مزایای منتورینگ سئو و مشاوره برای کسب و کارهای آنلاین

در قلمرو دیجیتال مارکتینگ، دیده شدن در موتورهای جستجو بسیار مهم است. «منتورینگ سئو» و «مشاوره سئو» هر کدام رویکردی متمایز برای هدایت افراد یا سازمان ها به سمت موفقیت در سئو سایت ارائه می دهند. در این مقاله قصد داریم کاوشی جامع در مورد مزایای  مشاوره سئو و منتورینگ سئو انجام دهیم و ویژگی های کلیدی، مزایا و ملاحظات آنها را بررسی کنیم.

پیشنهاد میکنیم مقاله منتورینگ سئو چیست در سایت نیک مارکتینگ را بخوانید…

مشاور سئو: ارائه تخصص سئو

1- راهنمای حرفه ای

مشاوره سئو شامل استفاده از دانش یک متخصص سئو با تجربه در زمان به مشکل خوردن در پروژه سئو است. به عبارتی تمرکز اولیه در مشاوره سئو، روی دریافت راهنمایی های حرفه ای برای افزایش عملکرد وب سایت در صفحات گوگل است.

2- ماهیت مبتنی بر پروژه

مشاوره های سئو اغلب مبتنی بر پروژه هستند و جنبه های خاصی از سئو مانند نظارت بر پروژه سئو، بررسی گزارشات سئو وب سایت، مشکلات سئو تکنیکال، تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی روی صفحه یا کمپین های لینکسازی را مورد توجه قرار می دهند.

3- نگاه از بیرون

مشاوران سئو از بیرون به کسب وکار نگاه می کنند. آنها با استفاده از تجربیات متنوع خود در کار با مشتریان و صنایع مختلف، استراتژی سئو موجود را تجزیه و تحلیل نموده، زمینه های بهبود برای وب سایت را شناسایی می کنند و بر این اساس توصیه های عملی ارائه می دهند.

4- توصیه های عملی

در حالی که مشاوران سئو یک بینش ارزشمند و برنامه عملیاتی دقیق ارائه می دهند، اجرای عملی این برنامه ها معمولا توسط خود مشتری یا تیم داخلی انجام می شود. مشاوران نقش مشاوره ای ایفا می کنند و فرآیند اجرا را هدایت می نمایند و در صورت لزوم از فرآیندهای اجرا پشتیبانی می کنند.

5. تمرکز بر نتیجه

مشاور سئو روی نتیجه تمرکز دارد و مشتری انتظار پیشرفت های ملموس در رتبه بندی موتورهای جستجو و ترافیک ارگانیک سایت را دارد. موفقیت مشاوره های سئو اغلب با شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) که با اهداف مشخصی که در پروژه مشاوره SEO مشخص شده، اندازه گیری می شود.

مزایای مشاوره سئو

 • دستیابی به دانش تخصصی

مزیت اصلی مشاوره سئو، دستیابی راحت به دانش تخصصی در زمینه های  مختلف سئو است. مشاوره SEO به صورت تخصصی روی یک پروژه خاص و برای رسیدن به یک هدف خاص انجام  می شود و به همین دلیل دانش تخصصی که حاصل چندین سال تجربه مشاور در این زمینه خاص است، در اختیار شما قرار  می گیرد.

 • ارائه راه حل متمرکز

متخصص سئو در مشاوره بسیار هدفمند است و به چالش های خاص سئو می پردازد. به همین دلیل راه حل های کاملاً متمرکز که برای حل مشکل کاربرد دارند به شما ارائه می شود و نه تکنیک های کلی سئو!

 • ارائه راه حل نوآورانه

در مشاوره SEO، عملکرد تیم شما از بیرون بررسی می شود و استراتژی های جدید و راه حل های نوآورانه برای بهبود عملکرد ارائه خواهد شد.

 • جدول زمانی مشخص

مشاوره سئو دارای جدول زمانی تعریف شده با اهداف مشخص است و برای انجام یک پروژه خاص یا رسیدگی به چالش های خاص در یک بازه زمانی مشخص انجام می شود.

ملاحظات مشاوره سئو

ملاحظات مشاوره سئو

 • وابستگی به منابع

مشتری برای اجرای تغییرات توصیه شده به منابع داخلی نیاز دارد.

