Important tips for buying an apartment in Amol

نکات مهم برای خرید آپارتمان در آمل

سرمایه‌گذاری کردن در مناطق شمالی کشور، یک سرمایه‌گذاری آینده‌دار و درخشان به حساب می‌آید. حتی اگر ملکی در یکی از روستا‌های شمال بخرید، باز هم سود بسیار چشمگیری را در آینده نزدیک به دست می‌آورید چون شمال کشور منطقه توریستی بسیار عالی شناخته شده و هر ساله جمعیت زیادی برای خرید ویلا و خرید آپارتمان در شمال اقدام می‌کنند. اما مسلماً انتخاب منطقه برای خرید ملک، اهمیت بسیار زیادی دارد. شاید به شما پیشنهاد شده است که به سراغ خرید آپارتمان در آمل بروید. قطعاً باید با این منطقه آشنایی کامل داشته باشد تا مطمئن شوید که یک منطقه عالی، رو به پیشرفت و با امکانات رفاهی بسیار عالی را انتخاب نموده‌اید. در این مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر معرفی شهر آمل، نکات مهم برای خرید آپارتمان در شمال به خصوص در آمل را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

با شهر زیبای آمل در مازندران آشنا شوید:

اجازه دهید ابتدا به صورت مختصر توضیحی در مورد شهرستان آمل داشته باشیم. به طور کلی می‌توان گفت که عامل یک میراث زنده در کشور ایران به حساب می‌آید. اگر شما تا به حال به این شهر سفر کرده باشید قطعاً زیبایی‌های طبیعت در این شهر، توجه شما را به خود جلب کرده است. وجود درختان بلوط و توسکا در شهر آمل، خاک بسیار حاصلخیز، هوای معتدل و مرطوب و موقعیت جغرافیایی عالی که از جنوب به رشته کوه‌های البرز، از غرب و شرق به ترتیب به بابل و نور و از شمال به محمودآباد ختم می‌شود، از جمله مواردی است که باعث شده است آمل در کانون توجه مسافران و توریست‌ها قرار بگیرد.

البته از جاذبه‌های گردشگری شهر آمل نیز نباید غافل شد. برای مثال پل دوازده چشمه، پارک جنگلی میرزا کوچک خان، پل معلق آمل، غار‌های دستکند، پارک جنگلی هلومسر و روستای دلیران از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمل معرفی شده‌اند. بنابراین در یک جمع‌بندی کلی، اگر به فکر خرید آپارتمان در شمال هستید و مشاورین املاک به شما شهر آمل را پیشنهاد داده‌اند، قطعاً بهترین انتخاب نصیب شما شده است چون منطقه‌ای را انتخاب کرده‌اید که هم جاذبه‌های گردشگری بسیار عالی دارد و هم از نظر جاذبه‌های طبیعی، بهترین موقعیت را داشته و به همین دلیل است که سالانه مسافران زیادی وارد آن می‌شوند. پس اگر روزی تصمیم بگیرید آپارتمان خود را بفروشید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین مشتری نصیب شما خواهد شد.

خرید آپارتمان در آمل

نکات مهم برای خرید آپارتمان در آمل

در زمان خرید آپارتمان در شمال به هیچ عنوان عجله نکنید. باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید تا به ازای هزینه‌ای که جهت خرید آپارتمان سرمایه‌گذاری می‌کنید، علاوه بر اینکه بهترین موقعیت برای زندگی نصیب شما شود، منطقه‌ای با آینده درخشان را در اختیار داشته باشید. بنابراین مهمترین نکات برای خرید آپارتمان در شمال عبارتند از:

 نوع آپارتمان را انتخاب کنید.

در مناطق شمالی کشور انواع آپارتمان‌های ساحلی و شهرکی وجود دارد که شما باید براساس سلیقه خود و اعضای خانواده، مشخص کنید به کدام یک از آپارتمان‌ها علاقه بیشتری دارید. مسلما آپارتمان‌های ساحلی مشرف به دریا هستند و آپارتمان‌های شهرکی به امکانات شهری دسترسی بیشتری دارند. مزیت آپارتمان‌های شهرکی نسبت به آپارتمان‌های ساحلی این است که قیمت زمین در این قبیل آپارتمان‌ها کمتر است چون همانگونه که می‌دانید در شهرک، قیمت زمین بر روی تمامی آپارتمان‌ها تقسیم می‌شود و مبلغ کمتری برای مشتری در نظر گرفته خواهد شد.

 موقعیت جغرافیایی آپارتمان را بررسی کنید.

در مرحله بعد باید به سراغ موقعیت جغرافیایی آپارتمان بروید. آپارتمانی را انتخاب کنید که علاوه بر نزدیک بودن به دریا، جنگل و به طور کلی به دل طبیعت، به امکانات شهری نیز دسترسی داشته باشد. همین موضوع بر آینده فروش آپارتمان تأثیر می‌گذارد. درست است که افراد دوست دارند ملکی در طبیعت بکر داشته باشند اما این زمانی فکر عاقلانه‌ای است که شما به هیچ عنوان قصد فروش نداشته باشید. اما اگر می‌دانید که در آینده می‌خواهید آپارتمان را بفروشید و در یک منطقه دیگر ملکی بخرید تا از این طریق بتوانید زندگی در کلیه مناطق شمال را تجربه کنید، پس باید آپارتمان خود را در یک موقعیت جغرافیایی نزدیک به بافت شهری انتخاب نمایید.

