شرایط مهاجرت به کانادا

کشور پهناور کانادا امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین کشورهای مهاجرپذیر در دنیا شناخته شده است و افراد بسیاری از جمله ایرانیان به این کشور مهاجرت می کنند تا از مزایای زندگی در کانادا برخوردار شوند. کشور کانادا رفاه اجتماعی، حمایت های دولتی و قدرت خرید بالا را برای شهروندان خود فراهم می کند و مردم مهمان نواز و مهربان این کشور از مهاجران به گرمی استقبال می کنند. برای مهاجرت به کانادا ابتدا لازم است شرایط و راه های مختلف برای این کار را بررسی کنید تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید و آینده خود و فرزندانتان را بسازید.

راه های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت و اقامت درکانادا شیوه های متنوعی وجود دارند که شما را به هدفتان می رسانند. در ادامه چند تا از معمول ترین راه های اقدام به دریافت اقامت کانادا را مشاهده می کنید:

مهاجرت ازطریق کارآفرینی استانی:

کشور کانادا محلی بسیار مناسب برای کارآفرینی در برنامه های استانی است و این کشور از تاجران و کارآفرینان استقبال می کند. بنابراین شما می توانید با در دست داشتن سرمایه کافی جهت ایجاد کسب و کار و همچنین مدرک آیلتس با نمره 4 و مدارکی مبنی بر داشتن سوابق مدیریتی، مقیم کشور کانادا بشوید.

مهاجرت از طریق اکسپرس انتری:

کشور کانادا برای نیروی کار متخصص و تحصیل کردگان، اقامت دائم در نظر می گیرد و از این عزیزان حمایت می کند. لذا چنانچه در زمینه خاصی دارای مهارت و تحصیلات می باشید، می توانید به کمک مدرک زبان معتبر به این کشور مهاجرت کنید و از فرصت های شغلی موجود در آنجا بهره مند شوید.

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی:

کشور کانادا برای جذب دانشجویان از سراسر نقاط جهان، تسهیلات ویژه ای را در اختیار محصلین قرار می دهد. از جمله اینکه دانشجویان با مهاجرت به کانادا می توانند در معتبر ترین دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوند و همزمان اجازه کار نیز به آنها داده می شود. پس از فارغ التحصیلی، با اشتغال به یک شغل دائم به مدت یک سال، شما رسما اقامت دائم کانادا را به دست می آورید و اگر دو سال دیگر نیز دراین کشور اقامت کنید، می توانید پاسپورت کانادایی دریافت کنید.

مهاجرت از طریق استارتاپ پلن:

برای مهاجرت به این  روش، باید یک ایده نوین برای راه اندازی کسب و کار در کانادا داشته باشید که مورد تائید یکی از مراکز رشد بیزینس در کانادا قرار بگیرد. بدین ترتیب می توانید از دولت کانادا اقامت دائم دریافت کنید.

بهترین روش مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا راه های متعددی وجود دارند که چند تا از آن ها را به اجمال با هم بررسی نمودیم. اما تصمیم گیری نهایی کاملا به شرایط، قابلیت ها و توان مالی شما بستگی دارد. با این وجود به نظر می رسد در حال حاضر، کارآفرینی در شهر نیوبرانزویک بهترین راه مهاجرات به کانادا باشد؛ چرا که شما در این روش حتی پیش از ورود به کانادا، اقامت دائم این کشور را دریافت خواهید نمود. در این شیوه ابتدا باید نسبت به دریافت ویزای کار اقدام کنید و وارد ایالت نیوبرانزویک شوید. سپس با تاسیس یک بیزینس و اداره آن به مدت یک سال می توانید مقیم کانادا شوید.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا بستگی به روش اقدامی برای مهاجرت دارد که در زیر 5 روش به همراه هزینه ها ذکر شده است:

هزینه مهاجرت از طریق کارآفرینی دربرنامه های استانی:

هزینه این روش حدود 1790 دلار کانادا الی 1840 دلار کانادا متغیر است و شامل مواردی همچون حق اقامت، چکاپ پزشکی و… می شود.

هزینه مهاجرت از طریق اکسپرس انتری:

مهاجرت به روش اکسپرس انتری مبلغ 550 دلار برای فرد متقاضی و 550 دلار نیز برای همسر او هزینه خواهد داشت. در ضمن چنانچه یک زوج دارای فرزندی کمتر از 22 سال باشند، هزینه ای که باید بپردازند به 150 دلار کاهش می یابد. در نظر داشته باشید این روش هزینه های جانبی همچون هزینه تست زبان، ترجمه مدارک و ارزیابی مدارک تحصیلی را هم به همراه دارد.

هزینه مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی:

اشتغال به تحصیل در کانادا دارای مراحل گوناگونی است که در هر یک از آن ها مبلغی از شما اخذ خواهد شد. برای صدور ویزای تحصیلی می بایست مبلغ 150 دلار کانادا، برای دریافت مجوز تحصیلی مبلغ 150 دلار کانادا و جهت تبدیل به وضعیت دانشجو 200 دلار کانادا بپردازید. شهریه دانشگاه نیز متناسب با دانشگاه و رشته و مقطع تحصیلی متغیر خواهد بود.

هزینه مهاجرت از طریق استارتاپ پلن:

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ همانطور که گفته شد ابتدا ایده شما باید توسط یکی از سازمان های این کشور مورد تائید قرار بگیرد. چنانچه venture capital fund حمایت از شما را تقبل کند، شما برای شروع به 200 هزار دلار سرمایه احتیاج دارید که توسط سازمان تامین می شود. درصورتی که مورد تائید business incubator قرار بگیرید، نیازی به هیچ مقدار سرمایه اولیه ندارید و فقط باید در برنامه های آن ها شرکت کرده و قبول شوید. همچنین اگر angel investor group شما را تائید کند، سرمایه مورد نیاز برای شما 75 هزار دلار خواهد بود.

هزینه مهاجرت از طریق کارآفرینی در نیوبرانزویک:

برای راه اندازی بیزینس در شهر نیوبرانزویک، به سرمایه ای در حدود 150 هزار دلار نیاز دارید. علاوه بر این یکسری هزینه های جانبی مثل هزینه معادل سازی مدرک تحصیلی و بررسی مدارک و… نیز به عهده شما خواهد بود.لازم است بدانید که در حال حاضر روابط دیپلماتیک کانادا و ایران درحالت تعلیق است و سفارت کانادا در ایران تعطیل می باشد. به همین دلیل برخی از افراد با کسب اطلاع از قیمت تور استانبول به این شهر سفر می کنند و علاوه بر گردش و تفریح، از طریق سفارتخانه کانادا در استانبول اقدام به انجام امور مهاجرت خود می نمایند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =