A world without Google search

جهانی بدون جستجوی گوگل

آخرین مورد در هوش مصنوعی مولد نحوه استفاده ما از وب را تغییر می دهد. آیا ما برای دنیایی از موتورهای جستجوی چت بات آماده هستیم؟

متوجه شدم که ظرف چند سال کوتاه، ممکن است در سیاره‌ای زندگی کنیم که از جستجوی گوگل خالی است.

ممکن است دراماتیک به نظر برسد. به هر حال، جستجوی گوگل احتمالاً همان اسبی است که بر آن سوار شده اید. اولین قدم شما در یک سفر میکروثانیه ای در سراسر اینترنت که شما را به این مقاله رساند. شاید به دنبال «ChatGPT» یا «OpenAI» می‌گشتید یا شاید می‌خواستید با تایپ کردن «Google» در Google، گوگل را شکست دهید. (این فقط گوگل زیادی به شما می دهد، خسته نباشید.) شاید گوشی هوشمند شما این مقاله را به شما ارائه کرده است زیرا اخیراً در CNET مطالب زیادی در مورد هوش مصنوعی مطالعه کرده اید.

در هر صورت، شما اکنون اینجا هستید و بیشتر اوقات به لطف جستجوی Google است.

برای بیش از دو دهه، نوار جستجوی خالی گوگل، تشک خوشامدگویی را به چیزی که ما آن را وب جهانی می نامیدیم، باز کرده است. در تسلط 20 ساله آن رقیبانی ظاهر شده اند، اما هیچ یک از آنها به سقوط پادشاه جستجوگر نزدیک نشده است. ادعای مرگ آینده آن به طور معمول و جدی مطرح شده است، اما بیشتر مدعیان حتی وارد قلعه نشده اند.

اما از لحظه ای که ChatGPT OpenAI در ماه نوامبر شروع به تولید امواج به صورت الگوریتمی کرد، چیزی تغییر کرد. ChatGPT یک هوش مصنوعی مولد است که می تواند در پاسخ به هر سوالی که از آن بپرسید، پاسخ هایی شبیه به انسان بنویسد. مهارت آن هر کسی را که از آن خواسته است کد، پاسخ مقاله، شعر یا نثر بنویسد شگفت زده کرده است. آنقدر خوب است که تقریباً همه متخصصان فناوری، روزنامه‌نگاران بی‌شماری و نویسندگان زیرمجموعه‌ای شروع به طرح این سوال کردند: آیا ChatGPT گوگل را خواهد کشت؟

کسب اطلاعات بیشتر: آیا ChatGPT مشاغل انسانی را نابود می کند؟

این فقط متخصصان و نویسندگان نبودند. زنگ های هشدار Searchicide در سراسر دفاتر برنامه باز در خود گوگل شروع به زاری کردند. تقریباً دو ماه پس از اولین ظهور ChatGPT، غول فناوری یک پاسخ «Code Red» را آغاز کرد و تیم‌های مختلف را وادار کرد تا به تهدیدی که چت بات (یا دقیق‌تر، هوش مصنوعی زیربنایی آن) برای انحصار جستجوی خود ایجاد می‌کند، پاسخ دهند. از زمانی که مایکروسافت کمک هوش مصنوعی را به بینگ، رقیب خود در گوگل، اضافه کرد، این ریسک ها بیشتر شده است.

هوش مصنوعی مدت‌هاست که جستجوی گوگل را تقویت کرده است: الگوریتم‌های جعبه سیاه صفحات را رتبه‌بندی می‌کنند و لینک‌های مرتبطی را به کاربران ارائه می‌دهند تا بتوانند از میان آنها استفاده کنند. اما ابزارهای مولد هوش مصنوعی در حال راه‌اندازی نوید می‌دهند که رابطه ما با جستجو را به طور کامل از نو تصور کنیم. ورود ما به وب – از صفحه نمایش رایانه، از تلفن هوشمندمان – از یک تشک خوش آمد گویی به فرش قرمز تبدیل می شود.

در نتیجه، زمانی در آینده ای نه چندان دور، ممکن است خودمان را در سیاره ای بدون جستجوی گوگل ببینیم. یا حداقل یکی بدون جستجوی Google همانطور که امروز می شناسیم. این دنیایی است که ما به طور کامل آن را درک نمی کنیم. با پیامدها و احتمالاتی که هنوز به طور کامل درک نکرده ایم. این دنیایی است که ما برای آن آماده نیستیم.

