درختان و فضاهای سبز چگونه سلامت ما را افزایش می دهند؟

درختان و فضاهای سبز چگونه سلامت ما را افزایش می دهند؟

درختان به طرق مختلف زندگی را تقویت می کنند. آنها با کاهش گازهای گلخانه ای در جو با تغییرات آب و هوایی مبارزه می کنند. آنها آلودگی صوتی را خفه می کنند و آلودگی هوا را کاهش می دهند، دی اکسید کربن را جذب می کنند و اکسیژن آزاد می کنند. هنگامی که باران از آسمان می‌بارد، درختان رواناب آب طوفان را کاهش می‌دهند و از سیل و فرسایش خاک جلوگیری می‌کنند. آنها همچنین زیستگاه های ارزشمندی را برای حمایت از تنوع زیستی در حشرات، پرندگان و سایر حیوانات و میکروارگانیسم ها فراهم می کنند. لیست ادامه دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: غدد پاراتیروئید شگفت انگیز

به همان اندازه مهم جمع آوری شواهدی است که نشان می دهد صرف وقت صرف در اطراف درختان و فضاهای سبز سلامت و خلق و خوی ما را بهبود می بخشد. در زیر تعدادی از بزرگترین مزایایی که ما به دست می آوریم آورده شده است.

خنک نگه داشتن آن: درختان به جلوگیری از بیماری های مرتبط با گرما کمک می کنند
تغییرات آب و هوایی باعث افزایش دما و موج گرمای بیشتر در سراسر ایالات متحده شده است. این اثرات برای کسانی که در محله‌هایی به نام جزایر گرمایی شهری زندگی می‌کنند، بدتر است، جایی که آسفالت و بتن گرما را در طول روز جذب می‌کنند و در شب به تابش آن ادامه می‌دهند. دمای هوا می تواند به 7 درجه فارنهایت گرمتر از محله های حومه شهر، روستایی یا به سادگی ثروتمندتر و سرسبزتر باشد.

درختان و تاج برگی آنها سایه ای ایجاد می کند که به جلوگیری از جزایر گرمایی شهری کمک می کند. این برای افراد چه معنایی دارد؟ این به معنای کاهش بیماری‌های مرتبط با گرما است که اغلب به کارگران در فضای باز و افراد جوان‌تر، مسن‌تر و آسیب‌پذیر پزشکی ضربه می‌زند. یک مطالعه منتشر شده در The Lancet محاسبه کرد که افزایش تاج درخت تا 30 درصد پوشش در 93 شهر اروپایی می تواند از 4 مورد از هر 10 مرگ زودرس ناشی از گرما در بزرگسالان در آن شهرها جلوگیری کند.

درختان چگونه به کودکان کمک می کنند: خلق و خوی بهتر، رفتار، توجه و موارد دیگر

گذراندن زمان بیشتر در طبیعت با نتایج سلامتی بهتری مانند فشار خون پایین، خواب بهتر و بهبود بسیاری از بیماری های مزمن در بزرگسالان مرتبط است. این یافته‌ها باعث علاقه فزاینده به جنگل‌درمانی شده است، یک روش درمانی هدایت‌شده در فضای باز که منجر به بهبود کلی رفاه می‌شود. اما آنچه نیز قابل توجه است، مزایای متنوع درختان و طبیعت برای کودکان است.

یک مطالعه روی کودکان 4 تا 6 ساله نشان داد که افرادی که در نزدیکی فضای سبز زندگی می‌کنند، رفتار بیش‌فعالی کمتری از خود نشان می‌دهند و در مقایسه با کودکانی که این کار را نمی‌کنند، در سنجش توجه و حافظه بصری امتیاز بیشتری کسب کرده‌اند.

فقط دیدن درختان می تواند فوایدی برای سلامت روان داشته باشد. در میشیگان، مطالعه ای روی کودکان 7 تا 9 ساله نشان داد که دانش آموزانی که می توانند درختان را از پنجره مدرسه خود ببینند، نسبت به دانش آموزانی که دید محدودی دارند، مشکلات رفتاری کمتری دارند.

در فنلاند، محققان محیط‌های بازی در فضای باز مهدکودک را تغییر دادند تا از زیر درختان جنگل تقلید کنند. این مهدکودک‌ها با مهدکودک‌های استاندارد کنترل و مهدکودک‌های طبیعت‌گرا که در آن کودکان روزانه از جنگل‌های مجاور بازدید می‌کردند، مقایسه شدند. در پایان 28 روز، کودکانی که در مهدکودک‌هایی با منظره‌های بازی درختان جنگلی اصلاح شده بودند، میکروبیوم سالم‌تری را در خود جای دادند و نشانگرهای سیستم ایمنی خود را در مقایسه با همتایان خود بهبود بخشیدند.

فضای سبز چگونه به جوامع کمک می کند

وجود فضای سبز در محله ها نیز کمک زیادی به رفاه جوامع می کند. در یک کارآزمایی تصادفی در یکی از شهرهای ایالات متحده، علف‌ها و درختان در زمین‌های خالی قبلی کاشته و نگهداری شد. سپس محققان این فضاهای سبز را با بسیاری از مناطقی که به حال خود رها شده بودند مقایسه کردند.

در محله‌های زیر خط فقر، میزان جرم و جنایت در مناطق با زمین‌های سبز در مقایسه با زمین‌های خالی دست‌نخورده کاهش یافته است. در همین حال، ساکنانی که در نزدیکی زمین‌های سبز زندگی می‌کردند، احساس امنیت بیشتری داشتند و استفاده خود را از فضای بیرون برای استراحت و معاشرت افزایش دادند.

چگونه میتوانید کمک کنید؟

متأسفانه پوشش تاج درختان شهری طی سالیان گذشته رو به کاهش بوده است. برای مقابله با این کاهش، بسیاری از شهرها و سازمان‌های غیرانتفاعی برنامه‌هایی دارند که درختان را برای کاشت فراهم می‌کنند.

چند نمونه در ماساچوست عبارتند از Canopy Crew در کمبریج و Speak for the Trees در بوستون. (Speak for the Trees همچنین اطلاعات مفیدی در مورد انتخاب و مراقبت از درختان ارائه می دهد). جنگل محله درختان را برای مدارس و سایر سازمان های جوانان در سراسر ایالات متحده فراهم می کند. به دنبال برنامه ای در نزدیکی خود باشید!

کاشت درختان بومی منطقه شما با شرایط محلی، حیات وحش و اکوسیستم سازگاری بیشتری دارد. برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی با انجمن گیاهی بومی منطقه خود تماس بگیرید. اگر در مورد آلرژی فصلی ناشی از گرده درختان نگران هستید، بسیاری از سازمان های درختی یا درختکاران معتبر می توانند در مورد بهترین انتخاب درختان بومی به شما راهنمایی کنند.

اگر کاشت درخت برای شما مناسب نیست اما علاقه مند به مشارکت در این ماموریت هستید، به سازمان هایی که از احیای جنگل ها حمایت می کنند، مانند The Canopy Project و بنیاد روز درختکاری کمک مالی کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =