نحوه استفاده از Screen Distance در iOS 17

نحوه استفاده از Screen Distance در iOS 17

iOS 17 تغییرات کوچک زیادی را در ویژگی‌های موجود در آیفون به ارمغان می‌آورد، اما تغییرات جالب و پنهانی نیز ایجاد می‌کند، از جمله تغییراتی که ممکن است به سلامت چشم‌های شما کمک کند. ویژگی جدید Screen Distance نام دارد و برای کمک به کاهش فشار چشم ناشی از نزدیک نگه داشتن گوشی به صورتتان طراحی شده است. متأسفانه، این ویژگی در تنظیمات مدفون است، بنابراین اگر می خواهید شروع به استفاده از آن کنید، در اینجا باید چه کاری انجام دهید.

کسب اطلاعات بیشتر: USB-C چیست و چرا اینقدر اهمیت دارد؟

برای شروع استفاده از Screen Distance، باید به برنامه Settings بروید و سپس به گزینه Screen Time بروید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که آن را در نوار جستجو در بالا جستجو کنید. پس از ورود به صفحه نمایش، به دنبال گزینه Screen Distance باشید و روی آن ضربه بزنید تا روشن شود. از این پس، آیفون شما از حسگرهای Face Unlock استفاده می کند تا تشخیص دهد که آیا گوشی شما خیلی به صورت شما نزدیک است یا خیر.

این که چقدر طول می کشد تا حسگرها متوجه شوند چهره شما خیلی به صورت شما نزدیک است کمی دشوار است، اما به نظر می رسد در اکثر مواقعی که من آن را آزمایش کردم حدود چهار تا پنج دقیقه طول می کشد. اگر زمان زیادی را با تلفن خود سپری می کنید، استفاده از فاصله صفحه می تواند راه بسیار خوبی برای محدود کردن میزان نزدیک نگه داشتن گوشی خود باشد.

هنگامی که شما خیلی نزدیک هستید یک صفحه نمایش نوتیفیکیشن باز می شود و هر کاری را که در آن لحظه انجام می دهید قطع می کند. با توجه به اینکه چقدر آسان است که گوشی خود را بدون فکر کردن روی صورت خود نگه دارید، این ویژگی برای افرادی که می خواهند به کاهش فشار روی چشمان خود کمک کنند بسیار مفید خواهد بود.

البته، اگر در خواندن مشکل دارید، ممکن است متوجه شوید که فاصله صفحه بیشتر آزاردهنده است تا مفید، به خصوص اگر ترجیح می دهید تلفن خود را نزدیک صورت خود نگه دارید. در نهایت، آنچه که برای سلامتی خود انجام می دهید به شما بستگی دارد، اما اگر به دنبال تنظیمات iOS 17 هستید تا فوراً از آن استفاده کنید، این یکی از بهترین مواردی است که می توانم توصیه کنم.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: هاست ایران یا هاست خارج؟ – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

62 − 59 =