و با این حال، این ممکن است دنیایی باشد که ما در شرف سکونت آن هستیم.

جستجوی گوگل اساساً اینترنت و نحوه دسترسی ما به اطلاعات را تغییر داد. امروزه، از هر 10 جستجوی آنلاین، 9 مورد را به خود اختصاص می دهد و عملاً در تمام دستگاه های دارای اینترنت در بیشتر نقاط جهان، پیش فرض است. (بایدو برجسته ترین موتور جستجو در چین است، جایی که گوگل ممنوع است.) اگر می خواهید چیزی را در وب پیدا کنید، جستجوی Google اجتناب ناپذیر نیست – اما ممکن است همینطور باشد.

آیا نیاز به یافتن تعریف تک گویی دارید؟ دیکشنری لازم نیست. از گوگل بپرسید آیا می خواهید سن لئوناردو دی کاپریو را بدانید؟ این برای گوگل آسان است. بهترین رستوران های اطراف؟ گوگل شما را دارد. به دنبال یک جفت هدفون جدید هستید؟ با استفاده از سرویس گوگل جست و جو کن.

برتری آن باعث شده است که از یک خزنده وب فروتن به یک فعل حرکت کند. یک موجود دانا به خودی خود.

علیرغم تسلط آن، شکایات در مورد کاهش کیفیت جستجوی Google در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. دیمیتری بریتون، مهندس نرم افزار شیفته موتورهای جستجو، در اوایل سال 2022 نوشت: «اگر اخیراً سعی کرده اید یک دستور غذا یا بررسی محصول را جستجو کنید، نیازی نیست به شما بگویم که نتایج جستجوی Google خراب شده است. نویسنده Cory Doctorow در مورد “تغییر” سرویس‌های اینترنتی که به جریان اصلی منتقل می‌شوند، شکایت کرده است و از تجربیات مفید کاربر به گاوهای نقدی شرکت‌ها سقوط می‌کند. شکل الف: جستجوی گوگل.

دیگران درباره نکات و هک‌های گوگل که برای اصلاح نتایج جستجو طراحی شده‌اند، مانند افزودن «reddit» یا «yelp» به یک جستجو بحث کرده‌اند. این عبارات جستجوی اضافی به محدود کردن نوع محتوایی که به دنبال آن هستید کمک می کند و به شما پیوندهایی به وب سایت های خاص می دهد.

آنجلا هوور، یکی از بنیانگذاران موتور جستجوی هوش مصنوعی مکالمه Andi، دو ناامیدی بزرگ از گوگل دارد: «همه تبلیغات و هرزنامه سئو». او خاطرنشان می کند که این مشکلاتی است که منجر به محصولی با نتایج جستجو شده است که “فقط خیلی خوب نیستند.” اینها در مکالماتی که من با سایر محققانی که هوش مصنوعی و گوگل را مطالعه می کنند نیز مشکل دارند. یکی از سخنگویان گوگل به CNET می گوید که این شرکت همیشه در تلاش است تا جستجو را بهتر کند و هر سال هزاران تغییر ایجاد می کند.

تبلیغات سودآورترین جریان درآمد برای آلفابت، شرکت مادر گوگل است. بر اساس گزارش مالی 2022، تبلیغات 224 میلیارد دلار برای Google ایجاد کرده است که تقریباً 80 درصد از کل درآمد آن در سال است – و افزایش 13.5 میلیارد دلاری نسبت به سال 2021. بسته به عبارت جستجوی شما (و پسوندهای مرورگر)، تبلیغات احتمالاً در بالای صفحه قرار خواهند گرفت. نیمی از جستجوی شما تبلیغ‌کنندگان به دلیل وسعت انسانی که موتور جستجو به آن‌ها دسترسی می‌دهد، هزینه‌های زیادی را با Google خرج می‌کنند. تسلط آن به حدی است که وزارت دادگستری از گوگل می خواهد تجارت تبلیغاتی را بفروشد.

