Do massage guns really do what they claim?

آیا تفنگ های ماساژ واقعاً آنچه را که ادعا می کنند انجام می دهند؟

شما تبلیغات را همه جا می بینید، اما در واقع تفنگ ماساژ چیست؟

اگر در شبکه های اجتماعی فعال هستید، تبلیغات را دیده اید. شاید یکی از ورزشکاران مورد علاقه شما در حالی که تمرینات خود را به پایان رسانده است، نشسته باشد و به نظر می رسد چکش رباتیک (اغلب در حرکت آهسته) به ران ها، ساق پا یا سایر عضلات مربوطه می زند. سازندگان این قطعات تجهیزات در حال حاضر در تلاش هستند تا در آگاهی ما نفوذ کنند. اما آنها چه هستند، چه کار می کنند و آیا باید آنها را بخریم؟

به سادگی، آنها ادعا می کنند که اثری مشابه ماساژ سنتی ارائه می دهند. این از طریق درمان ضربه ای به دست می آید، که صحبت علمی برای ضربه زدن به چیزی دیگر برای ایجاد نوعی اثر شفابخش است. اما با افزایش تعداد برندهایی که چنین دستگاه‌هایی را ارائه می‌کنند، همیشه ارزش دارد که درک خود را از چیستی‌ها، چرایی‌ها و چگونه‌ها ارتقا دهیم.

نحوه استفاده از تفنگ ماساژ

اگر چندین تولید کننده این محصولات را بررسی کنید، متوجه می شوید که اسلحه ها در سطوح مختلف، حتی در برندها، عرضه می شوند. این اغلب به فرکانسی که دستگاه می‌تواند در آن ارتعاش کند، اتصالات همراه و ذخیره انرژی باتری آن مربوط می‌شود. هنگامی که دستگاهی را پیدا کردید که از آن راضی هستید، سازنده به شما توصیه می کند که مناسب ترین ضمیمه را برای ناحیه ای که می خواهید ماساژ دهید انتخاب کنید و سرعت را بر اساس تنش یا درد عضله تنظیم کنید.

در مرحله بعد، بسته به دلیل استفاده از آن (به عنوان مثال، گرم کردن، ریکاوری یا چیز دیگری – بعداً به این موضوع خواهیم رسید)، پروتکلی به شما داده می شود که از آن پیروی کنید که مدت، عمق، و نسبت به جهت فیبرهای عضلانی دستگاه را باید در کدام جهت حرکت دهید. به طور معمول، برای پوشش دادن همه پایه‌ها، معمولاً به شما توصیه می‌شود که با این قوانین بازی کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

اسلحه های ماساژ ادعا می کنند که در چه مواردی کمک می کنند؟

وقتی به ماساژ فکر می کنید، معمولاً به بهبودی فکر می کنید. با تفنگ های ماساژ، این نیز بخش بزرگی از انگیزه بازاریابی آنها است. تولیدکنندگان به توانایی محصول برای کاهش درد و درد و بهبود دامنه حرکتی (ROM) اشاره می‌کنند، که ما معمولاً به چیزی که پس از تمرین مورد نظر است مرتبط می‌کنیم. با این حال، ادعاها به همین جا ختم نمی شود، اما مزایای آن شامل بهبود عملکرد بافت نرم و جریان خون است که پیشنهاد استفاده در حین گرم کردن نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت. حتی توصیه هایی برای استفاده در دوره های استراحت در یک جلسه وجود دارد. این دلیلی برای استفاده از محصول برای مزایای فیزیکی قبل، حین و بعد از ورزش فراهم می کند.

علاوه بر این مزایای فیزیکی آشکارتر، اکنون شاهد ادعاهایی مبتنی بر آرامش ذهنی و بهبود خواب هستیم. در دنیای تمرکز حواس و رویکردهای کل نگر به تمرین و زندگی، این مزایا بسیار مفید خواهند بود و استفاده از تفنگ ماساژ را فراتر از صرفاً یک جایگزین معمولی ماساژ، باز می کند.

