عوامل موثر بر قیمت سمعک

عوامل موثر بر قیمت سمعک

از آنجایی که امروزه شنوایی بیشتر از پیش رو به افزایش است، قیمت سمعک نیز برای بهبود شنوایی بنابر عوامل مختلف تعیین می شود که هر چقدر ویژگی های بیشتری داشته باشد، قیمت بالاتری را خواهد داشت. علاوه بر افزایش قیمت، به دلیل بیشتر بودن تعداد مراکز فروش سمعک، خرید از مراکز معتبر و قابل اعتماد بسیار مهم است.

عوامل موثر بر قیمت سمعک

قیمت سمعک

در واقع امروزه مهم ترین بخش از خرید سمعک برای افراد کم شنوا مبحث قیمت سمعک است و اکثریت می خواهند با قیمت کمتر، سمعک با کیفیت تری را خریداری کنند و بهترین راه این روش خرید از مراکز معتبر خرید سمعک مثل کلینیک شنوایی تهران سمعک، سمعک ساعی، سمعک اقدسیه و … می باشد.

مهمترین عوامل موثر در قیمت سمعک

در این قسمت عوامل موثر بر قیمت سمعک را بررسی می کنیم تا با اطلاعات کافی از مرکزی که خرید خود را انجام می دهید، بهترین تجربه خرید را داشته باشید. در ادامه عر یک از عوامل را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

سطح فناوری سمعک: منظور از سطح فناوری همان ویژگی های گنجانده شده در سمعک می باشد که در هر برند ویژگی های متفاوتی را بر اساس سلیقه خود می توانید داشته باشید. به دلیل اینکه پیشرفت تکنولوژی با گذر زمان رو به افزایش است، سمعک های جدید که دارای ویژگی های جدید تری نسبت به قبلی ها هستند، قیمت بیشتری دارند.

سمعک های قبلی را با نام سمعک آنالوگ می شناسید که اندازه بزرگتری با ویژگی های کمتری را برای فرد استفاده کننده محیا می کند. یه همین دلیل اگر سمعکی با کمترین قیمت و ویژگی های کمتر مدنظرتون است، این سمعک یکی از بهترین گزینه هاست. همچنین باید بگوییم که متخصصین شنوایی سمعک های آنالوگ را به بیماران به محدوده شنوایی کمتر تجویز می کنند.

برند سمعک: برندهای مختلف سمعک وجود دارند که برای خرید باید در نظر بگیرید چرا که این برندها بر اساس محبوبیت و رضایت کاربران دارای قیمت های مختلفی می باشند. محبوب ترین برندهایی که وجود دارند عبارتند از سمعک زیمنس و یا نام جدید آن سمعک سیگنیا، سمعک اتیکن، سمعک فوناک، سمعک یونیترون، سمعک رکستون و …

این مورد را فراموش نکنید که برندهای متنوعی برای ساخت سمعک وجود دارند و برای تولید طراحی های متنوع سمعک با کارایی و ویژگی های منحصر به فرد در حال فعالیت هستند و هر یک مزیت های مختلفی دارد و قابل به ذکر است که در کلینیک شنوایی تهران سمعک اورجینال این برندها را با قیمت متناسب و کیفیت خوب می توانید تهیه کنید.

قدرت سمعک: قدرت سمعک ارتباط مستقیم با قیمت سمعک دارد و می توانید با درخواست قدرت بالای سمعک که معمولا سمعک های پشت گوشی در این دسته قرار می گیرند، صاحب سمعکی که به سختی خراب نمی شوند و طول عمر طولانی دارند شوید.

وجود قابلیت سیستم وایرلس: این قابلیت از ویژگی های جدید سمعک های پیشرفته می باشد که می توانید توسط آن صدای فیلم، تلوزیون، گوشی و اهنگ را به سمعک متصل کنید و به صورت مستقیم صدا را توسط سمعک به گوش برسانید. این ویژگی بسیتر کاربردی هست و تاثیر مستقیم در قیمت سمعک دارد.

مدت زمان گارانتی سمعک: مدت زمان گارانتی سمعک هر چقدر بیشتر باشد، قیمت بالاتری را اذان خود می کند. در کلینیک تهران سمعک حداکثر زمان گارانتی سمعک چهار ماه در نظر گرفته شده است و می توانید با خرید سمعک از کلینیک تهران سمعک، به مدت چهار ماه از گارانتی فوق العادهد آن بهره مند شوید.

تعداد کانال و باند های سمعک: این تعداد نیز با قیمت سمعک ارتباط مستقیم دارد و با افزایش تعداد کانال سمعک، میزان پردازش صدا نیز افزایش می یابد و کیفیت صدای دریافتی بهتر می شود. با افزایش این کیفیت، از نویزهای اضافی نیز جلوگیری می شود.

سایز سمعک: در این مورد برعکس برندهای دیگر ارتباط بین سایز و قیمت سمعک معکوس می باشد و به عبارت دیگر با کاهش اندازه و سایز سمعک قیمت آن بیشتر می شود چرا که با کوچکتر شدن اندازه سمعک تکنولوژی به کار رفته در آن پیچیده تر و سخت تر می شود.

 

نحوه محاسبه قیمت سمعک برای خرید

در خرید سمعک مواردی وجود دارد که باید بر اساس آن و در نظر گرفتن عوامل گفته شده در بالا، می توانید سمعک مناسب شنوایی خود را انتخاب کرده و به بهبود شنوایی خود کمک کنید. این موارد عبارتند از نوع و میزان کم شنوایی به دست آمده در ارزیابی شنوایی، تشخیص یک طرفه یا دو طرفه بودن سمعک، سلیقه بیمار بر اینکه سمعک نامرئی می خواهد یا پشت گوشی با ویژگی های بالا، سبک زندگی بیمار، کمک هزینه بیمه برای خرید سمعک و …

با نظر گرفتن این موارد گفته شده می توانید بهترین و مناسب ترین سمعک را با قیمت عالی و خوب برای خود انتخاب کنید. برای انتخاب بهتر با مشاوری متخصص شنوایی که در کلینیک های شنوایی وجود دارند، کمک بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =