بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما کدام است؟ (سفیدترین رنگ)

یکی از محصولات ترمیمی و در عین حال زیبایی دندان، کامپوزیت توکویاما است. شرکت توکویاما این محصول بی نظیر را در کشور ژاپن تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. این محصول را می توان به عنوان یک ماده ترمیمی معرفی کرد که تقریبا همه کاره است و می توانید در ترمیم دندان های خلفی و قدامی از آن استفاده کنید. کامپوزیت توکویاما گزینه ای عالی است که می تواند علاوه بر ترمیم دندان ها، لبخند شما را اصلاح و به آن زیبایی ببخشد.

انواع کامپوزیت توکویاما

کامپوزیت هایی که تحت برند توکویاما تولید می شوند در انواع مختلف زیر می باشند:

  • کامپوزیت خلفی توکویاما
  • کامپوزیت قدامی توکویاما
  • کامپوزیت توکویاما از نوع آستریا

هر کدام از این کامپوزیت ها با دیگری تفاوت هایی دارند و به همین دلیل کاربرد هر کدام نیز متمایز از دیگری است. بر این اساس کامپوزیت های این برند به لحاظ کارایی و عملکرد متنوع هستند و شما می توانید هر کدام را که متناسب با نیازتان باشد انتخاب کنید.

مزایای استفاده از کامپوزیت های توکویاما

در حوزه دندانپزشکی کامپوزیت های بسیاری تولید و به بازار عرضه می شوند که در بین آنها کامپوزیت های برند توکویاما با توجه به ویژگی ها و مزایایی که دارند، جزو بهترین ها هستند. در ادامه برخی از این ویژگی های منحصر به فرد را برای آشنایی بیشتر ذکر می کنیم:

  • استفاده راحت و سریع و عملکرد مناسب

اصلی ترین ویژگی کامپوزیت های توکویاما زمان کیورینگ یا همان زمان پخت کم است. به عبارت دیگر این محصول لایت کیور، زمان پخت کمتری دارد و کار دندانپزشکان را سریعتر و راحت تر نموده است. مدت زمان 10 ثانیه ای مورد نیاز برای کیور شدن این مدل کامپوزیت، موجب می شود تا فرایند ترمیم در مقایسه با کامپوزیت های دیگر سریع تر انجام بگیرد.

  • ظاهری بسیار زیبا

زیبایی کامپوزیت توکویاما بسیار عالی است و با توجه به تنوع زیاد سایه های آن، دندانپزشکان به راحتی می توانند این کامپوزیت ها را با رنگ طبیعی دندان ها تطبیق دهند. این مساله به دلیل ترمیم های طبیعی دندان ها، زیبایی لبخند شما را افزایش می دهند. از دلایل دیگر زیبایی این کامپوزیت ها، ویژگی انتشار نور بالا است که شفافیت آنها را افزایش می دهد و ترمیم های حاصل، نزدیکی بیشتری به دندان های طبیعی از لحاظ رنگ خواهند داشت.

  • دوام و استحکام بالا

با توجه به دوام و استحکام فوق العاده ای که کامپوزیت توکویاما دارد، می توان از آنها برای ترمیم دندان های خلفی و قدامی استفاده کرد. به دلیل مقاومت بالای این کامپوزیت در مقابل ساییدگی، احتمال بریدگی و یا شکستگی آن در طولانی مدت خیلی کمتر است.

  • تطبیق پذیری عالی

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم کامپوزیت توکویاما، محصولی همه کاره است و می توان از آن در ترمیم های مختلفی چون روکش ها، ترمیم های مستقیم و غیرمستقیم و حتی ترمیم های جزئی نیز استفاده کرد.

شکل دهی و دستکاری این کامپوزیت به دلیل قوام مناسبی که دارد، راحت است و می تواند نتایج دقیق تری را ارائه دهد. استفاده از این نوع کامپوزیت در طیف گسترده ای از ترمیم های بالینی به دلیل تطبیق پذیری بالایی که دارد، امکان پذیر خواهد بود.

  • انقباض کمتر

کامپوزیت توکویاما در مراحل پخت دچار انقباض کمتری می شود و به همین دلیل احتمال پوسیدگی های ثانویه و یا حتی ایجاد شکاف های حاشیه ای به میزان زیادی کاهش می یابد. این موضوع می تواند بافت کامپوزیت را به صورت یکپارچه نگه داشته و عمر ترمیم های انجام شده را افزایش دهد. این نکته به دلیل جلوگیری از نفوذ باکتری ها می تواند سلامتی دهان و دندان ها را تضمین کند.

  • امکان پولیش و پرداخت آسان

در انجام ترمیم های مختلف ایجاد سطحی صیقلی و صاف هم به جهت افزایش طول عمر و هم به جهت زیبایی امری ضروری است. استفاده از برند توکویاما پرداخت و پولیش ترمیم را ساده تر کرده و امکانی فراهم می کند تا دندانپزشک سریعتر به سطح براق و با کیفیت دست یابد. پولیش پذیری ترمیم ها مزایای زیادی دارد که می توان به مواردی مانند زیبایی ترمیم ، کاهش تجمع پلاک و تامین بهداشت دهان و دندان اشاره کرد.

 رنگ بندی کامپوزیت توکویاما

کمپانی توکویاما برای اینکه بتواند ترمیم های طبیعی و دقیقی ارائه دهد از طیف وسیعی از رنگ ها استفاده کرده است. در تولید و خرید کامپوزیت توکویاما راهنمای رنگ ویتا به عنوان ملاک سیستم رنگی تولید محصولات، انتخاب شده است. راهنمای ویتا سیستمی استاندارد است و به همین دلیل در انتخاب رنگ دندان به صورت گسترده استفاده می شود.

در این راهنما زبانه های مختلف با رنگ های متفاوت دندان گنجانده شده است تا انتخاب بهترین سایه برای ترمیم دندان بیمار با راحتی بیشتری انجام بگیرد. کامپوزیت توکویاما سایه های مختلفی دارد که سایه های A، B و C و حتی سایه های سفیدکننده را می توان مثال هایی از آنها برشمرد.

در توضیح این سایه ها باید اضافه کنیم که برای ترمیم دندان های قدامی و یا حتی دندان هایی که رنگ پایین تری دارند، از سایه های A استفاده می شود که می توانند سایه های شفاف تر و روشن تری را ایجاد کنند. سایه های B اما کمی تیره هستند و باید گفت رنگ بالاتری دارند و موارد استفاده از آنها در دندان هایی است که باید شدت رنگ بالاتری را به کار برد مانند ترمیم های خلفی. برای تکنیک های چند لایه نیز از سایه های C استفاده می گردد تا بتوان تفاوت های طبیعی و عمق را در ترمیم های انجام گرفته نشان داد.

در حالت کلی سایه های A دارای طیف قرمز مایل به قهوه ای، سایه های B دارای طیف زرد متمایل به قرمز، سایه های C شامل رنگ های طیف خاکستری و در نهایت سایه های رنگی D دارای طیف خاکستری متمایل به قرمز هستند. برای مثال می توان سایه رنگی A1 را روشن ترین رنگ قرمز متمایل به قهوه ای دانست که در بین طیف های رنگی وجود دارد.

در کامپوزیت توکویاما علاوه بر سایه های رنگی مختلف سایه های سفیدکننده نیز وجود دارد که می توانند برای تطبیق ترمیم ها با دندان های طبیعی سفید شده و یا روشن تر و یا حتی برای سفید کردن دندان ها به کار روند. طراحی این سایه های رنگی به گونه ای انجام گرفته که امکان تقلید دقیق رنگ دندان های سفید شده نیز وجود دارد.

با توجه به مطالبی که در مورد سایه های رنگی کامپوزیت توکویاما ذکر شد می توان گفت سفیدترین رنگ این کامپوزیت ها، کامپوزیت های سفیدکننده هستند.

طول عمر کامپوزیت توکویاما چقدر است؟

ماندگاری و استحکام کامپوزیت توکویاما در مقایسه با برندهای دیگر بسیار مناسب است. در اینجا بهتر است اشاره کنیم که طول عمر کامپوزیت تنها به کیفیت ساختاری آن بستگی ندارد و عوامل متعددی می توانند در این موضوع دخیل باشند. یکی از این موارد مراقبت های پس از ترمیم است که نباید از کنار آن به سادگی گذشت؛ چرا که تاثیر بسیار زیادی در سلامت کامپوزیت در بلند مدت دارد.

جمع بندی

در حالت کلی می توان کامپوزیت توکویاما را بهترین برند برای ترمیم های قدامی و خلفی معرفی کرد که می تواند مزایای بسیاری داشته باشد. زیبایی ظاهری عالی، انقباض کم، مدت زمان پخت کم، تطبیق پذیری بالا، دوام و عمر زیاد و سهولت در پولیش مواردی هستند که این کامپوزیت را به انتخابی عالی تبدیل کرده اند. اما در مورد بهترین رنگ کامپوزیت توکویاما نمی توان چیزی گفت زیرا بهترین رنگ کامپوزیت، رنگی خواهد بود که بتواند ترمیمی با رنگ طبیعی دندان های بیمار ارائه دهد.

 

برچسب ها : کامپوزیت,تجهیزات دندانپزشکی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 + = 51