 • محدودیت پروژه محور

در تعاملات مشاوره سئو، پروژه ها یا وظایف خاصی تعریف می شوند.

منتورینگ سئو پرورش مهارت برای موفقیت بلندمدت

1- تمرکز بر آموزش

منتورینگ سئو برعکس مشاوره سئو ریشه در آموزش و توسعه مهارت دارد. آموزش (منتورینگ) سئو شامل یک رویکرد مشارکتی و عملی است که در آن یک متخصص سئو با تجربه از نزدیک با نماینده یا کل تیم برای انتقال دانش و تخصص به صورت مستقل کار می کند.

2- رابطه بلند مدت

منتورینگ در مقایسه با مشاوره، یک رابطه گسترده تر است که به جای تمرکز بر پروژه های مجزا، اعضای تیم درگیر همکاری مستمر می شوند. این همکاری ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد.

3- تاکید بر توسعه مهارت

تاکید اصلی آموزش سئو بر توسعه مهارت است. هدف منتورها توانمندسازی افراد با دانش و قابلیت هایی برای انجام وظایف مختلف سئو به طور مستقل است. به عبارتی منتور سعی  می کند تا اعضای تیم بتوانند همه وظایف از تدوین استراتژی ها گرفته تا اجرای تاکتیک ها را با کیفیت بهتر و مهارت بیشتر انجام دهند.

4- یادگیری مشارکتی

منتورینگ شامل یادگیری مشارکتی است، به صورتی که مربی و منتی با هم در پروژه های  واقعی کار می کنند. این پویایی مشارکتی، درک عمیق تر از اصول و استراتژی های سئو را تقویت می کند.

5- پشتیبانی مستمر

منتور سئو در تمام طول مدت همراه شما خواهد بود. پیچیدگی های سئو را با هم بررسی و حل خواهید کرد و در کل فرآیند هدف منتور توسعه و رشد مداوم شما خواهد بود.

مزایای منتورینگ سئو

مزایای منتورینگ سئو

 • یادگیری مستمر

مربی یا منتور سئو، برای شما فرصت های یادگیری و توسعه را فراهم می ‌کند و در کل فرآیند منتورینگ، شما در حال آموزش و ارتقاء مهارت های خودتان هستید.

 • تجربه عملی

در منتورینگ سئو شما با مربی به صورت مشترک روی ارتقاء سئو و همچنین مهارت های مربوط به سئو کار می کنید و یک تجربه عملی را با یکدیگر کسب خواهید کرد.

 • رشد بلندمدت

برعکس مشاوره SEO که روی یک پروژه و بهبود و رشد در یک زمینه تمرکز دارد، منتورینگ سئو باعث رشد بلند مدت شما  می شود.

 

منتورینگ سئو

ملاحظات منتورینگ سئو

 • تعهد زمانی

مربیگری و آموزش سئو، مستلزم تعهد زمانی قابل توجهی از سمت هر دو طرف است. به عبارتی وقتی وارد فرآیند آموزش سئو می شوید، باید وقت کافی برای آموزش های لازم از طرف مربی بگذارید و اهداف کوتاه مدت در منتورینگ سئو چندان تعریف شده نیستند!

 • سازگاری شخصی

منتورینگ موفق اغلب به سازگاری شخصی و ارتباط موثر بین شما و منتور سئو، بستگی دارد. به عبارتی رابطه منتور سئو و شما، باید حالت دوستانه داشته باشه تا بتوانید در طولانی مدت همکاری خوبی با هم داشته باشید.

کلام آخر

به طور کلی می توان گفت که منتورینگ سئو بیشتر بر ایجاد مهارت ها و دانش در سئو تمرکز دارد. مربی یا منتور سئو به عنوان یک معلم و مشاور عمل می کند و در مورد جنبه های مختلف سئو راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا درک عمیقی در زمینه های مختلف سئو داشته باشید. اما مشاوره سئو در درجه اول بر حل مسائل فوری یا دستیابی به اهداف خاص متمرکز است. مشاور سئو ممکن است لزوماً به دنبال انتقال دانش سئو نباشد، بلکه بیشتر به دنبال ارائه راه حل ها و استراتژی هایی برای حل چالش های پیش رو باشد.

 

 

برچسب ها : سئو,دیجیتال مارکتینگ

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

40 − = 37