هرزنامه سئو یک موضوع جداگانه اما مرتبط است. حتی اگر اطلاعات زیادی در مورد سئو یا بهینه‌سازی موتور جستجو ندارید، می‌دانید که وقتی از گوگل پرس و جو می‌کنید، با سیلابی از پیوندهای آبی تیره مواجه می‌شوید که سرفصل‌های مشابهی را فریاد می‌زنند. اگر به دنبال اخباری در مورد عملکرد و بارداری ریحانا در سوپر باول هستید، احتمالاً یک سری کلمات مشابه در هر تیتر پیدا خواهید کرد: “ریحانا، بارداری، سوپر کاسه، نیمه وقت”.

به این ترتیب، گوگل نحوه پخش محتوا در اینترنت را تغییر داده است: یک مسابقه تسلیحاتی بی پایان بین وبلاگ نویسان، ناشران، رسانه های خبری بزرگ، سازندگان محتوا و هر کسی که می خواهد چیزی به شما بفروشد وجود دارد تا مطمئن شود که عنوان آنها در جستجوی Google رتبه خوبی دارد. . اگر به صفحه آنها کلیک کنید، ممکن است چند دلار تبلیغات کسب کنند. به همین دلیل، کارهایی وجود دارد که به طور کامل به درک نحوه رتبه‌بندی گوگل یک صفحه و الگوریتم‌های جعبه سیاه حاکم بر SEO اختصاص دارد.

جستجو با کمک هوش مصنوعی، حداقل در تئوری، می تواند این ناامیدی ها را کاهش دهد. به عنوان مثال، هوور می گوید که Andi قصد ندارد در نتایج جستجوی محاوره ای خود تبلیغات ارائه دهد و در عوض امیدوار است اشتراک ها و یک API سازمانی را بفروشد. مجموعه ای از جایگزین های دیگر مانند YouChat و Neeva در تلاش هستند تا اوضاع را به روش های مشابه تغییر دهند. با تغییر انگیزه ها – وب سایت ها دیگر مجبور نیستند با گوگل بازی کنند، آنها فقط باید محتوای خوبی بنویسند که با جستجوی کاربر مرتبط باشد – شاید بتوان هرزنامه سئو را مهار کرد. حداقل برای کسانی از ما که مایل به اضافه کردن اشتراک دیگری به مخارج ماهانه خود هستند.

این ساده سازی بیش از حد یک مشکل گسترده است. ما حتی در مورد جنبه های حریم خصوصی جستجوی Google صحبت نکرده ایم. اما چند حقیقت ساده وجود دارد: ما به سرعت اطلاعات می خواهیم. ما اطلاعات خوب می خواهیم. ما می خواهیم که قابل اعتماد باشد. دنیای بدون جستجوی Google – دنیایی که تحت سلطه موتورهای جستجوی هوش مصنوعی محاوره‌ای، پرسش و پاسخ و مولد است – ممکن است پاسخ‌ها را آسان‌تر ارائه دهد.

اما آیا می توانیم به این پاسخ ها اعتماد کنیم؟ این هنوز جای بحث دارد.

مایکروسافت Bing با کمک هوش مصنوعی خود را در یک رویداد پرشور در مقر مایکروسافت در 7 فوریه اعلام کرد. این رویداد به عنوان آغاز “جنگ های جستجوی ربات های چت” اعلام شده است. برخی بر این باورند که بینگ در نهایت به قلمرو گوگل نفوذ خواهد کرد و حتی ممکن است رئیس نهایی را بکشد.

مایکروسافت در راه اندازی بینگ به یک گروه منتخب، اولین حمله را در این به اصطلاح جنگ انجام داد. خبرنگارانی که این فرصت را داشته اند تا در بینگ جدید جستجو کنند، عمدتاً توانایی های آن را تحسین کرده اند. استفان شنکلند خود ما نتایج خود را با نتایج جستجوی سنتی Google مقایسه کرد و متوجه شد که در برخی از جستارهای پیچیده از هر 10 بار در رتبه اول قرار دارد. توانست پیشنهادهایی برای پیاده روی یک روزه در یک سفر جاده ای بین لس آنجلس و آلبوکرکی ارائه دهد، به اخبار مربوط به بالن های چینی بر فراز ایالات متحده پاسخ دهد و ایمیلی بنویسد و از دیرکرد عذرخواهی کند.

نسخه آزمایشی، خبرنگار نیویورک تایمز، کوین روز را چنان تحت تاثیر قرار داد که در ستون خود در 9 فوریه اعلام کرد که موتور جستجوی پیش فرض رایانه خود را به Bing تغییر خواهد داد. (یک هفته بعد، رز این تعهد را نادیده گرفت.)