البته سوال بزرگ این است که آیا می توان این ادعاها را با تحقیقات پشتیبانی کرد؟ خوب، بیایید آنها را با ادعای ادعا تقسیم کنیم تا ببینیم چه فکر می کنیم و آیا ارزش سرمایه گذاری ما را دارند یا خیر.

علم پشت اسلحه های ماساژ

اکنون که به این موضوع پرداختیم که کیت چه کار می کند و چگونه از آن استفاده می کنید، سوال میلیون دلاری این است که آیا آنها کار می کنند؟ قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، ممکن است علاقه مند باشید که نگاهی به این مقاله گسترده تر از چند سال پیش داشته باشید که به طور کلی ماساژ را پوشش می دهد. در اینجا، ما به این نتیجه رسیدیم که ماساژ بسیار محبوب است، اما شاید با تحقیقات دقیقی که اثربخشی آن را تأیید می کند، پشتیبانی نشده است. آیا ما همان را اینجا پیدا می کنیم؟

لزرش های خوب

خب، اینجا دقیقا چه خبر است؟ همه ما به احتمال زیاد می توانیم درک کنیم که فشاری که تفنگ بر روی عضله وارد می کند، تأثیری مشابه دارد که اگر ماساژ داشته باشیم یا از تجهیزات دیگری مانند غلتک فوم یا چوب ماساژ استفاده کنیم، تأثیر می گذارد. اما جزئیات در اینجا کمی متفاوت است، و متأسفانه، تحقیقات خاص به دلیل نوپا بودن نسبی فناوری هنوز بسیار پراکنده است.

خوشبختانه، می‌توانیم یک مرحله را کوچک‌نمایی کنیم و نگاهی به برخی از تحقیقاتی که قبلاً در مورد ارتعاش و درمان ارتعاشی (پیش‌ساز تفنگ‌های ماساژ) انجام شده است، بیاندازیم. این ممکن است قبل از اینکه برخی از شواهد کمیاب تفنگ ماساژ را بررسی کنیم، بینشی به ما بدهد.

از 15 سال پیش، دانشمندان به تأثیر ارتعاش درمانی پس از یک دوره تمرینات آسیب رسان عضلانی علاقه مند بودند. با این حال، در آن زمان، دستگاه مانند اسلحه ها ضربه ای نبود، فقط بر روی ماهیچه مورد نظر می لرزید. آنها دریافتند که استفاده از آن منجر به بهبود تولید نیرو، کاهش درد و کاهش درد عضلانی می شود. محققان حدس زدند که این ارتعاش بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد، اما نتوانستند دلیل آن را توضیح دهند. تحقیقات بعدی ارتعاش نشان داد که ممکن است چندین سیستم تحت تأثیر محرک وجود داشته باشد، اما باز هم نمی‌توانستیم بیش از حد خاص باشند.

این تئوری ها در مطالعات اخیر اسلحه ماساژ که به زودی به آنها نگاه خواهیم کرد، اشاره شده است. آنها به طور کلی موارد فوق را گسترش می دهند و بیان می کنند که کاربرد هدفمندتر و عمیق تر اسلحه باعث ویژگی بیشتر درمان می شود. اکنون نگاهی خواهیم انداخت به اینکه این نتایج جدیدتر چگونه جمع می شوند.

بیرون آمدن اسلحه های بزرگ

هنگامی که به ادعای اصلی دیگر در مورد بازیابی، کاهش سفتی نگاه می کنیم، اخیراً مشخص شد که استفاده از یک تفنگ ماساژ معمولی در دسترس، سفتی را به همان سطح ماساژ سنتی کاهش می دهد. با این حال، این مطالعه خاص شامل یک گروه کنترل نمی‌شود، بنابراین دشوار است که بدانیم آیا این کاهش سفتی ممکن است به هر حال رخ داده باشد یا خیر. یک ویژگی که می تواند در کمپ ریکاوری و گرم کردن قرار بگیرد ROM است. مشخص شده است که به دنبال یک پروتکل 5 دقیقه ای تفنگ ماساژ روی گوساله ها، ROM می تواند حدود 18 درصد بهبود یابد، اگرچه توانایی تولید نیرو بدون تغییر باقی می ماند. نویسندگان این مطالعه خاص اظهار داشتند که این نتایج دوباره شبیه به یک ماساژ سنتی است اما مطمئناً می تواند مفید باشد.

