پیکاپ ویزای کانادا: ساده، مقرون‌به‌صرفه و بی‌دردسر!

پیکاپ ویزای کانادا: ساده، مقرون‌به‌صرفه و بی‌دردسر!

پیکاپ ویزای کانادا

مراقب باشید! برداشتن هر قدم اشتباه در روند مهاجرت، ممکن است از لحاظ زمان و هزینه برای شما بسیار گران تمام شود. در سال‌های اخیر، تقاضای دانشجویان و افراد جویای کار به مهاجرت با افزایش قابل توجهی مواجه شده است. در این مسیر گاهی یک اشتباه مشاوره‌ای یا عدم آگاهی از قوانین و شرایط، باعث ایجاد خسارت‌های مالی و زمانی برای متقاضیان می‌شود. یکی از موارد بسیار مهم در این زمینه، گزینه‌ای به نام پیکاپ ویزای کانادا است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع پرداخته و مزایای آن را به شما معرفی کنیم. اگر مدارک و پیش‌نیازهای شما برای مهاجرت به ترکیه آماده است، توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

 پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

برای آشنایی با مفهوم پیکاپ ویزای کانادا، بهتر است ابتدا یک بررسی کلی از مراحل اخذ ویزا و نهایی‌سازی مراحل آن داشته باشیم. هر شخص متقاضی مهاجرت، نیازمند طی کردن یک سری مراحل برای دریافت ویزا است. یکی از این مراحل، حضور در سفارت کشور مقصد و انجام مراحل اداری نظیر احراز هویت بیومتریک و سایر اقدامات مشابه می‌شود. به عنوان مثال در صورتی که قصد مهاجرت به کشور انگلیس را داشته باشید، لازم است پس از انجام اقدامات اولیه و دریافت وقت سفارت، در کنسولگری این کشور در تهران حاضر شده و اقدامات مربوط به احراز هویت خود را انجام دهید.

پس از این که روند مربوط به دریافت ویزای شما مورد تأیید قرار گرفت، لازم است مجدداً به سفارت مراجعه کرده و لیبل ویزا را بر روی پاسپورت خود دریافت کنید. اما همیشه این مرحله به همین اندازه ساده نیست! چرا که برخی از کشورها، در ایران سفارت ندارند.

به عنوان مثال در صورتی که قصد سفر به کانادا را داشته باشید، لازم است از یک کشور ثالث برای حضور در سفارت کانادا استفاده کنید. در حال حاضر برخی کشورها نظیر ترکیه، به عنوان یک کشور ثالث برای انجام امور اداری مربوط به کنسولگری عمل می‌کنند. به بیان دیگر با توجه به عدم وجود کنسولگری کانادا در ایران، برای احراز هویت و انجام کارهای اداری لازم، نیازمند سفر به ترکیه و حضور در سفارت کانادا در این کشور خواهید داشت. هرچند که حضور اولیه در سفارت برای انگشت‌نگاری و تکمیل اقدامات مورد نیاز یک موضوع اجتناب‌ناپذیر است؛ اما به لطف پیکاپ ویزای کانادا می‌توانید از سفر دوم برای دریافت لیبل خودداری کرده و در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

در صورتی که از گزینه پیکاپ ویزا استفاده نمایید، نیازی به حضور فیزیکی مجدد در سفارت این کشور جهت دریافت لیبل ویزا نخواهید داشت. در این حالت تنها کافی است پاسپورت خود را از طریق پست به وکلای قابل اعتماد خود در کشور ثالث ارسال کرده و در انتظار انجام مراحل و دریافت مجدد آن به همراه لیبل باشید. در واقع پیکاپ ویزا، شما را از هزینه‌های سفر دوم به کشور ثالث و اتلاف زمان برای انجام مراحل اداری آسوده می‌کند.

 

در چه شرایطی به پیکاپ ویزا نیاز خواهیم داشت؟

دریافت لیبل ویزا بر روی پاسپورت، جزو آخرین مراحل مهاجرت به شمار می‌رود  در واقع پیش از تأیید ویزا، نیاز به تهیه مدارک اولیه، دریافت وقت سفارت کانادا و حضور برای احراز هویت بیومتریک و سایر اقدامات دیگر خواهید داشت. پس از این که تمام مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته و نوبت به دریافت لیبل رسید، استفاده از گزینه پیکاپ ویزای کانادا پیش روی شما خواهد شد. پیکاپ ویزا برای تمامی ویزاها نظیر تحصیلی، کاری و توریستی قابل استفاده است. در واقع اقدامات مورد نیاز برای پیکاپ نیز در این مرحله مشابه یکدیگر بوده و چالشی در این زمینه نخواهید داشت. در نتیجه در هر نوع مهاجرت، می‌توانید از این گزینه مقرون‌به‌صرفه بهره ببرید.

پیکاپ ویزای کانادا

مزایای پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا از هر جهت یک گزینه مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای متقاضیان مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود. برخی از مهم‌ترین مزایای این روش عبارت‌اند از:

صرفه‌جویی در هزینه

بدون شک پیکاپ کردن ویزای کانادا از لحاظ هزینه، مقرون‌به‌صرفه و مناسب است. در صورتی که به صورت حضوری قصد سفر به کشور ثالث نظیر ترکیه برای دریافت لیبل را داشته باشید، باید هزینه رفت و برگشت با هواپیما، هزینه‌های مربوط به اقامت چند روزه در این کشور، خورد و خوراک و سایر موارد آشکار و پنهان را در نظر بگیرید. با این وجود در روش پیکاپ، شما تنها هزینه کوچکی برای اخذ وکلای مورد اعتماد خود پرداخت خواهید کرد.

با توجه به این که وکلای پیکاپ اغلب در کشورهای ثالث سکونت دارند، هزینه‌ای بابت سفر و اسکان در این کشور از شما دریافت نخواهند کرد. در نهایت میزان هزینه‌های پرداختی شما برای دریافت لیبل ویزا به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

 

صرفه‌جویی در زمان

سفر به یک کشور ثالث به اندازه کافی زمان‌بر هست! اما هنگامی که این موضوع را در کنار درگیر شدن با مراحل و کاغذبازی‌های خسته‌کننده و طاقت‌فرسای اداری قرار دهید، به عمق فاجعه پی خواهید برد! در صورتی که از پیکاپ ویزای کانادا استفاده نمایید، به معنای واقعی کلمه زمان لازم برای دریافت لیبل ویزا از طریق سفارت به صفر خواهد رسید. این مورد به خصوص برای افراد متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا که نیازمند انجام اقدامات لازم برای دریافت خوابگاه و فراهم شدن شرایط ثبت نام خود را دارند، یک فرصت طلایی به شمار می‌رود.

در این حالت تنها هزینه زمانی شما، مربوط به یافتن یک آژانس مسافرتی مورد اعتماد و باسابقه برای انجام صحیح کارها است. پس از ثبت درخواست پیکاپ، می‌توانید با خیال راحت به امور روزمره خود رسیده و در انتظار دریافت پاسپورت خود به همراه لیبل ویزا باشید.

صرفه‌جویی در زمان با پیکاپ ویزای کانادا

درگیر نشدن با موارد اداری

هرچند که پیکاپ ویزای کانادا در آخرین مراحل اخذ ویزا و مهاجرت قرار می‌گیرد، اما با این حال برای انجام این کار نیز لازم به طی کردن مراحل اداری و انجام اقداماتی در این خصوص خواهید داشت. در صورتی که شما نیز جزو افرادی هستید که از کاغذبازی و انجام امور اداری نفرت دارند، به سادگی می‌توانید تمام این دردسرها را با انتخاب گزینه پیکاپ پشت سر بگذارید.

البته در کنار زمان‌بر و آزاردهنده بودن امور اداری، یک اشتباه در این مرحله می‌تواند تمام مراحل دریافت لیبل را نابود کند! در صورتی که برای اولین بار قصد دریافت ویزا را دارید، توصیه می‌کنیم حتی در صورت مراجعه حضوری، از راهنمایی‌های مشاوران مورد اعتماد استفاده کنید. البته در صورت استفاده از روش پیکاپ، در این مورد نیز هیچ مشکل و نگرانی نخواهید داشت.

 

اقدامات لازم برای پیکاپ ویزای کانادا و مدت زمان دریافت پاسپورت

اولین و مهم‌ترین قدم برای پیکاپ ویزا، انتخاب یک مجموعه باسابقه و قابل اعتماد است. در میان انواع آژانس‌های فعال در این زمینه، آژانس مسافرتی سالیان سفر با سال‌ها تجربه موفق در زمینه مهاجرت به کانادا و پیکاپ ویزا، یک مورد قابل اعتماد برای انجام امور مربوط به لیبل شما خواهد بود. مشاوران و وکلای این آژانس به لطف تجربه بالا و سابقه درخشان خود در این زمینه، همواره یکی از گزینه‌های مطمئن برای پیکاپ ویزای کانادا به شمار می‌روند.

در صورت نیاز می‌توانید با این آژانس تماس بگیرید و شرایط خود را با آن‌ها در میان بگذارید. حدود دو هفته پس از آغاز مراحل پیکاپ ویزا، پاسپورت شما به همراه لیبل به دستتان خواهد رسید و می‌توانید لوازم سفر و مقدمات مهاجرت به کشور کانادا را آغاز کنید.

برای ارتباط با آژانس مسافرتی سالیان سفر، می‌توانید از طریق وب‌سایت ircanada.ir اقدام نموده یا با شماره تلفن 02179676 تماس بگیرید. با یک تماس ساده، خیال خود را از دریافت ویزای کانادا و مشکلات سفر مجدد به کشور ثالث برای انجام کارهای اداری مربوط به آن راحت کنید.

 

برچسب ها : پیکاپ ویزای کانادا,ویزای کانادا

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 14 =