با مرور زیرمجموعه بینگ و توییتر، این سوئیچ زودرس به نظر می رسد – حتی خطرناک. جستجوی بینگ بر هوش مصنوعی مبتنی بر ChatGPT است که به عنوان یک مدل زبان بزرگ شناخته می‌شود. این نوع هوش مصنوعی که بر روی بخش‌های عظیمی از متن انسانی آموزش داده می‌شود، قادر به تولید جملات، پاراگراف‌ها و مقالات کامل است. پیش‌بینی می‌کند که چه کلمه یا عباراتی باید ظاهر شود، مانند یک ابزار تکمیل خودکار. این پیش بینی ها بر اساس یک مدل ریاضی است که سپس توسط آزمایش کنندگان انسانی تنظیم شده است.

به همین دلیل، LLM ها مستعد “توهم کردن” هستند – اصطلاحی که محققان هوش مصنوعی برای توصیف یک موتور هوش مصنوعی استفاده می کنند، حتی اگر بر اساس اطلاعات واقعی باشد. در CNET، ما مجبور شدیم با این مشکل با موتور هوش مصنوعی خودمان دست و پنجه نرم کنیم که باعث ایجاد خطا در مقالات مالی شده است. دستیار هوش مصنوعی بینگ نیز تفاوتی ندارد.

یکی از فاحش ترین نمونه ها زمانی است که در پاسخ به پرسش کاربر درباره زمان نمایش آواتار 2: راه آب، از پیست خارج شد. دستیار هوش مصنوعی بینگ نه تنها سال را اشتباه گرفت و نشان داد که سال 2022 است، بلکه موضعی تهاجمی با کاربر اتخاذ کرد که “من سعی می کنم مفید باشم، اما شما به حرف من گوش نمی دهید.”

این فقط یک مشکل برای Bing نیست. گوگل تنها یک روز قبل از رویداد مایکروسافت از Bard، رقیب ChatGPT خود رونمایی کرد. اخترشناسان چشم عقابی به سرعت به این نکته اشاره کردند که در طول ارائه گوگل، بارد حقیقتی را در مورد تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا نادیده گرفته بود. این اشتباه 100 میلیارد دلار را از ارزش بازار گوگل پاک کرد.

یکی از سخنگویان گوگل خاطرنشان کرد که تجربیات هوش مصنوعی هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است و تا زمانی که استانداردهای بالایی برای کیفیت و ایمنی نداشته باشند، منتشر نخواهد شد. یکی از سخنگویان مایکروسافت گفت که می‌داند «هنوز کار برای انجام دادن وجود دارد و [انتظار می‌رود] سیستم ممکن است در این دوره پیش‌نمایش اشتباه کند» در حالی که به هزاران کاربر که با نسخه پیش‌نمایش بینگ تعامل داشته‌اند و ارائه کرده‌اند، گفت: بازخورد “به بهتر شدن مدل ها کمک می کند.”

اما این خطاها مشکل اصلی nu-Search 3.0 را تشکیل می دهند: مزخرفاتی با صدای مطمئن. این تا حدودی به نحوه عملکرد مدل‌ها مربوط می‌شود و مشکلی است که با تغییر «جستجو» با هوش مصنوعی محاوره‌ای ترکیب می‌شود. دیگر فهرستی از پیوندها و پاسخ‌های احتمالی برای بررسی در اختیار ما قرار نخواهد گرفت. در عوض، هوش مصنوعی یک پاسخ واحد ارائه می‌کند که به عنوان یک حقیقت عینی، شاید با تعداد انگشت شماری استناد ارائه می‌شود. این چگونه رابطه ما با جستجو و حقیقت را تغییر خواهد داد؟

هدر فورد، رئیس رشته رسانه های دیجیتال و اجتماعی در دانشگاه سیدنی، تلاش کرده است به این سوال پاسخ دهد. تیم او نحوه پاسخ انسان ها به دستیارهای مجازی پرسش و پاسخ مانند سیری یا الکسا را تجزیه و تحلیل کرده است – نسخه های بدوی ChatGPT و Bard گوگل. مطالعات اولیه روند نگران کننده ای را نشان می دهد که می تواند با حرکت از جستجوی قدیمی گوگل به جستجوی هوش مصنوعی مولد بیشتر مرتبط شود.

