آموزش کامل بورس به زبان ساده

همان‌طور که می‌دانید، در حال حاظر بازارهای مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور وجود دارد. افراد به اندازه دانش و تجربه خود در این بازارها، فرایند سرمایه‌گذاری خود را شروع می‌کنند. یکی از این بازارهای سرمایه‌گذاری که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است، بازار سرمایه یا همان بازار بورس است. این بازار به عنوان یکی از بهترین بسترهای سرمایه‌گذاری برای تمامی افراد محسوب می‌شود؛ چراکه برای شروع معاملات در این بازار، تقریبا هیچ محدودیتی وجود ندارد. در این مقاله قصد داریم به زبان ساده به اهمیت آموزش کامل بورس بپردازیم. با ما همراه باشید.

آموزش ورود به بازار بورس

بازار بورس به عنوان یک بستر سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید که شرکت‌ها می‌توانند سهام خود را به راحتی در آن به فروش برسانند. سرمایه‌گذاران با خرید و فروش این سهم‌ها، سودهای قابل توجهی را کسب می‌کنند، البته کسب سود و تجربه موفق در این بازار نیازمند دانش بورسی است که در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

به طور معمول هیچ فرد حقیقی و حقوقی به صورت مستقیم در بازار بورس قادر به خرید و فروش سهام نیست و برای همین، افراد باید از طریق کارگزار‌های بورس اقدام کنند. گارگزاری‌ها در اصل به عنوان یک واسطه عمل می‌کنند و افراد بعد از ثبت نام و دریافت کد بورسی از کارگزاری‌ها (ثبت نام آنلاین)، از طریق سامانه معاملات آنلاین آن‌ها، می‌توانند به خرید و فروش انواع سهام شرکت‌های بورسی بپردازند.

منظور از آموزش کامل بورس چیست؟

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به تازگی وارد بازار بورس شده‌اید و قصد شروع سرمایه‌گذاری در این بازار را دارید، بهتر است تا در گام اول برای سطح دانش مالی خود را در این بستر سرمایه‌گذاری افزایش دهید. یکی از گام‌های اولیه در راستای آموزش کامل بورس، آشنایی با عناوین و اصطلاحات رایج در این بازار است که به راحتی می‌توانید از طریق کتاب‌های آموزشی و سایت‌های مختلف، با این عناوین آشنا شوید.

بعد از تسلط به مفاهیم مهم بورسی، بهتر است که نحوه خرید و فروش سهام را از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری‌ها، یاد بگیرید. برای همین، کارگزاری آگاه به عنوان یکی از کارگزاری‌های قدیمی بازار که دارای رتبه «الف» است، دوره‌های مجازی آموزش خرید و فروش سهام را به صورت رایگان برگزار می‌کند. علاقه‌مندان به راحتی می‌توانند از طریق سایت باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه به نشانی Bashagh.com، در این دوره ثبت‌نام و شرکت کنند.

آشنایی با دوره‌های آموزش بورس

همان‌طور که اشاره کردیم، گام اول در فرایند آموزش کامل بورس، تسلط به مفاهیم و اصطلاحات بورسی است. در گام بعد بهتر است که نسبت به نکات مقدماتی و روند معاملات در این بازار اشنایی لازم را کسب کنید. پیشنهاد می‌کنیم در این شرایط از دوره های مقدماتی کارگزاری آگاه که به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، بهره‌مند شوید. این دوره‌های آموزشی تا حدودی دید سرمایه‌گذاران را برای شروع فعالیت در این بستر باز می‌کند. بعضی از این دوره های آموزشی مقدماتی عبارت‌اند از:

  • آشنایی با مبانی سرمایه‌گذاری در بورس
  • آشنایی با سایت TSETMC و تابلو خوانی
  • تحلیل تکنیکال مقدماتی
  • آشنایی با ابزارهای تحلیل تکنیکال و …

بعد از شرکت در این دوره‌ها و کسب تجربه معاملات در بازار بورس، بهتر است در دوره‌های پیشرفته آموزش بورس شرکت کنید. بعضی از دوره‌های آموزش پیشرفته در این بازار عبارت‌اند از:

  • تحلیل تکنیکال پیشرفته
  • استراتژی معاملاتی بر مبنای ACD
  • تحلیل امواج الیوت
  • تحلیل بنیادی پیشرفته و …

نکته مهم: با کسب مهارت معامله‌گری و افزایش دانش بورسی، می‌توانید یک استراتژی مناسب را برای تمام شرایط در بازار بورس تدوین کنید. داشتن استراتژی معاملاتی در این بازار یکی از اقدامات الزامی است که هر سرمایه‌گذار موفقی از آن بهره‌مند شده است. با داشتن یک استراتژی معاملاتی خوب، از تصمیم‌های هیجانی در شرایط احساسی در امان خواهید بود و همیشه بهترین تصمیم‌گیری‌ها را در مسیر سرمایه‌گذاری خود خواهید گرفت.

موسسات معتبر برای آموزش کامل بورس

در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها و موسسات آموزشی، دوره‌های آموزش کامل بورس را برای علاقه‌مندان برگزار می‌کنند. در این میان بعضی از این موسسات هزینه‌های گزافی را از داوطلبان برای آموزش بورس دریافت می‌کنند، در صورتی که بعضی از موسسات خدمات آموزش بورس را با استفاده از اساتید مجرب در حوزه بازار سرمایه با هزینه کمتر به علاقه‌مندان ارائه می‌کنند. در این میان کارگزاری آگاه یکی از همین شرکت‌ها به شمار می‌آید که از گذشته کارنامه درخشانی در حوزه ارائه خدمات آموزشی در بازار سرمایه داشته است.

تمام دوره‌هایی که در بخش‌های قبلی برای آموزش بورس اشاره کردیم، در حال حاضر در کارگزاری آگاه توسط اساتید برتر بازار سرمایه، برگزار می‌شود. این دوره‌های آموزشی در گذشته اغلب به شکل حضوری برگزار می‌شد و این روزها به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا، کلاس‌های آموزش بورس کارگزاری آگاه توسط همان اساتید به شکل مجازی برگزار می‌شود. برای ثبت‌ نام و شرکت در این دوره‌ها می‌توانید از طریق سایت باشگاه مشتریان کارگزاری به نشانی Bashgah.com آگاه اقدام کنید.

کلام آخر

بازار بورس در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. برای ورود به این بازار کافی است از طریق کارگزاری‌های بورس اقدام کنید. در گام اول باید از طریق سامانه آنلاین ثبت نام کد بورسی کارگزار‌های، فرایند دریافت کد معاملاتی خود را تکمیل کنید. بعد از دریافت کد بورسی می‌توانید از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری مورد نظر، خرید و فروش سهام را شروع کنید. انجام معاملات در این بازار و کسب تجربه موفقیت در آن، تا حد زیادی به دانش مالی و سواد بورسی سرمایه‌گذار وابسته است. در این مقاله به زبان ساده به نکات مهم آموزش کامل بورس اشاره کردیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *