Guide to buying the most beautiful Chinese vase

راهنمای خرید زیباترین گلدان چینی

امروزه اکثر مردم خانه خود را به سبک مینیمال تزئین می‌کنند و سعی می‌کنند از ابزار کمتری برای دکور خانه خود استفاده کنند. برای این که بتوانید از سبک مینیمال در خانه خود استفاده کنید باید از وسایل دکوراتیوی در دیزاین خانه استفاده کنید که بیشترین تأثیر را در تغییر و زیباتر کردن خانه شما می‌گذارند. یکی از این وسایل دکوراتیو گلدان چینی است.

اگرچه گلدان چینی وسیله دکوری بسیار بزرگی نیست؛ اما استفاده از گلدان‌های چینی به همان اندازه کوچک خود می‌توانند نسبت به ابزارهای دکوراتیو دیگر تأثیر بیشتری بر روی بهتر جلوه‌دادن دیزاین منزل شما بگذارند.

تأثیر استفاده از گلدان چینی در دکوراسیون خانه

همان‌طور که گفته شد استفاده از گلدان‌های چینی می‌تواند تأثیر زیادی بر دکوراسیون منزل شما بگذارد. در اینجا قرار است به برخی از این تأثیرات گلدان‌های چینی در دکور خانه پرداخته شود.

  • همان‌طور که می‌دانید معمولاً بیشترین دلیل خرید گلدان‌های چینی، برای قراردادن گل‌وگیاه در آن‌ها است. زمانی که با استفاده از گلدان‌های چینی در خانه خود گل‌وگیاه قرار می‌دهید باعث ایجاد حس شادی و انرژی مثبت در محیط خانه خود می‌شوید.
  • گلدان‌های چینی به‌خصوص گلدان چینی گل برجسته به دلیل رنگ و نقشی که دارند، می‌توانند به‌خودی‌خود باعث روح بخشی و شادابی محیط خانه ‌شوند و محیط خانه شما را خاص، رمانتیک و پرانرژی‌تر نشان دهند.
  • با قراردادن گلدان چینی متناسب با سبک و دیزاین خانه شما می‌توانید خانه خود را حتی زمانی که از کمترین وسایل دکوراتیو در آن استفاده کرده باشید، نیز بسیار شیک نشان دهید.

چگونگی استفاده از گلدان چینی برای دکوراسیون داخلی

رعایت کردن از برخی نکات در هنگام استفاده از گلدان چینی در دکوراسیون خانه می‌تواند به تأثیرگذاری هر چه بیشتر گلدان در خانه شما کمک کند. برخی از نکات مهمی که می‌تواند رعایت کردن آن بیشترین کمک را به دکوراسیون خانه شما بکند، برای شما در پایین گفته شده است.

استفاده از گلدان‌های با سایزهای مختلف

استفاده از گلدان‌های چینی با اندازه‌های متفاوت، هم به‌صورت جداگانه می‌توانند تأثیر زیادی بر روی محیط خانه شما بگذارند و هم زمانی که در کنار هم قرار می‌گیرند، می‌توانند به‌صورت یک مجموعه تأثیرگذار باشند و محیط خانه را زیباتر کنند.

به همین دلیل توصیه می‌شود زمانی که می‌خواهید بیش از یک گلدان در خانه خود داشته باشید از گلدان چینی بزرگ دکوری در کنار گلدان‌های چینی کوچک و کم‌ارتفاع استفاده کنید تا جلوه بهتری به فضای خانه شما بدهند.

گلدان‌ها در جای مناسبشان قرار دهید

سعی کنید برای جلوه بهتر خانه گلدان‌ها را متناسب با اندازه و ارتفاعی که دارند در جای خودشان قرار دهید برای مثال گلدان چینی بزرگ دکوری را می‌توانید در یک گوشه از خانه و یا بر روی میز یا اپن قرار دهید و گلدان‌های کوچک چینی را می‌توانید در قفسه‌های کوچک قرار دهید.

گلدان‌های یک‌شکل را در کنار یکدیگر قرار دهید

پیشنهاد می‌شود برای این که محیط خانه شلوغ و بی‌نظم به نظر نرسد گلدان‌های یک‌شکل را در کنار یکدیگر قرار دهید؛ این کار برای دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال هم بسیار کاربردی و مناسب است.

