بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال 90 + نکات مهم

بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال 90 + نکات مهم

مهندس حامد رضایی 09120996450

 

تسمه تایم یکی از مهم‌ترین قطعات در خودروها می‌باشد که وظیفه غیر قابل ‌انکاری در خودروها بر عهده دارد. دقیقاً به ‌همین دلیل است که شما باید به زمان تعویض این قطعه توجه داشته باشید تا بتوانید قبل‌ از ایجاد ایراد در قطعات متفاوت خودروی خود، تسمه تایم آن را تعویض کنید. در ادامه این مقاله، قصد داریم برای شما در رابطه با زمان تعویض تسمه تایم ال 90 اطلاعاتی ارائه کنیم زیرا ال 90 یکی از پرطرف‌دارترین خودروهای رنو می‌باشد. بیایید با هم در ادامه بیشتر در رابطه با کاربردهای تسمه تایم و زمان تعویض تسمه تایم ال 90 صحبت کنیم.

 

تسمه تایم چیست؟

 

تسمه تایم خودرو محصولی است که وظیفه هماهنگ کردن میل لنگ و میل بادامک را بر عهده دارد. این موضوع باعث می‌شود تا روند حرکت پیستون‌ها و دریچه‌های خروجی هوا با هم هماهنگ شوند و به‌ طور کلی، قطعات خودرو به ‌صورت هماهنگ کار کنند. به ‌طور کلی بدون وجود تسمه تایم، خودروی شما عملاً بی‌استفاده خواهد بود زیرا هیچ کدام از قطعات آن نمی‌توانند با یکدیگر هماهنگ شوند. در برخی موارد، خرابی یا پارگی تسمه تایم می‌تواند باعث کم شدن قدرت خودرو شود یا همچنین سیستم برق در خودروی شما را قطع کند. به‌ طور کلی اگر شما به زمان تعویض تسمه تایم ال 90 توجه نداشته باشید، علاوه‌ بر عدم کارکرد درست خودرو، قطعات بی‌شماری در خودروی شما آسیب‌های جدی می‌بینند. پس سعی کنید در همان ابتدا حواستان به زمان تعویض تسمه تایم خودرویتان باشد تا هنگام فرارسیدن موعد تعویض، از این خدمات بهره ببرید تا نیازی نباشد در ادامه هزینه‌های سنگینی را برای تعمیر بخش‌هایی متفاوت خودرو بپردازید.

 

زمان تعویض تسمه تایم ال 90 

 

طبق اطلاعات موجود و اعلام شرکت رنو، بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال نود بعد از رانندگی کردن خودرو برای حدود 60000 کیلومتر می‌باشد. علاوه ‌بر این موضوع، شما می‌توانید بعد از گذشت مدت زمان 4 سال استفاده از خودرو، تسمه تایم ال 90 را تعویض کنید. حتی اگر تسمه تایم شما بعد از گذشت این زمان نیز کار می‌کند، بهتر است که آن را با یک محصول نو جایگزین کنید تا بتوانید جلوی بروز هرگونه مشکلات احتمالی آسیب ‌زننده را در ادامه تا حد بسیار زیادی بگیرید. پیشتر نیز برای شما گفتیم که اگر تسمه تایم خراب شود شود، قطعات متفاوتی از خودروی شما این دچار ایراد می‌شوند. همین موضوع می‌تواند مشکلات گسترده زیادی برای شما به وجود بیاورد.

 

علائمی که نشان می‌دهند این قطعه باید تعویض شود 

 

علاوه ‌بر بررسی زمان تعویض تسمه تایم ال 90، شناخت علائم وجود ایراد در این قطعه نیز می‌تواند به شما کمک تا قبل ‌از بروز مشکل، این قطعه از خودروی خود را عوض کنید. در برخی موارد فاکتورهایی وجود دارند که باعث می‌شوند تا قبل‌ از موعد مقرر، تسمه تایم شما پاره شود. نشانه‌هایی که در ادامه برای شما آورده شده ‌است نشانه‌های خرابی تسمه تایم هستند.

 

  • ایجاد صداهای جیغ مانند
  • نشت روغن
  • تکان خوردن خودرو
  • روشن شدن چراغ چک
  • شنیدن صدای ساییده شدن چیزی
  • کاهش قدرت موتور
  • و ‌…

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =