6 شغلی که می توانید با مدرک پرستاری انجام دهید

6 شغلی که می توانید با مدرک پرستاری انجام دهید

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیش از 27 میلیون متخصص پرستاری در جهان وجود دارد. برای بسیاری از این افراد، این یک حرفه است، اما حقیقت این است که پرستاری در واقع می‌تواند شما را برای بسیاری از نقش‌های مختلف آماده کند – چه به عنوان یک پرستار یا در یک زمینه مرتبط.

در این مقاله، دنیای پرستاری را بررسی می‌کنیم، مسیرهای آموزشی رایج، میانگین حقوق و شش مسیر شغلی که می‌توانید با مدرک پرستاری در پیش بگیرید.

کسب اطلاعات بیشتر: مهارت‌ها و شایستگی‌های لازم برای کارشناسان بیمه در دنیای امروز

پرستاری چیست؟

پرستاری می تواند چیزهای زیادی باشد، اما در هسته آن، ارتقای سلامت و رفاه است. پرستاران از بیمارستان تا خانه از نزدیک با افراد کار می کنند. نقش آن‌ها ارزیابی سلامت بیمار، نظارت بر واکنش‌ها به درمان و حمایت از افراد با آن درمان‌ها در صورت لزوم است.

آنها در کنار پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای مراقبت از افراد از هر طبقه‌ای کار می‌کنند: بزرگسالان، کودکان و افراد دارای شرایط سلامت روان یا ناتوانی‌های یادگیری.

انواع مختلف مدرک پرستاری چیست؟

برای تبدیل شدن به یک پرستار، ابتدا باید واجد شرایط دوره درجه یک در رشته پرستاری باشید.

مدارک پرستاری به چهار تخصص اصلی تقسیم می شود. هنگامی که در حال تحصیل هستید، تصمیم خواهید گرفت که روی کدام یک تمرکز کنید یا در آن تخصص داشته باشید. چهار تخصص اصلی پرستاری عبارتند از:

 • پرستاری بزرگسالان
 • پرستاری کودک
 • پرستاری بهداشت روان
 • پرستاری ناتوانی یادگیری

در کشورهایی مانند بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا، این تقریباً همیشه یک دوره سه ساله لیسانس علوم (BSc) در پرستاری است که اغلب در ایالات متحده به اختصار BSN نامیده می شود.

در ایالات متحده، امکان تحصیل در مقطع کاردانی کوتاه‌تر (دو ساله) در رشته پرستاری نیز وجود دارد، اگرچه گزینه‌های شغلی شما بدون داشتن لیسانس کامل محدودتر خواهد بود. برای درک عمیق انواع مختلف مدرک، انواع مدرک ما را در مقاله انگلستان بررسی کنید.

مدارک فوق لیسانس پرستاری

بسیاری از پرستاران نیز اگر بخواهند در یک رشته تخصص بیشتری داشته باشند یا نقش مدیریتی در یک سازمان را بر عهده بگیرند، ممکن است تصمیم بگیرند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند. به طور معمول، این یک کارشناسی ارشد عمومی در پرستاری است.

چند نمونه از مدارک کارشناسی ارشد پرستاری تخصصی تر عبارتند از:

 • پرستاری انکولوژی
 • پرستاری بهداشت روان
 • پرستاری جامعه
 • مامایی
 • مراقبت تسکینی

با مدرک پرستاری چه مشاغلی می توانید انجام دهید؟

در حالی که مدرک کارشناسی پرستاری شما را برای اصول اولیه پرستاری آماده می کند، راه های زیادی وجود دارد که می توانید بعد از آن مدرک اولیه انتخاب کنید.

ما چند مورد از متداول‌ترین مشاغل را برای افرادی که دارای مدرک پرستاری هستند انتخاب کرده‌ایم تا به شما طعمی از آنچه را که در هر نقش انتظار دارید، ارائه دهیم.

1. پرستار A & E

نه برای افراد ضعیف، یک A & E (همچنین به عنوان یک پرستار ER شناخته می شود)، در خط مقدم مراقبت های بهداشتی کار می کند. با کار در بخش اورژانس، از ورود اورژانس مراقبت خواهید کرد و با همه چیز از بیماری حاد گرفته تا صدمات شدید مقابله خواهید کرد.

هیچ روزی مثل شما نخواهد بود که در کنار پزشکان و سایر متخصصان برای ارائه مراقبت های حیاتی برای بیماران کار کنید.

2. پرستار بهیار

یک پیراپزشک پرستار با نقشی سریع و مشابه، مراقبت های حیاتی را برای بیمارانی که در راه رسیدن به یک مرکز پزشکی مانند بیمارستان هستند، ارائه می دهد. کار کردن در کنار امدادگران آموزش دیده، احتمالاً برای ایفای این نقش به آموزش های بیشتری نیاز خواهید داشت – اما مدرک پرستاری مکانی فوق العاده برای شروع است.

3. پرستار منطقه

نقش پرستار منطقه ای که کمی سخت تر، اما نه کمتر حیاتی است، مراقبت از بیماران در جامعه است. شما اغلب در خانه های بیماران کار می کنید تا برنامه های مراقبت های بهداشتی متناسب با نیازهای آنها ایجاد کنید.

بخش بزرگی از نقش ممکن است شامل گفتگو با عزیزان برای ارائه مناسب ترین مراقبت های بهداشتی و اجتماعی نیز باشد.

4. پرستار کودکان

یک پرستار اطفال یا کودکان، منحصراً با کودکان کار می کند و از هر کسی از بدو تولد تا 18 سالگی مراقبت می کند. شما می توانید در یک محیط آموزشی یا در یک مطب پزشکی با سایر متخصصان کار کنید و طیف وسیعی از خدمات را برای جوانان ارائه دهید. از گوش دادن به نگرانی های آنها گرفته تا ارزیابی نگرانی های سلامتی و دادن دارو، این شغل می تواند هر چیزی باشد که شما آن را بسازید.

5. پرستار بهداشت روان

به عنوان یک پرستار سلامت روان، در کنار متخصصانی مانند روانشناسان و روان درمانگران برای حمایت از افرادی که با شرایط سلامت روان زندگی می کنند، کار خواهید کرد. نقش شما اغلب شامل مشاوره دادن، تجویز دارو و گپ زدن با دوستان و خانواده بیمارانتان است.

6. پرستار ناتوانی یادگیری

یک نقش حیاتی برای افرادی که با ناتوانی های یادگیری و خانواده هایشان زندگی می کنند، وظیفه شما این است که مطمئن شوید بیمارانتان زندگی شاد و رضایت بخشی دارند. با آگاهی عمیق از نیازهای فردی آنها، برای بهبود سلامت جسمی و روانی و رفع موانع زندگی مستقل تلاش خواهید کرد.

انتظارات حقوق پرستاری

یکی از بهترین چیزها در مورد شغل در پرستاری این است که فرصت های زیادی برای رشد وجود دارد. می‌توانید به‌عنوان یک پرستار تازه‌کار شروع کنید و به‌عنوان یک پزشک پیشرفته، پرستار یا حتی پرستار ارشد، شغل خود را بسازید.

در زیر، میانگین حقوق سالانه پرستاران در چند کشور در سراسر جهان را فهرست کرده‌ایم:

 • انگلستان: میانگین حقوق 40668 پوند در سال
 • ایالات متحده آمریکا: میانگین حقوق 102982 دلار در سال
 • استرالیا: متوسط حقوق 85000 دلار استرالیا در سال
 • هند: متوسط حقوق 2,52,675 روپیه در سال

به یاد داشته باشید – حقوق سالانه بالا فقط میانگینی از تمام نقش های پرستاری در این کشورها است. به‌عنوان یک پرستار تازه‌کار، احتمالاً قبل از رسیدن به حقوق بالاتر، با حقوق کمتری شروع می‌کنید.

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 77 = 86