قراردادن از گل‌وگیاه در گلدان چینی

قراردادن گل‌وگیاه در گلدان‌های چینی می‌تواند با رنگ بخشیدن به محیط خانه، فضای خانه را پرانرژی‌تر و گرم‌تر نشان دهد. البته استفاده از گلدان چینی گل برجسته نیز با نقش‌ونگار رنگینی که دارد می‌تواند مانند گل‌وگیاه به رنگ بخشیدن محیط خانه کمک زیادی بکند.

گلدان‌ها را در قسمت‌های نورگیر خانه قرار دهید

قراردادن گلدان‌های چینی در محل‌های نورگیر، در صورتی گل و گیاهی در آنها قرار دارد، باعث کمک‌ کردن به رشد گل‌وگیاه می‌شود و باعث می‌شود گلدان‌های چینی شما پرزرق‌وبرق‌تر نشان داده شود و درصورتی‌که گلدان چینی گل برجسته است، در محل نورگیر به خوبی نقش‌ونگار زیبای آن نشان داده می‌شود.

استفاده از انواع گلدان در سبک‌های مختلف

استفاده از گلدان‌هایی با سبک‌های مختلف می‌تواند ایده عالی برای تغییر دکوراسیون خانه شما باشد؛ برای این کار می‌توانید از گلدان چینی گل برجسته در کنار چند گلدان چینی بدون نقش‌ونگار سفید استفاده کنید.

نکاتی که باید موقع خرید گلدان به آن دقت کرد

برای این که گلدان‌های چینی که برای محیط خانه خود تهیه می‌کنید برخلاف انتظار شما عمل نکنند و باعث شلوغ و نامتناسب جلوه‌دادن دیزاین خانه شما نشوند، باید به برای برخی نکات موقع خرید گلدان‌های چینی توجه کنید.

  • درنظرگرفتن کنتراست و تضاد رنگی میان گیاه و گلدان چینی می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. به همین دلیل در هنگام خرید گلدان به رعایت کنتراست و تضاد رنگ مدل و رنگ گلدان به گل یا گیاهی که قرار است در گلدان قرار گیرد نیز، دقت کنید.
  • به اندازه گلدانی که می‌خواهید خریداری کنید دقت کنید؛ درصورتی‌که فضای خانه شما کوچک است پیشنهاد می‌شود از گلدان‌های بلند و باریک در فضای خانه خود استفاده کنید تا فضای کمتری را در محیط خانه شما اشغال کند و جلوه بهتری نیز داشته باشد.
  • به سبک دکوراسیون خانه خود در هنگام خرید گلدان‌های چینی دقت کنید و گلدانی متناسب با سبک دکوراسیون خانه خود تهیه کنید برای مثال اگر سبک دکوراسیون خانه شما سنتی است، پیشنهاد می‌شود گلدان‌هایی با نقش‌ونگار سنتی خریداری کنید.

قیمت گلدان‌های چینی

همان‌طور که می‌دانید قیمت گلدان‌ چینی به موارد مختلفی بستگی دارد و قیمت گلدان چینی ساده و قیمت گلدان چینی گل برجسته به یک اندازه نیستند. قیمت گلدان چینی به‌مراتب ارزان‌تر از قیمت گلدان چینی گل برجسته است.

لازم است بدانید که قیمت گلدان‌های چینی نقش‌ونگاردار باتوجه‌به نقش‌ونگار، سبک آن‌ها و برجسته بودن آن‌ها متفاوت هستند. به همین دلیل نمی‌توان برای هر نوع از گلدان‌ها قیمت ثابتی را در نظر گرفت.

جمع‌بندی

استفاده گلدان چینی می‌تواند تأثیر زیادی بر روی روح بخشی و گرما فضای خانه بگذارد. درصورتی‌که می‌خواهید از یک وسیله دکوراتیو برای تغییر محیط خانه خود استفاده کنید، گلدان‌های چینی می‌توانند گزینه مناسبی برای تغییر محیط و بانشاط‌تر کردن محیط خانه شما باشند.

البته همان‌طور که گفته شد بهتر است قبل از خرید گلدان به نکاتی که باعث می‌شود گلدان تأثیرگذاری بیشتری بر روی محیط خانه داشته باشد نیز دقت کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از قراردادن گلدان‌های چینی در محیط خانه خود ببرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 3