کیفیت ساخت آپارتمان، کنترل شود.

اما نکته بسیار مهم برای خرید آپارتمان در آمل، بحث کیفیت ساخت آن است. اگر یک آپارتمان نوساز را خریداری می‌کنید، بهتر است مهندسین ناظر در کنار شما باشند تا از کیفیت ساختمان مطمئن شوند. اما در صورتی که این آپارتمان چند سال عمر کرده است، هر چه عمر آن بیشتر باشد مسلماً بافت داخلی آن فرسوده شده است. پس مبادا فریب مرمت ظاهری آپارتمان را بخورید. باید حتماً یک متخصص مجرب در کنار خود داشته باشید تا با بررسی تأسیسات داخلی و کیفیت بافت داخلی آپارتمان، مطمئن شوید این ساختمان ارزش خریدن را دارد.  برای این منظور حتماً  از مشاورین املاک زبده کمک بگیرید.

متأسفانه در سال‌های اخیر به دلیل استقبال مردم از خرید ملک در منطقه شمال کشور، بنگاه‌های معاملاتی کلاهبردار نیز افزایش یافته و با فروختن ملک‌های غیر قانونی و یا حتی فروختن ملک‌های مشکل‌دار به مشتریان، سعی می‌کنند درآمد زیادی را به دست بیاورند. در این بین تنها مشتری ضرر بسیار سنگینی را متحمل می‌شود. برای اینکه از کیفیت و موقعیت آپارتمان مطمئن شوید، باید یک گروه مشاوره املاک معتمد در کنار خود داشته باشید. شما می‌توانید بر روی کمک تیم اول خونه حساب کنید.

کارشناسانی که در این تیم حضور دارند در کنار شما خواهند بود تا علاوه بر معرفی بهترین انواع آپارتمان در مناطق شمالی کشور، در بررسی کیفیت ساخت و ساز آن‌ها نیز به شما کمک کنند. همانطور که گفتیم یکی از مهمترین نکات برای خرید آپارتمان در آمل، بحث نحوه ساختن آن است. نقشه ساختمان را با دقت بررسی کنید تا متوجه شوید در طول روز نور کافی وارد آپارتمانی می‌شود یا نه. کافی است تمامی این امور را به مهندسین ناظر در بنگاه معاملاتی اول خونه بسپارید تا تمامی جوانب را بررسی کند.

اسناد آپارتمان را کنترل کنید.

همانطور که گفته شد متأسفانه املاک غیرقانونی زیادی وجود دارد که برخی از مشتریان بدون توجه به این مسأله در دام مشاورین املاک کلاهبردار گرفتار شده و آپارتمان‌هایی را می‌خرند که مشکل قانونی دارند. حتماً از فروشنده بخواهید تمامی اسناد و مدارک مربوط به آپارتمان را به شما تحویل داده و آن‌ها را در اختیار یک وکیل کارکشته قرار دهید تا با بررسی آن‌ها به شما بگوید که آیا این ملک مشکل حقوقی دارد یا خیر. در این زمینه نیز می‌توانید بر روی کمک تیم اول خونه حساب کنید چون وکیل‌های باتجربه در کنار ما حضور دارند که بررسی تمامی امور قانونی و حقوقی املاک را بر عهده گرفته و در نتیجه بدون اینکه نگران پیدا کردن وکیل باشید می‌توانید با سپردن اسناد و مدارک به بنگاه معاملاتی اول خونه، از قانونی بودن آپارتمان خود مطمئن شوید.

متراژ آپارتمان را فراموش نکنید.

در خرید آپارتمان در شمال حتما به تعداد اعضای خانواده توجه داشته باشید. البته بعضی از افراد معتقد هستند که چون قرار است تنها در زمان سفر در این آپارتمان زندگی کنند، بنابراین حتی اگر اندازه آپارتمان نسبت به تعداد اعضای خانواده کوچک باشد مشکلی نیست. اما در صورتی که شما می‌خواهید آپارتمانی را برای سکونت دائمی خود خریداری کنید، حتماً متراژ آپارتمان و نقشه داخلی آن را بررسی کرده و از اعضای خانواده نیز بخواهید که در مورد آن نظر بدهند.

سخن پایانی

خرید آپارتمان در آمل یک روش سرمایه‌گذاری بسیار عالی است چرا که شما هم یک ملک شخصی را برای ایام سفر در اختیار خواهید داشت و هم در صورتی که بخواهید آن را بفروشید، سود زیادی به دست می‌آورید. از طرف دیگر نگهداری از آپارتمان نسبت به ویلا، راحت‌تر است چون نگران امنیت آن نیستید و نیازی نیست که در طول سال کسی وارد آپارتمان شده و آن را تمیز کند. در صورتی که در مورد ویلا شما نیاز به یک نگهبان دارید که در طول سال، هر از گاهی به محوطه ویلا وارد شده و به درختان نیز رسیدگی کند. اگر به فکر خرید آپارتمان در شمال هستید پیشنهاد می‌کنیم حتماً در جلسه مشاوره با بنگاه معاملاتی اول خانه ما شرکت کنید. ما فایل‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که به سلائق و انتظارات شما نزدیک بوده و حتی براساس قدرت خرید خود می‌توانید بهترین آپارتمان را انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 20 = 30