جرثقیل: هر آنچه که باید بدانید

جرثقیل ها با سایر قطعات تجهیزات ساختمانی متفاوت هستند زیرا – در ابتدایی ترین عملکردشان – برای کار کردن به ماشین آلات یا نیروی دیگری نیاز ندارند. بولدوزر، بیل مکانیکی یا تراکتور به نوعی نیرو نیاز داشت – بخار یا گاز یا نفت. قدمت بسیاری از تجهیزات ساختمانی مدرن به زمانی در دهه 1900 باز می گردد. جرثقیل پدربزرگ تمام تجهیزات ساختمانی است. شما می توانید برای اجاره جرثقیل به سایت جرثقیل هابیل مراجعه بفرمایید.

جرثقیل چیست؟

جرثقیل ماشینی است که برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین، ماشین آلات، مواد و کالاها برای اهداف مختلف استفاده می شود. آنها در تمام بخش های مختلف صنعت، از ساخت و ساز گرفته تا ساخت، کشتی سازی و بارگیری مواد استفاده می شوند. جرثقیل ها در امتداد خطوط آسمان رایج هستند زیرا برای ساختن آسمان خراش هایی که امروزه اغلب در شهرهای خود می بینیم ضروری هستند.

اجزای اصلی جرثقیل
در حالی که انواع مختلفی از جرثقیل ها وجود دارد، چند مؤلفه اساسی وجود دارد که قابل ذکر است. قطعات اصلی که در جرثقیل یافت می شوند عبارتند از:

  • Boom
  • Jib
  • چرخ دنده روتکس
  • برافراشته
  • وزنه
  • کابل فولادی تقویت شده
  • قلاب

بوم

بوم قابل تشخیص ترین قسمت جرثقیل است. بوم یک بازوی بلند است که می تواند تلسکوپی یا ثابت باشد. آنها بسته به نوع جرثقیل و نحوه ساخت آن نقش های مختلفی را بر عهده می گیرند. آنها قادر به کار بدون بازو هستند و گاهی اوقات جزء اصلی جرثقیل هستند.

هدف اصلی بوم بلند کردن، جابجایی و قرار دادن مواد است. آنها اکثر بار را تحمل می کنند و مسئول تعیین میزان دسترسی جرثقیل هستند.

جیب

بازوی جرثقیل ساختاری از نوع شبکه است که به انتهای بوم متصل شده است. استفاده از ساختاری از نوع مشبک به کاهش وزنی که به جلوی بوم اضافه می کند کمک می کند. طول آن ثابت است و نمی توان آن را مانند بوم باز کرد یا جمع کرد. برخی از نسخه های جرثقیل های متحرک دارای یک بازوی ثابت در انتهای بوم برای کمک به جابجایی و بلند کردن مواد هستند.

بازو یا بازوی بازویی یک هدف اصلی دارد: کمک به دور نگه داشتن مواد از تکیه گاه اصلی به طوری که هنگام جابجایی به آن برخورد نکند.

همانطور که گفته شد، بازوها همیشه مورد نیاز نیستند و اغلب به عنوان قطعات اضافی در نظر گرفته می شوند که در صورت نیاز می توان از آنها استفاده کرد.

Rotex Gear

چرخ دنده Rotex مکانیزم زیر کابین جرثقیل است. این اجازه می دهد تا کابین و بوم به چپ و راست بچرخند. یک حرکت ساده، اما برای عملکرد دستگاه بسیار مهم است.

وزنه های تعادل

نام “تعادل” تقریباً هدف آنها را توصیف می کند: مقابله با وزن جلوی جرثقیل هنگام بلند کردن مواد برای جلوگیری از واژگونی. آنها به افزایش پایداری دستگاه و به طور کلی افزایش پایداری کمک می کنند.

بسیاری از جرثقیل ها دارای وزنه های تعادل قابل تنظیم هستند تا با نیازهای خاص یک بار یا کار مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال، در تاور کرین ها، وزنه تعادل در انتهای دیگر بازویی دیده می شود.

تاریخچه جرثقیل ها

جرثقیل ها به 500 سال قبل از میلاد مسیح در یونان باستان باز می گردند. بر اساس یافته‌های باستان‌شناسی از بالا بردن انبر و آهن‌های لوویس در سنگ‌ها، زمانی که از جرثقیل‌ها برای ساخت معابد یونانی استفاده می‌شد، دیرتر از ۵۱۵ سال قبل از میلاد بود. برخی از محققان قدمت این جرثقیل را حتی به سال های 700 تا 650 قبل از میلاد می دهند.

تاریخ هر چه که بود، واضح است که ایده استفاده از ماشینی برای بلند کردن، جابجایی و قرار دادن مصالح ساختمانی خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید مطرح شد. برخلاف بسیاری از تمدن‌های باستانی که از کار دستی یا رمپ برای جابجایی تجهیزات استفاده می‌کردند، استفاده از مکانیزمی برای ساده‌سازی کار بیانگر طرز فکر یونانیان است. پس از همه، آنها همچنین مسئول هندسه، ساعت زنگ دار، فانوس دریایی، دموکراسی و حتی گرمایش مرکزی هستند.

به گفته مورخ معماری، آلساندرو پیراتینی از دانشگاه نوتردام در ایندیانا، «هیچ تمدن قبلی شناخته شده نیست که از آن استفاده کرده باشد، و برای نزدیک به 25 قرن بدون تغییرات قابل توجه در ساخت و ساز ساختمان ها باقی مانده است – زیرا کامل بود.