«وقتی مردم یک پاسخ خودکار را می‌بینند یا وقتی تصور می‌کنند نوعی اتوماسیون در پس‌زمینه برای ارائه پاسخ وجود دارد، راحت‌تر از آن چیزی که مثلاً یک روزنامه‌نگار پاسخ را ارائه می‌کرد، باور خواهند کرد.» او می گوید.

فورد خاطرنشان می کند که برای درک واضح تر این پدیده به تحقیقات بیشتری نیاز است، اما به طور کلی، انسان ها به اتوماسیون بیشتر از سایر انسان ها اعتماد دارند. ما فکر می‌کنیم که اتوماسیون تعصب و نقص را برطرف می‌کند، در حالی که در واقع، سیستم‌ها نیز مغرضانه و ناقص هستند. اگر این محصولات قبل از استفاده انبوه آزمایش و بررسی شوند، این مشکل به راحتی به حداقل می رسد، اما با موفقیت ChatGPT، اینطور نبود. هم مایکروسافت و هم گوگل برای وارد کردن هوش مصنوعی به محصولات خود سریعتر حرکت می کنند.

عمل جستجو در گوگل مصنوع از اینترنت اولیه است. موتورهای جستجو مانند کابینت های بایگانی دیجیتال عمل می کردند. آنها ما را مستقیماً به جواب نرساندند، اما ما را در کشوی مناسب قرار دادند. همانطور که آنها تکامل یافته اند، بهتر شده اند ما را به مسیر درست بفرستند – ما سریعتر پاسخ ها را پیدا می کنیم – اما برای بسیاری از سؤالات، هنوز تعداد انگشت شماری پوشه به ما ارائه می شود و از ما خواسته می شود که به دنبال پاسخ باشیم. این تا حدودی غیر طبیعی است.

توبی والش، استاد هوش مصنوعی در دانشگاه نیو ساوت ولز استرالیا می‌گوید: «مردم جستجو نمی‌کنند زیرا پیوند می‌خواهند، مردم جستجو می‌کنند زیرا پاسخ می‌خواهند».

اساساً به همین دلیل است که ChatGPT و موتورهای جستجوی جدید چت بات بسیار چشمگیر هستند. آنها بلافاصله به ما پاسخ می دهند. گوگل این قدرت را دارد. حقایق به راحتی قابل دسترسی هستند و پانل های دانش Google، در بیشتر موارد، پاسخ های صادقانه ای به سوالات رایج در مورد افراد، مکان ها و چیزها ارائه می دهند.

چیزی که متفاوت است نحوه استفاده آنها از نحوه ارتباط ما با افراد دیگر است. هوور، یکی از بنیانگذاران Andi، خاطرنشان می کند که جستجوی مکالمه نوعی تعامل را ارائه می دهد که ما به لطف برنامه های چت و پیام های متنی خود بیشتر با آن آشنا هستیم.

او می‌گوید: «در تلفنم، در فیدهای بصری و برنامه‌های چت زندگی می‌کنم.» او می‌گوید که در ژنرال Z حضور دارد.

آن فیدها و برنامه‌ها قبلاً رابطه ما با جستجو را تغییر داده‌اند. از برخی جهات، ما ناخودآگاه آماده حرکت از Google شده‌ایم، زیرا می‌توانیم اطلاعات مفید و خاص را در جای دیگری پیدا کنیم. سوالات ما توسط TikToks، عکس های اینستاگرام و ویدیوهای یوتیوب پاسخ داده می شود.

فرهاد منجو، یک ستون نویس در نیویورک تایمز، در ماه فوریه استدلال کرد که موتور جستجوی بهتری نسبت به گوگل برای انواع خاصی از پرس و جوها وجود دارد: یوتیوب. او نوشت: “اگر می خواهید سوفله درست کنید، گرفتگی مجرای فاضلاب را تعمیر کنید، گیتار یاد بگیرید، تاب گلف خود را بهبود ببخشید یا اساساً هر کاری را انجام دهید که با تماشای انجام آن توسط شخص دیگری به بهترین شکل قابل درک است، جستجو در جایی غیر از یوتیوب تقریباً فایده ای ندارد.” .

