تاثیر جمله انگیزشی کوتاه در رسیدن به ثروت و خوشبختی

گاهی اوقات در اوج ناامیدی و خستگی‌های روزمره خواندن یک جمله انگیزشی کوتاه باعث به وجود آمدن یک نیروی پرقدرت در وجود انسان می‌شود. اکثر افراد به تاثیر خواندن جملات انگیزشی در تقویت باور و اراده اعتقاد دارند. باانگیزه بودن باعث می‌شود که انسان از تمام لحظات زندگی خود لذت ببرد و اخلاق بهتری از خود بروز دهد. به طور کلی افراد باانگیزه زندگی پرانرژی‌تر و شادتری نسبت به سایرین دارند. در این مقاله قصد داریم درباره زمان مناسب برای مطالعه جمله انگیزشی کوتاه و تاثیر آن‌ها در افزایش میزان موفقیت صحبت کنبم و سپس به بررسی کتاب معجزه شکرگزاری به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی موفقیت بپردازیم.

هدف از خواندن جمله انگیزشی کوتاه چیست؟‌

روانشناسان معتقدند که همه رفتارها و احساسات انسان در مقابل موقعیت‌ها و رویدادهای مختلف زندگی، ناشی از افکار او است. با تغییر برداشت از رویدادها و موقعیت‌ها، رفتار انسان نیز تغییر خواهد کرد. یکی از بهترین راهکارها برای تغییر افکار خواندن جملات انگیزشی کوتاه است. جمله انگیزشی کوتاه احساس خوبی در ذهن فرد ایجاد می‌کند و تکرار دائمی آن‌ها همراه با عمل برای بهبود سبک زندگی افراد فواید زیادی دارد. در واقع این جملات مانند یک قرص تقویتی هستند و بهتر است که هر صبح بعد از بیدار شدن مرور شوند.

روانشناسان توصیه می‌کنند که همواره جملات انگیزشی کوتاه را به همراه خود داشته باشید تا در موقعیت‌های حساس و بحرانی با خواندن آن‌ها انرژی کسب کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که خواندن و تکرار مداوم جملات انگیزشی کوتاه و تاثیرگذار بدون عمل کردن به آن‌ها هیچ فایده‌ای برای افراد ندارد. بلکه باید به همراه این جملات روحیه خودشناسی و عمل به دانسته‌ها را در خود تقویت و بازنگری کنید تا تاثیر مثبت آن در تمام جوانب زندگی پدیدار شود.

نیاز کسب و کارها به جمله انگیزشی کوتاه

برای شروع یک کسب و کار و پیشرفت روز افزون بیشتر از آن که به تجربه، دانش، سرمایه کافی، ابزارها و لوازم مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب و کار نیاز داشته باشیم، به انگیزه نیازمند هستیم. بدون انگیزه نمی‌توان مراحل پیشرفت را با امیدواری و ثبات قدم طی کرد. با عمل به یک جمله انگیزشی کوتاه می‌توان در شغل و کسب و کار خود به بهترین تبدیل شد. اکثر کارآفرینان، مدیران شرکت، مدیران پروژه‌های مختلف و صاحبان مشاغل برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس خود به سراغ کتاب‌های انگیزشی موفقیت می‌روند‌. در بیشتر شرکت‌ها روی دیوارها یا روی میزها تابلوهای حاوی جمله انگیزشی کوتاه استفاده می‌شود تا در معرض دید تمام مراجعه‌کنندگان، کارمندان شرکت و مدیران باشد و افراد با خواندن این جملات انگیزه کافی برای ادامه کار و رسیدن به موفقیت داشته باشند.

چرا کتاب‌های انگیزشی موفقیت پرفروش هستند؟

تعداد کتاب‌های انگیزشی موفقیت به حدی زیاد است که هیچ فردی وقت کافی برای مطالعه همه آن‌ها را ندارد. برخی از این کتاب‌ها حاوی جملات انگیزشی کوتاه هستند و خواندن آن‌ها به زمان زیادی نیاز ندارد. اگر جزو افرادی هستید که برای موفقیت کسب و کار خود اهمیت زیادی قائل هستید، باید به مطالعه این نوع کتاب علاقه نشان دهید. کتاب‌های انگیزشی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بازار به شمار می‌روند و خواندن آن مزایای زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای این کتاب‌ها کمک به تقویت خودباوری است.

تقویت خودباوری باعث می‌شود که فرد به توانمندی‌ها و استعدادهای خود ایمان داشته باشد و به هیچ عاملی اجازه ندهد که مانع پیشرفت و موفقیت او شود‌. برخی از کارشناسان و روانشناسان به این نکته باور دارند که مطالعه کتاب‌های انگیزشی فرد را به اقدام و عمل تشویق می‌کند‌ و باعث تغییر نگرش او می‌شود. تغییر زندگی و کسب موفقیت بدون تغییر نگرش غیرممکن است. متاسفانه با شرایط اقتصادی جامعه تعداد زیادی از افراد جامعه دچار منفی‌نگری و ناامیدی شده‌اند. با خواندن جملات انگیزشی موجود در این کتاب‌ها می‌توان روحیه مثبت اندیشی را تقویت کرد. برنامه‌ریزی دقیق، جلوگیری از تنبلی، رفع سختی‌ها و موانع، ایجاد انگیزه لازم برای انجام کارها، پیدا کردن مسیر موفقیت، دوری از افکار منفی، کمک به رهایی از شر افسردگی، افزایش توانایی برای نه گفتن از مزایای دیگر خرید و مطالعه کتاب‌های حاوی جمله انگیزشی کوتاه است.

جمله انگیزشی کوتاه در سایت دانشگاه کسب و کار

برای مطالعه مطالب و مقاله‌هایی با موضوعات انگیزشی به سایت دانشگاه کسب و کار با آدرس اینترنتی http://businessuni.net/ مراجعه کنید‌. اکثر علاقه‌مندان به حوزه‌ استارتاپ و کارآفرینی جزو مخاطبان دائمی سایت دانشگاه کسب و کار هستند. افرادی که قصد دارند با ورود به حوزه کارآفرینی ابتدا شخصیت و مهارت و سپس کسب و کار خود را رونق ببخشند، باید به مطالعه کتاب‌های انگیزشی موفقیت روی بیاورند. محتواهای منتشر شده در این سایت همگی به‌روز هستند و با موضوعات روانشناسی، جملات کوتاه انگیزشی، توسعه فردی، کارآفرینی، کسب و کار، ارزهای دیجیتال و غیره ارائه می‌شوند.

اشتراک گذاری

1 یک نظر

  1. صادق پاسخ

    مرسی از سایت خوبتون و این مطلب، واقعا دیدگاه خوبی درمورد جملات انگیزشی بهم دادین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

82 + = 92