French sofa

مبل فرانسوی ترکیبی از مبلمان کلاسیک و مدرن

مبل فرانسوی به عنوان یکی از لوکس ترین و زیباترین لوازم منزل در قالب طرح و رنگ های بسیار متنوع طراحی و ساخته می شود و افراد بنا بر نیاز و سلیقه شخصی خود می توانند از مدل های مختلف این نوع مبلمان بسیار شیک و زیبا در طراحی و دکوراسیون منزل یا محل کار استفاده نمایند. در حقیقت مبلمان فرانسوی، آمیخته ای از دو سبک کلاسیک و مدرن بوده و طرح های متنوع و زیبای آن در بین عموم افراد جامعه بسیار محبوب است.

مبل فرانسوی با طراحی زیبا و شیک

امروزه یکی از ملزومات اساسی در هر خانه و یا محیط کاری برای زیبایی فضا و همچنین احساس راحتی افراد، مبلمان است که مدل انتخابی آن به لحاظ طرح، رنگ و سبک و …. باید با سلیقه مالک و دکوراسیون محیط همخوانی داشته باشد. امروزه مبلمان فرانسوی به دلیل زیبایی منحصر به فرد خود در عین سادگی، بسیار مورد توجه طرفداران این سبک قرار گرفته و جزو مبلمان های شیک و امروزی به حساب می آید. این نوع مبلمان در قالب مدل و فرم های مختلفی تولید شده و بر حسب متریال مورد استفاده برای ساخت آن میتوان به مبل های چوبی، استیل و یا راحتی فرانسوی اشاره نمود. در خصوص مبل فرانسوی باید گفت که استفاده از طرح های زیبا با جزئیات دقیق و ظریف و همچنین رنگ های خنثی در فرایند ساخت مدل های متنوع آن باعث رسمی شدن فضا در عین زیبایی و راحتی افراد برای حضور در آن مکان می شود.

مبل فرانسوی

ویژگی های منحصر به فرد مبلمان فرانسوی

ویژگی های مبل فرانسوی را میتوان در چند مورد کلیدی خلاصه نمود که ظرافت خاص و دقیق جزئیات این نوع مبلمان از جمله این موارد به حساب می آید. به عبارت دیگر، طرح ساده و زیبای مبل فرانسوی که ترکیبی از مبلمان کلاسیک و مدرن می باشد، استفاده از آن برای تمام فضاهای پذیرایی با ابعاد و متراژ مختلف (بزرگ و کوچک) میسر می کند و در عین زیبا و رسمی جلوه دادن فضای آن محیط باعث احساس راحتی افراد نیز می گردد. استفاده از رنگ های روشن برای فضاهایی با ابعاد کوچک، آن فضا را بزرگتر نمایش داده و نکته قابل توجه در خصوص این مسئله، تناسب و همخوانی فرم، رنگ و مدل مبلمان انتخابی با معماری خانه و نوع دکوراسیون آن می باشد.   از دیگر ویژگی های منحصر به فرد مبل سبک فرانسه میتوان به استفاده از پارچه نرم و کمی پرزدار برای اکثر مدل های مختلف آن اشاره نمود که  روش هایی نظیر دکمه کاری را نیز برای زیبایی بخشیدن به آن ها بکار می گیرند. همچنین فرم استوانه ای شکل دسته های این نوع مبلمان به همراه استفاده از چوب های راش و صنوبر برای ساخت مبل فرانسوی از دیگر مشخصه های بارز آن به حساب می آید. فوم سرد، نرم و ارتجاعی که معمولا از آن برای تشک های کف مبل استفاده می شود، از طول عمر بسیار بالایی برخوردار می باشد.

انواع مختلف مدل های مبل فرانسوی 

مبلمان فرانسوی همانطور که اشاره شد،بر حسب نیاز و سلیقه شخصی افراد در انواع مختلفی از طرح، رنگ و نقش تولید شده و مدل های متنوع و جذاب آن را در حالت کلی میتوان به صورت موارد ذیل دسته بندی نمود :

– مبل راحتی چستر فرانسوی 

یکی از محبوب ترین مدل های مبل فرانسه که از طرح های فوق العاده و بسیار زیبا برخوردار می باشد، مبل های چستر یا همان راحتی می باشند. این نوع مبلمان به دلیل ساختار زیبا و راحت خود بسیار پرطرفدار بوده و برای طراحی و ساخت طرح های متنوع و جذاب آن معمولا از پارچه و یا چرم استفاده می شود. دسته های مبل چستر فرانسوی نیز به صورت استوانه هایی بزرگ طراحی شده و  انتخاب آن برای فضا هایی با سبک مدرن، سنتی و یا تلفیقی از این دو سبک کاملا بسیار مناسب است.