با Google می توانم نظرات بی پایانی در مورد اینکه بهترین مرغ سوخاری کجاست یا از چه کتابخانه هایی بازدید کنم بخوانم. اما با TikTok، می‌توانم عبارت جستجوی خود را چک کنم و راهنمای بصری معتبری از این مکان‌ها دریافت کنم. من می توانم توقعات را به روش دیگری تعیین کنم.

جدای از دیپ‌فیک‌ها و ویدیوهای تولید شده توسط هوش مصنوعی، می‌توانم اعتماد کنم که آنچه می‌بینم همان چیزی است که به دست می‌آورم. یوتیوب سال‌ها با این اعتبار معامله کرده است و TikTok هم اکنون همین کار را انجام می‌دهد. من مطمئن نیستم که سیاره ای بدون جستجوی گوگل قطعاً محقق شود، اما اگر این اتفاق بیفتد، این شکست تجربه جستجوی ما به نظر یکی از سناریوهای احتمالی آینده است – حداقل تا زمانی که هوش مصنوعی آنقدر خوب شود که صرفاً به همه اینها کمک کند. نتایج را برای ما به ارمغان می آورد تا بی انتها یکی پس از دیگری عذاب را مرور کنیم.

اقتصاد جستجوی شکسته، که در آن کاربران در موتورها و برنامه‌های مختلف پرش می‌کنند، آینده احتمالی جالبی است. حتی ممکن است یکی بهتر باشد. برای محققانی مانند فورد، امروزه قدرت جستجو تنها در اختیار چند شرکت است که بر نحوه انتقال اطلاعات تأثیر می‌گذارد.

فورد خاطرنشان می کند: «این تسلط ساختاری است که مشکل ساز است. وقتی چنین بازیکنان مسلطی داریم که این پاسخ‌ها را تعیین می‌کنند، در دنیا گفتگوهای غنی‌تری داریم.»

در نهایت می‌توانیم در سیاره‌ای زندگی کنیم که جستجوی Google در آن وجود ندارد.

این یک ایده خاص بحث برانگیز نیست. این یکی از مهندسین نرم افزار، کارشناسان فناوری و خود گوگل است که سال ها با آن دست و پنجه نرم می کردند. در واقع، این موضوع به قدری قابل تأمل است که بریتون، محقق مستقل موتور جستجو، خاطرنشان می کند: «این یک الگوی رفتاری است که مثل هر چند سال یک بار، شخصی می گوید که گوگل مرده است».

این که با وجود افزایش موتورهای جستجوی چت بات در چند ماه گذشته، چقدر زود از گوگل خارج می شویم، بسیار سوال برانگیز است. حتی با وجود اینکه nu-Search نحوه دسترسی بشریت به اطلاعات را به طرز چشمگیری تغییر می‌دهد، پیشنهاد اینکه هر یک از این ابزارهای هوش مصنوعی برای پرایم‌تایم آماده هستند، زود است. با این حال آنها آنجا هستند. تغییر در راه نیست قبلا رسیده است.

والش می‌گوید: «این فقط جستجوی مطالب در اینترنت نیست. نحوه تعامل ما با تمام دستگاه‌های هوشمند زندگی‌مان خواهد بود.»

من تقریباً از زمانی که وجود داشته است از جستجوی Google استفاده می کنم. در تمام زندگی‌ام، با یک خودروی شاسی‌بلند کارآمد در بزرگراه اطلاعاتی رانندگی می‌کردم، پیچ‌های اشتباه می‌رفتم، منحرف می‌شدم تا از اطلاعات نادرست یا سوءاستفاده جلوگیری کنم، اما در نهایت، تصمیم گرفتم به کجا برسم، از کدام جاده‌ها می‌خواهم بروم، به چه کسی اعتماد دارم. . من از سیاره ای می ترسم که در آن در یک وسیله نقلیه خودران محبوس شده ام که توسط برخی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان کنترل می شود و من را مستقیماً به مقصد می رساند.

LLMهایی که امروز به آنها تکیه می کنیم، ثابت کرده اند که معیوب، مغرضانه و نادرست هستند. اعتماد به آنها برای راهنمایی ما مملو از مشکلاتی است که هنوز به طور کامل درک نکرده ایم. و اگرچه ممکن است کاملاً جایگزین جستجوی Google نشوند، اما منادی چیزی حتی ترسناک تر هستند – امکان بسیار واقعی یک جهان بدون آن.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: می‌توانید سیری را با ChatGPT در آیفون خود جایگزین کنید – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 − 62 =