وقتی صحبت از این ادعا می شود که تفنگ های ماساژ قادر به بهبود عملکرد بافت نرم هستند، اثبات این موضوع کمی سخت تر است. این تا حدی به این دلیل است که خود ادعا کمی مبهم و قابل تفسیر است. با این حال، به نظر می رسد از تحقیقات ذکر شده در بالا، عملکرد (به عنوان مثال، قدرت/قدرت) از طریق استفاده از تفنگ های ماساژ در طرح های مطالعه فعلی بهبود نیافته است. با این حال، می توان در نظر گرفت که با گذشت زمان، چنین بهبودهای عملکردی ممکن است به عنوان ضربه ای از مزایای دیگر ذکر شده (به عنوان مثال، کاهش سفتی) دیده شود.

یکی از مکانیسم هایی که ممکن است مسئول برخی از مزایای فوق باشد، می تواند جریان خون عضلانی را بهبود بخشد. تا به امروز، هیچ مقاله خاصی در مورد این موضوع وجود ندارد، اگرچه یک ارتباط کنفرانسی (که نشان می دهد مقاله ممکن است در راه باشد) یافته هایی را ارائه کرد. هنگام مقایسه دو تفنگ ماساژ، آنها دریافتند که هر دو منجر به افزایش جریان خون به درجات مختلف می شوند. این نشان می دهد که ممکن است استفاده مفیدی وجود داشته باشد و این نوع فناوری می تواند در استراتژی های بازیابی ما نقش داشته باشد.

اخیراً نیز پیشنهاد شده است که اسلحه های ماساژ ممکن است سرعت خوابیدن و کیفیت خواب را بهبود بخشند. این بدیهی است که هم از نظر فیزیولوژیکی و هم از نظر روانی یک مزیت بزرگ خواهد بود. اگرچه این مطالعات هنوز منتشر نشده اند و مکانیسم های پیشنهادی در حال حاضر نامشخص هستند. به طور بالقوه، این ممکن است یک مزیت اضافی مرتبط با کاهش سفتی عمومی باشد.

سخن آخر

همانطور که ما خلاصه ادبیات خود را به پایان می رسانیم، ارزش دارد به طور خلاصه جنبه درک استفاده از تفنگ ماساژ را در نظر بگیریم. اگر از یک ماساژ استفاده کرده اید، به احتمال زیاد احساس خوبی در آنها خواهید داشت. مشخص شده است که پس از دریافت ماساژ، افراد معمولاً احساس آرامش بیشتری می کنند. اکنون، بدون تلاش برای خنثی کردن تمام سخت گیری هایمان که به علم نگاه کرده ایم، باید به خاطر داشت که قدرت ذهن بسیار قوی است. چیزهای زیادی در ورزش وجود دارد که اگرچه شواهد محدودی دارند، اما مردم به آنها سوگند یاد می کنند و بدون آن مسابقه یا تمرین نمی کنند. فراتر از شواهد ذکر شده در بالا، ما نمی توانیم فراموش کنیم که برای برخی، لذت بردن از استفاده از یکی از این قطعات کیت شواهد کافی خواهد بود.

خط آخر: آیا باید تفنگ ماساژ بگیرید؟

بنابراین، اکنون می دانیم که آنها چه هستند، چه کاری باید انجام دهند و (همانطور که ما می توانیم) چقدر خوب ممکن است کار کنند. اما سوال آخر این است که آیا باید راه یک برنده 5 توپ طلای خاص و دوستانش را دنبال کنید و یکی را دریافت کنید؟ من می‌توانم بگویم بر اساس آنچه می‌دانیم، شواهد کافی وجود دارد که نشان می‌دهد آنها احتمالاً مزایای فیزیکی دارند. مسلماً درک مکانیسم های زیربنایی در حال حاضر نسبتاً کم است، اما باید در سال های آینده تغییر کند.

با این مزایای فیزیولوژیکی همراه با مزایای روانی بالقوه، منطقی است که بگوییم اگر هزینه آن کم باشد، اضافه کردن یکی به خانه شما ضرری ندارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 4