Your brain shrinks as you age

با افزایش سن مغز شما کوچک می شود

دانشمندان مدت‌هاست متوجه شده‌اند که اندازه مغز انسان با افزایش سن تغییر می‌کند، اما تاکنون روشی وجود نداشته است که بتوانیم رشد آن را ترسیم کنیم.

یک تیم بین المللی از محققان به رهبری ریچارد بتلهم از دانشگاه کمبریج به تازگی اولین نمودار رشد مغز در جهان را منتشر کرده است.

چگونه باید تشخیص دهید که مغزتان به درستی در حال رشد است؟ سوال مهمی است و تا الان جوابی نداشتیم
بیشتر مردم زندگی خود را در ارتباط با دستگاه های تصویربرداری مغز نمی گذرانند. و این بدان معناست که ما احتمالاً هیچ سرنخی نداریم که آیا مغز ما اندازه و وزن متوسطی دارد یا خیر.

تیم Bethelhem – همراه با یک تلاش بین‌المللی و چند رشته‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات – اسکن‌های مغزی بیش از 100000 نفر از کودکان چهار ماهه تا بزرگسالان 100 ساله را گردآوری کردند.

چیزی که آنها پیدا کردند فوق العاده بود. مغز انسان معمولی نه تنها زمانی که ما خیلی جوان هستیم، انفجاری از رشد را تجربه می کند، بلکه با ورود به سنین پیری شروع به کوچک شدن می کند.

علاوه بر این، آنها چندین دوره رشد مهم را کشف کردند.

طبق مقاله تحقیقاتی تیم:

نمودارهای مغزی نقاط عطف رشد عصبی را که قبلاً گزارش نشده بود شناسایی کردند، ثبات بالایی از افراد را در ارزیابی‌های طولی نشان دادند و استحکام را نسبت به تفاوت‌های فنی و روش‌شناختی بین مطالعات اولیه نشان دادند.

نمرات صدک افزایش وراثت‌پذیری را در مقایسه با فنوتیپ‌های MRI غیر محوری نشان داد و معیار استانداردی از ساختار مغز غیرعادی ارائه کرد که الگوهای تنوع عصبی آناتومیکی را در بین اختلالات عصبی و روان‌پزشکی نشان داد.

مقدمه: بیش از 200 سال است که دانشمندان از نمودارهای رشد استفاده می کنند. آنها هنوز هم در اطفال پایه اصلی هستند – برای والدین مهم است که بدانند آیا فرزندانشان با میانگین رشد می کنند یا خیر. این نمودارها اغلب اولین ابزار تشخیصی هستند که پزشکان اطفال دارند.

تیم Bethlehem امیدوار است نمودارهای رشد جدید آنها به عنوان مرجعی برای رشد مغز با همان پتانسیل تشخیصی عمل کند.

این امر نه تنها برای کشف مشکلات جسمانی مانند سرطان یا آسیب، بلکه برای تشخیص احتمالی اختلال عملکرد شناختی و رفتاری نیز مهم است.

طبق مقاله نیچر در مورد تحقیق:

این مطالعه پس از مقاله‌ای منتشر شد که در 16 مارس در Nature منتشر شد و نشان می‌داد که اکثر آزمایش‌های تصویربرداری مغزی حاوی اسکن‌های بسیار کمی هستند که به طور قابل اعتماد ارتباط بین عملکرد و رفتار مغز را تشخیص نمی‌دهند، به این معنی که نتایج آنها ممکن است نادرست باشد.

این یک لحظه مهم در علم است. جدا از مزایای آشکار در زمینه‌های زیست‌شناسی و عصب‌شناسی، بالاخره داشتن نمودارهای استاندارد برای رشد مغز انسان می‌تواند به توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی کمک کند. هک، این نمودارها حتی می توانند برای فیزیکدانان کوانتومی مفید باشند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 38 = 39