چگونه مدرس آیلتس شویم؟ + شرایط لازم برای مدرس آیلتس شدن

چگونه مدرس آیلتس شویم؟

چگونه مدرس آیلتس شویم؟

مدرس آیلتس، یکی از مشاغلی است که علاقه‌مندان زیادی نیز دارد. در واقع چیزی به نام مدرک تدریس آیلتس و هیچ دوره رسمی یا دوره آموزشی وجود ندارد. داشتن مدرک آیلتس برای بسیاری به یک مسئله حیاتی تبدیل شده است.

کسب نمره بالا در آزمون آیلتس برای مهاجرت تحصیلی، کاری و سایر مهاجرت‌ها به برخی کشورها الزامی است و یکی از راه‌های دستیابی به نمره بالا، آموزش اصولی است؛ بنابراین هر ساله تعداد زیادی از این متقاضیان در دوره‌های آموزشی شرکت می‌کنند.

این افراد به یک مدرس به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت نیاز دارند تا در این زمینه به آنها کمک کند. این بدان معناست که فرصت‌های خوبی برای مدرسان آیلتس وجود دارد. اما چگونه می‌توان مدرس آیلتس شد؟

لیست 10 کلاس معتبر زبان برای آموزش آیلتس و برگزاری دوره های تربیت مدرس زبان از نگاه ایران آموزشگاه بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور:

https://iranamozeshgah.com/بهترین-آموزشگاه-آیلتس-ielts-تهران/

 

شرایط لازم برای مدرس آیلتس شدن

شرایط لازم برای مدرس آیلتس شدن

برای اینکه افراد مدرس آیلتس شوند، به هیچ مدرک رسمی یا مجوز خاصی نیاز ندارند. در واقع آنها می‌توانند کلاس آموزشی خود را راه بیندازند و شروع به تدریس کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که بسیاری از آموزشگاه‌ها مدرس با مدرک لیسانس یا ارشد زبان انگلیسی، استخدام می‌کنند.

در صورت فریلنسری زبان می‌توان بدون مدرک آموزش داد. اما با این وجود، داشتن چند ویژگی برای یک مدرس آیلتس ضروری است.

اولاً داشتن مهارت در زبان انگلیسی، از جمله ویژگی‌های الزامی برای مدرسان آیلتس است. در واقع نیاز نیست که انگلیسی، زبان مادری مدرس باشد، اما مهم است که مهارت‌های لازم را داشته و بتواند یک آموزش خوب ارائه دهد.

این مهارت باید به‌قدری خوب باشد که در صورت شرکت مدرس در امتحان آیلتس، بتواند نمره 7 یا 8 را کسب کند.

ثانیاً مهم است که مدرس دانش خوبی در زمینه آزمون آیلتس داشته باشد. او با مطالعاتی که در این زمینه انجام می‌دهد، به دانش لازم در آیلتس و نحوه آزمون و موفقیت در آن می‌رسد.

بررسی امتحانات گذشته و شرکت در چند آزمون، به افزایش مهارت‌های مدرس کمک می‌کند. علاوه بر این دو ویژگی احساس مسئولیت، صبر، توانایی‌های ارتباطی و موارد دیگر، از جمله ویژگی‌های مهم مدرسان آیلتس است.

بازار کار مدرس آیلتس چگونه است؟

بازار کار مدرس آیلتس چگونه است؟

درصورتی‌که مهارت و شرایط لازم برای مدرس آیلتس وجود داشته باشد، یافتن شغل اصلاً کار سختی نیست. با توجه به اینکه متقاضیان آزمون آیلتس زیاد هستند، پیداکردن کار راحت‌تر می‌شود.

در آموزشگاه‌ها و برخی از مدارس و دانشگاه‌ها به مدرسان آیلتس نیاز دارند، علاوه بر این می‌توان زبان عمومی را تدریس کرد.

در کنار کار حضوری، امکان کارهای اینترنتی نیز وجود دارد. در واقع برخی از افراد به دلیل عدم وقت کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری یا دور بودن از مؤسسات، ترجیح می‌دهند که به‌صورت آنلاین آموزش ببینند؛ بنابراین مدرسان آیلتس می‌توانند بدین صورت برای آنها کلاس‌های مجازی برگزار نمایند.

این مطلب برگرفته از مقاله زیر است: منبع مقاله چطور مدرس آیلتس بشویم

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 89 = 97