند باعث درد و بیماری شود زیرا یک نیروی حیاتی زندگی است.

مشابه طب سوزنی، تمرین tuina به ویژه بر تنظیم جریان چی، منهای سوزن ها تاکید دارد، زیرا این تمرین شامل فشار انگشت است. در این مقاله با ماساژ توئی نا و فواید آن آشنا می شویم.

کسب اطلاعات بیشتر: تعداد شات های لیزر برای نواحی بدن چقدر باید باشد؟

ماساژ توئی نا بر بسیاری از مسائل مرتبط با سلامتی مانند گردن و کمردرد، اختلالات اسکلتی عضلانی، سندرم پیش از قاعدگی، خستگی و بی خوابی، سندرم تونل کارپال، سردرد، آرتریت، پوکی استخوان، استرس، و مشکلات گوارشی و تنفسی تأثیر مثبت دارد. سایر فواید ماساژ توئی نا در زیر ذکر شده است:

گردش خون را تقویت می کند

این تمرین سنتی به تقویت گردش خون، به ویژه در نقاط طب سوزنی خاص کمک می کند. عمل دیگری که تأثیر مثبتی بر این تکنیک دارد، دستکاری با نیروی متوسط است.

گردن درد را تسکین می دهد

ماساژ توئینا می تواند یک گزینه مفید برای درمان گردن درد طولانی مدت باشد. این تمرین روی قسمت های آسیب دیده کار می کند و نتایج قابل توجهی در کاهش شدت درد نشان می دهد.

کمردرد را کاهش می دهد

وقتی ماساژ توئینا را با برخی تمرینات ثبات مرکزی ترکیب می کنیم، بیشتر از ماساژ به تنهایی به کاهش درد در ناحیه کمر کمک می کند.

به افسردگی کمک می کند

یکی دیگر از فواید آن مشخص شده است که این ماساژ معمولی می تواند به درمان افسردگی کمک کند زیرا بر روی قسمت های آسیب دیده تمرکز می کند و یک اثر درمانی ارائه می دهد.

شیردهی را تقویت می کند

در زنان پس از زایمان، انجام ماساژ توئی نا روی سینه ها به افزایش مقدار شیردهی کمک می کند. ثابت شده است که این تاکتیک برای تازه مادران بهترین است زیرا تولید شیر را افزایش می دهد.

راه حلی برای آرتروز

اقدامات زیادی برای استئوآرتریت وجود دارد، اما به نظر می‌رسد هیچ چیز آن را به طور کامل درمان نمی‌کند. اما انجام این ماساژ یک راه حل مقرون به صرفه برای درمان آرتروز است زیرا بر تنش عضلانی تأکید دارد که در نهایت به درد، سفتی و عملکرد کمک می کند.

سندرم تونل کارپال را درمان می کند

سندرم تونل کارپال یک بیماری شایع نیست و از این رو به راه حل خاصی نیاز دارد، ترکیب ماساژ توئی نا با طب سوزنی با سوزن گرم نتایج امیدوارکننده ای را در درمان سندرم تونل کارپ نشان داده است.

رفع اختلالات اسکلتی عضلانی

درمان اختلالات اسکلتی- عضلانی می تواند سخت و پرهزینه باشد، اما انجام این ماساژ روی نواحی آسیب دیده می تواند به درمان اختلالات اسکلتی عضلانی کمک کند.

فواید مسائل پا

افرادی که با دیابت دست و پنجه نرم می کنند اغلب با مشکلاتی در پاهای خود مواجه می شوند، اما نگران نباشند، ماساژ توئی نا هنگامی که با حمام پا طب چینی ترکیب می شود نتایج امیدوارکننده ای را برای افرادی که از دیابت در مراحل اولیه رنج می برند نشان می دهد.

به بیماران سرطانی کمک می کند

همانطور که همه ما می دانیم، برای درمان سرطان اقداماتی وجود دارد که بسیار گران هستند و هنوز هم جنبه منفی خود را دارند، اما طب سوزنی و ماساژ توئی نا برای افرادی که از سرطان نهایی رنج می برند معجزه می کنند زیرا کیفیت زندگی آنها را بهبود می بخشد.

عوارض و ملاحظات

ماساژ توی نا موثر و آرامش بخش است اما در ابتدا برای برخی افراد کمی ناراحتی ایجاد می کند و احتمال کبودی کمی وجود دارد. این ماساژ مطمئناً به افرادی که دچار شکستگی، التهاب ورید، زخم‌های باز یا سابقه مشکلات مزمن کمر هستند کمکی نمی‌کند. قبل از مشورت با پزشک در این شیوه ها زیاده روی نکنید زیرا آنها می دانند که چه چیزی برای شما و بدن شما بهتر است، به ویژه اگر قبلاً یک بیماری زمینه ای دارید.

در ماساژ توئی نا، تمرین‌کنندگان از تکنیک‌های نوسانی و فشاری با نیرو و سرعت متغیر بر اساس نیاز فرد استفاده می‌کنند. ماساژ توئی نا تمرینی موثر است که افراد زیادی از آن استفاده می کنند و مطمئنا به آنها کمک کرده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 + = 50