مبل فرانسوی

– مبلمان کلاسیک فرانسوی 

یکی دیگر از مدل های بسیار معروف و پرطرفدار فرانسوی که از ظاهری بسیار لوکس و زیبا برخوردار می باشد، مبل کلاسیک فرانسوی است که به طور معمول از آن برای فضاهایی با دکوراسیون سلطنتی استفاده می شود. طراحی بخش های مختلف این نوع مبلمان بسیار دقیق و با ظرافت خاصی انجام می گیرد و زیبایی و کیفیت چوب آن (گردو، روسی، افرا و آبنوس و …) نیز در مقایسه با مدل های نیمه استیل و استیل فرانسوی بسیار بیشتر و بهتر است. همچنین شاهد استفاده از رنگ های متنوع و خاصی نظیر سفید، بژ، آبی، سبز، خاکستری و نقره ای معمولا برای ساخت این مدل از مبل فرانسوی هستیم که این مشخصه از بارزترین ویژگی های آن به شمار می آید. عدم استفاده از رنگ های تند و در مقابل استفاده از رنگ های صورتی و بنفش کمرنگ به همراه طلایی و قرمز تیره را نیز گاهی برای تنوع در طرح های مختلف سبک کلاسیک مبلمان فرانسوی شاهد هستیم.

از دیگر ویژگی های مبل کلاسیک فرانسوی میتوان به پایه های منحنی رو به بیرون آن اشاره نمود که در اغلب اوقات همچون پنجه حیوان به نظر می رسد. این نوع پایه که از آن به عنوان پایه شمشیری یاد می شود، یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در تمایز مبل کلاسیک فرانسوی از دیگر مدل های موجود در بازار است. کنده کاری های ظریف و دقیق بر روی چوب که الگوی آن ها در ابتدا با الهام از طرح های رومی صورت می گرفت، نشان از ذهن خلاق و متفکر مردم فرانسه دارد. جنس پارچه مورد استفاده برای مبل کلاسیک فرانسوی نیز از نوع کتان و ریون بوده که با طرح های ساده و ظریف خود باعث زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر این مدل می شود. همچنین در برخی از مبل فرانسوی کلاسیک شاهد استفاده از پارچه های لوکس و لاکچری نظیر ابریشم، مخمل و یا پارچه های توری شکل هستیم که در عین زیبایی خاص از قیمت به نسبت بالاتری نیز برخوردار می باشد.

– مبل کویین فرانسوی 

مبل کویین از دیگر مدل های متنوع و بسیار شیک مبل فرانسوی به سبک کلاسیک است که در مقایسه با سایر مدل ها از پشت به نسبت نرم و راحت تری برخوردار می باشد. این ویژگی مدل کویین باعث می شود که گودی کمر فرد به هنگام نشستن بر روی مبل به دلیل منحنی طراحی شده در قسمت پشتی آن اذیت نشود. همچنین برآمدگی اندک در دو طرف بخش پشتی مبل کویین یک نوع حالت محافظ گونه به آن بخشیده و نشیمنگاه نرم و راحتش نیز منجر به فرو رفتن بدن به هنگام نشستن افراد بر روی مبل می شود. دسته های این مدل از مبل فرانسوی به صورت قوس مانند طراحی شده که با پارچه ای همرنگ  طرح مبل آن را پوشانده اند تا شخص هنگام قرار دادن دست هایش بر روی این دسته راحت تر باشد.

مبل فرانسوی

–  مدل پاریسی و استانی فرانسوی 

یکی از قدیمی ترین مدل های مبل فرانسوی که از گذشته های دور طراحی و ساخته می شود، مبل پاریسی و استانی است که مدل پاریسی آن را معمولا برای قصر پادشاهان و یا خانه افراد سرشناس و معروف بکار می برند. همچنین در اکثر موارد، قشر متوسط جامعه در آن دوران از مدل استانی مبل فرانسوی استفاده می کردند. کیفیت بسیار عالی و مرغوب متریال مورد استفاده برای ساخت مبل پاریسی باعث می شود که قیمت این مدل مبلمان فرانسوی بسیار بیشتر از سایر مدل ها باشد و امروزه نیز تنها در موارد محدود و اندکی شاهد استفاده از این مدل مبلمان هستیم. مدل استانی به دلیل  سادگی و سایز کوچک، منبت کاری و جزئیات اندک خود بسیار پرطرفدار بوده و قیمت آن نیز پایین تر می باشد.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 21 = 28