طرز استفاده از انواع اسکراب صورت

با افزایش علاقه افراد به ویژه بانوان به استفاده از روتین‌های پوستی و محصولات تقویت پوست، بسیاری از برندهای آرایشی بهداشتی، محصولات پوستی مختلف تولید کرده اند و پس از تبلیغات و تجاری سازی وارد عرصه بازار کرده اند. یکی از این محصولات اسکراب است؛ استفاده از اسکراب به عنوان نوعی ماسک پوستی توصیه شده، برای همین در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اسکراب چیست

اسکراب یک روتین پوستی است که به کمک ماسک پوست، به عنوان لایه بردار و روشن کننده پوست، به کار می‌رود. اسکراب علاوه بر مواد مغذی که درون خود دارد، دانه‌های ریزی دارد که باعث می‌شود لایه‌برداری و درخشان‌سازی پوست سریع‌تر و راحت‌تر انجام شود. اسکراب خواص درمانی ندارد و می‌تواند با آب رسانی و از بین بردن سلول‌های مرده روند بهبود پوست شما را تسهیل کند.

انواع اسکراب صورت

اسکراب‌های صورت، انواع و اقسام مختلفی دارد؛ برای مثال برخی اسکراب‌ها از دانه‌های طبیعی تولید شده اند و برخی از آن‌ها نیز کاملا از مواد شیمیایی ساخته شده‌اند، البته با توجه به آزمایشات گوناگون، کیفیت اسکراب‌های شیمیایی نیز بالاست. اگر در پی خرید لوازم آرایشی، می‌خواهید یک اسکراب صورت نیز بخرید بهتر است ابتدا در مورد اسکراب خانگی تحقیق کنید.

یکی از ساده‌ترین اسکراب‌ها، اسکراب‌های خانگی هستند که شما می‌توانید با چند محصول بسیار ساده آن‌ها را آماده کنید. انتخاب میان انواع اسکراب به این بستگی دارد که برای خرید آن چقدر هزینه می‌کنید و همچنین چقدر از عوارض اسکراب صورت اطلاع دارید.

اسکراب خانگی

اسکراب‌های خانگی معمولا از چند ماده ساده تهیه می‌شوند و به مراتب از سایر اسکراب‌ها اقتصادی‌تر به نظر می‌رسند. مواد اولیه اسکراب خانگی شامل شامپو بدن، روغن نارگیل، عسل و شکر هستند. عسل و روغن نارگیل به رطوبت‌رسانی و درخشان شدن پوست کمک می‌کنند و شامپو بدن و شکر با دانه‌های ریز که روی پوست ساییده می‌شوند کمک می‌کنند پوست از سلول‌های مرده پاک شود و به درخشان‌ترین و زیباترین حالت خود برسد.

نکته حائز  اهمیت در اسکراب خانگی این است که عوارض اسکراب صورت خانگی به مراتب کمتر است و نیاز شما را هم به خرید لوازم آرایش صورت کم می‌کند. اگر این سوال که چند بار در هفته از اسکراب استفاده کنیم، برای شما هم پیش آمده؟ در ادامه به بررسی این سوال خواهیم پرداخت.

چند بار در هفته از اسکراب استفاده کنیم

استفاده بیش از اندازه از مواد بهداشتی  وتقویتی پوست می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. اسکراب نیز به عنوان یکی از موادی که برای پاکسازی پوست به کار می‌رود، در صورت استفاده بیش از اندازه نتیجه معکوس داشته باشد. برای همین است که اگر قصد به استفاده از این محصول دارید باید از تعداد دفعات استفاده از آن در طول هفته اطلاع داشته باشید.

استفاده بیش از اندازه از اسکراب می‌تواند موجب التهاب پوست، نازک شدن و سرخ شدن و خشکی شدید پوست شود. در طول هفته پوست صورت نباید بیش از یک بار و پوست بدن بیشتر از دوبار اسکراب شوند در غیر این صورت، پوست خشک می‌شود و در دراز مدت احتمال اگزمای پوست در نواحی خشک نیز وجود دارد. به خاطر همین است که اکثر متخصصان توصیه می‌کنند کمتر از چند بار در هفته از اسکراب استفاده کنیم.

طرز استفاده از اسکراب صورت

برای اسکراب کردن صورت خود، ابتدا باید مطمئن شوید هیچ آرایش یا ماده بهداشتی روی پوست خود ندارید. مقدار کافی از اسکراب را کف دست خود بریزید و سپس آن را روی پوست صورتتان برای چند دقیقه متوالی ماساژ دهید.

پس از این که توانستید به خوبی پوست خود را ماساژ دهید، مواد روی پوستتان را با آب ولرم بشویید و پس از خشک کردن پوستتان با یک حوله گرم و مناسب آن‌ را با استفاده از مرطوب کننده، آب‌رسانی کنید. برای اطمینان از اسکراب کردن صورتتان به بهترین روش، مطمئن شوید که طرز استفاده از اسکراب صورت را دقیقا پیش از انجام آن جستجو کنید و از روش صحیح انجام دادن آن مطمئن شوید.

دانه‌های موجود در اسکراب صورت

در ماسک‌های خانگی معمولا از شکر به عنوان دانه‌های تخلیه کننده پوست استفاده می‌شود، اما شکر برای انجام این کار زبر است و ممکن است باعث ایجاد حساسیت در پوست‌های حساس شود، برای همین برندها از دانه توت‌ها و البته دانه کیوی برای از بین بردن سلول‌های مرده استفاده می‌کنند. این دانه‌ها باعث افزایش اثرلایه برداری نیز می‌شوند.

عوارض استفاده از اسکراب صورت

با توجه به اینکه این محصول با تلاش چندین متخصص پوست و مو در ابتدا ساخته شده و پس از گذراندن مراحل مختلفی از انواع ازمایش توانسته به بازار وارد شود، می‌توان با اطمینان گفت استفاده درست از این محصول به مدت زمان مناسب عوارضی روی پوست نخواهد داشت.

هرچند لازم است بدانیم عوارض اسکراب صورت بر پوست‌های خشک به مراتب بیشتر است زیرا پوست‌های خشک نیازی به اسکراب ندارند. همچنین اگر در استفاده از اسکراب صورت زیاده‌روی نکنید می‌توانید از فواید آن روی پوست خود استفاده کنید

به طور کلی می‌توان گفت برای بهبود پوست‌های چرپ و مختلط، استفاده از اسکراب صورت بسیار مفید است و اگر پیش از شروع استفاده از آن به یک مشاور پوست و مو مراجعه کنید، نتیجه آن به مراتب بهتر از خود درمانی نیز خواهد بود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + = 19