می توان ادعا کرد که استفاده از انبرها و اتوهای لویس معادل جرثقیل نیست، اما آرایش دستگاه آنها با جرثقیل هایی که امروزه می شناسیم واقعاً تفاوت چندانی با هم ندارند.

تکامل جرثقیل

استفاده از یک سیستم قرقره ساده که به نیروی انسانی یا حیوانی تبدیل شده است تا مقداری استحکام اضافی ایجاد کند. به نوبه خود، این به یک ترادویل نیروی انسانی تبدیل شد که به جرثقیل ها اجازه می دهد اجسام سنگین تر را بلند کنند.

در قرون وسطی، جرثقیل برای کمک به بارگیری و تخلیه کشتی ها در اسکله و همچنین کمک به ساخت و ساز سازگار شد. از آنجایی که جرثقیل های روی اسناد ثابت تر بودند، بسیاری از آنها در برج های سنگی یا سازه های چوبی بزرگتر ساخته شدند. در این زمان خود جرثقیل هنوز اغلب از چوب ساخته می شد.

جرثقیل ها در دوران انقلاب صنعتی

مانند اکثر ماشین های تاریخ، همه چیز در طول انقلاب صنعتی تغییر کرد. نیروی مکانیکی از طریق موتورهای بخار، جرثقیل را به یک دستگاه بالابر واقعی تبدیل کرد. با ادامه پیشرفت تکنولوژی، استفاده از بازوهای هیدرولیک، موتورهای الکتریکی و موتورهای مستقل داخلی به جرثقیل ها ظرفیتی برای بلند کردن آن می بخشید که امروز ما از آن شگفت زده شده ایم.

انواع محبوب جرثقیل

در حالی که ظرفیت‌ها، انواع و عملکردهای مختلف وزنی برای جرثقیل‌ها وجود دارد، چند مورد متداول در صنعت ساختمان وجود دارد.

جرثقیل های متحرک

نام برای خودش صحبت می کند! جرثقیل های متحرک یکی از اساسی ترین انواعی هستند که در ساخت و ساز باید دید. این نوع جرثقیل که با یک خرپا فولادی یا بوم تلسکوپی نصب شده بر روی یک سکو نصب شده است، می تواند در صورت نیاز به، از و اطراف یک سایت منتقل شود. پلت فرم مورد نظر می تواند چرخدار، روی ریل یا حتی در صورت نیاز به کامیون نصب شود.

جرثقیل های متحرک اغلب برای ساخت و سازهای عمومی و سقف ها استفاده می شوند. آنها به اندازه کافی قدرتمند هستند تا مواد و تجهیزات را جابجا کنند در حالی که ماندگاری کمتری نسبت به جرثقیل برجی دارند.

تاور کرین

وقتی اکثر مردم به جرثقیل فکر می کنند این همان چیزی است که به آن فکر می کنند. جرثقیل های برجی نوعی جرثقیل تعادلی هستند که در زمین نصب می شوند و برای جابجایی و حمل مواد سنگین برای مسافت های طولانی تر استفاده می شوند. آنها اغلب در هنگام ساخت ساختمان های بلند استفاده می شوند.

پایه بتنی یک جرثقیل برجی بلند باید حدود یک ماه قبل از بالا رفتن جرثقیل ساخته شود. این به فونداسیون زمان می دهد تا ته نشین شود و به اندازه کافی قوی شود تا جرثقیل را نگه دارد.

جرثقیل های زمین ناهموار

با زیرشاخه ای که شبیه یک کامیون هیولا است، یک جرثقیل زمین ناهموار در چهار چرخ لاستیکی غول پیکر تعبیه شده است تا به حمل جرثقیل به هر جایی که نیاز باشد کمک کند. از آنجایی که این یک جرثقیل قابل حمل است، زیرشاخه‌های عمودی و افقی برای کمک به ایجاد ثبات و پشتیبانی در حین کار دارد.

جرثقیل های زمین ناهموار برای هر پروژه ای که نیاز به جابجایی مواد روی زمین ناهموار یا سطوح خارج از جاده دارد استفاده می شود. نکته جالب در مورد جرثقیل های زمین ناهموار این است که آنها یک ماشین تک موتوره هستند، به این معنی که همان موتوری که دستگاه را حرکت می دهد، جرثقیل را نیز کار می کند. از آنجایی که تنها نیاز به یک موتور وجود دارد، این ماشین ها بسیار فشرده تر از جرثقیل های دیگر هستند.

عملکرد ایمن جرثقیل ها

ایمنی عملیات جرثقیل برای سایر تجهیزات منحصر به فرد است زیرا خود دستگاه حرکت نمی کند. با تراکتورها، بولدوزرها و بکهوها، دستگاه در حال حرکت است، مردم را دور می زند و تجهیزاتی را با راننده ای که مسئول بررسی تمام نقاط کور و استفاده از سیگنال های مناسب است حمل می کند.

با جرثقیل ها، اپراتور در یک موقعیت ثابت قرار دارد و این خود ماده است که در حال حرکت است. عملیات ایمن جرثقیل ها و اطراف آن به همان اندازه که برای کسانی که روی زمین هستند به اپراتور بستگی دارد. در حالی که اپراتور باید از بهترین شیوه ها برای بلند کردن و جابجایی مواد استفاده کند، پیمانکاران باید فاصله ایمن را از بارها دور نگه دارند، به هشدار در مورد جابجایی مواد توجه کنند و اموال را با اپراتور ارتباط برقرار کنند.

او مخصوصاً در مورد جرثقیل های برجی که اپراتور می تواند آنقدر بلند باشد که هیچ راهی برای دیدن آنچه روی زمین اتفاق می افتد وجود ندارد صادق است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5