راش حرارتی: چگونه آن را تشخیص دهیم و چه باید کرد

دو هفته اول ژوئیه گرم ترین ماه در تاریخ بشر بود و مردم در سراسر کشور همچنان از امواج گرمای طولانی و خفه کننده رنج می برند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده هشدارها و نکاتی را در مورد تشخیص و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با گرما، مانند گرمازدگی، گرمازدگی و گرفتگی‌های گرمایی صادر کرده است.

اما یکی از بیماری های مرتبط با گرما که مردم همیشه آن را تشخیص نمی دهند، بثورات گرمایی است.

دکتر ابیگیل والدمن، متخصص پوست در بیمارستان زنان و بریگام وابسته به هاروارد می‌گوید: بثورات گرمایی می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که قرار گرفتن در معرض گرمای بیش از حد می‌تواند منجر به سایر مشکلات جدی مرتبط با گرما شود، اگر به آن توجه نشود. “در حالی که راش گرما به خودی خود خطرناک نیست، قرار گرفتن مداوم در معرض گرمای زیاد می تواند منجر به گرمازدگی و گرمازدگی شود، بنابراین مهم است که به علائم اولیه مبنی بر اینکه بدن شما با گرما دست و پنجه نرم می کند توجه کنید.”

علائم گرمازدگی چیست؟

راش گرمایی به عنوان میلیاریا یا گرمای خاردار نیز شناخته می شود. این بیماری زمانی ایجاد می شود که مجاری غدد عرق اکرین که به سطح پوست منتهی می شوند مسدود یا ملتهب شوند.

غدد عرق اکرین به بدن شما کمک می کنند دمای ثابتی داشته باشد. هنگامی که دمای داخلی شما افزایش می یابد، این غدد آب را آزاد می کنند که از طریق مجاری کوچک به سطح پوست شما می رسد. در آنجا به سرعت تبخیر می شود و پوست و خون زیر آن را خنک می کند.

با این حال، مجاری عرق ممکن است در هنگام تعریق بیش از حد در دمای بالا مسدود شود، به خصوص اگر چین‌های پوست یا لباس‌های تنگ مانع عملکرد آن‌ها شود.

سپس عرق در زیر پوست به دام می افتد. این باعث التهاب می شود که منجر به ظاهر برجستگی های قرمز کوچک و خارش دار، شبیه به جوش ها یا تاول های ریز می شود. در افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، این برجستگی‌های کوچک و خارش‌دار ممکن است قرمز به نظر نرسند، اما کمی تیره‌تر از پوست اطراف به نظر می‌رسند.

بثورات گرمایی در کجا و چه زمانی احتمال دارد رخ دهد؟

بثورات حرارتی می تواند روی گردن، پوست سر، قفسه سینه، کشاله ران یا چین های آرنج ظاهر شود.

دکتر والدمن می‌گوید: «بثورات حرارتی می‌تواند هر زمان که بدن عرق می‌کند رخ دهد، بنابراین در آب و هوای گرم و مرطوب، در طول بستری شدن در بیمارستان، تب و در حین ورزش رایج است.

بثورات حرارتی همچنین می تواند در نوزادان رخ دهد، زیرا غدد عرق اکرین آنها به طور کامل رشد نکرده است. در نوزادان، بثورات حرارتی مانند تاول های بسیار نازک یا قطرات آب است که به طور گسترده روی صورت، تنه، بازوها و پاها پخش می شوند. در صورت مشاهده بثورات مانند این، با پزشک اطفال خود تماس بگیرید تا راهنمایی شود.

چگونه می توان گرمازدگی را درمان کرد؟

درمان بثورات حرارتی در بزرگسالان با داروهای خانگی آسان است. دکتر والدمن می‌گوید: «تکنیک‌های تسکین علائم همچنین می‌تواند به جلوگیری از راش گرمایی برای بزرگسالان و نوزادان کمک کند.

  • آرام شدن. اولین قدم این است که از گرما خارج شوید و پوست خود را خنک و خشک کنید. از یک پنکه یا تهویه مطبوع استفاده کنید، یک دوش خنک بگیرید یا از کمپرس های خنک روی نواحی آسیب دیده استفاده کنید. مهم است که بدانید برخی از افراد در برابر گرما آسیب‌پذیرتر هستند و برای کمک به ایمن ماندن در مواقعی که دما به طور خطرناکی بالا می‌رود، برنامه‌ریزی کنید.
  • از تحریک جلوگیری کنید. برای جلوگیری از تحریک پوست، از پوشیدن لباس های ساخته شده از مواد مصنوعی، که می تواند گرما را به دام بیندازد، خودداری کنید. (در حالی که لباس‌های خشک به دفع رطوبت از پوست کمک می‌کنند، اغلب می‌توانند خیلی تنگ باشند.) در عوض، لباس‌های نخی سبک و گشاد بپوشید که اجازه می‌دهد هوا روی پوست شما جریان یابد. اگر بثورات گرمایی در اطراف ناحیه کشاله ران شما رخ داد، از پوشیدن لباس زیر خودداری کنید تا زمانی که برطرف شود.
  • محصولات ضد خارش را امتحان کنید. برای خارش از کرم موضعی کورتیکواستروئید یا لوسیون کالامین بدون نسخه استفاده کنید. با این حال، از پودر بچه، مرطوب‌کننده‌های چرب یا چرب و کرم‌های ضد آفتاب خودداری کنید، زیرا می‌توانند مجرای عرق را مسدود کنند.

بثورات گرمایی معمولاً در عرض یک تا دو روز پس از خنک شدن بدن از بین می رود. بثورات شدید گرما می تواند یک هفته یا بیشتر طول بکشد. اگر بثورات گرمایی بعد از یک هفته برطرف نشد، به پزشک خود مراجعه کنید (یا با پزشک اطفال خود پیگیری کنید). همچنین در صورت احساس درد، خارش شدید یا بثورات عفونی، فوراً به دنبال مراقبت باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 23 = 30