Industrial kitchen equipment

مهم ترین تجهیزات اشپزخانه صنعتی کدامند؟

راه اندازی یک رستوران رویای افراد زیادیست. برخی چنان مجذوب این دنیای پر از رنگ و طعم شده اند که رویای ایجاد رستوران خود را در سر می پرورانند. اما به غیر از رویا نیاز است تا با جدیت ابعاد این تصمیم را بررسی کنیم. رستوران از بخش های مختلفی تشکیل شده است که مهم ترین آنها آشپزخانه است. آنجاست که رنگ ها و طعم های مختلف توسط جادوی دستان آشپز در هم می آمیزند و ترکیبی دلنشین و دلخواه مردم خلق میشود. پس تجهیز هرچه بهتر آشپز خانه رابطه مستقیمی با رضایت مشتری دارند. آشپزخانه رستوران شامل تجهیزاتی برای تهیه انواع غذا و پیش غذا هاست اما  برخی از این دستگاه ها از اهمیت ویژه تری برخوردار هستند.

مهم ترین تجهیزات آشپز خانه های صنعتی 

 

تجهیزات برودتی

برای تهیه هر غذا و دسری که میخواهید نیازمند مواد اولیه هستید و خرید مواد اولیه به صورت جزئی برای رستوران از لحاظ اقتصادی کار به صرفه ای نیست و از طرفی خرید کلی مواد غذایی شاید منجر به خراب شدن آنها شود البته نه تا زمانی که یخجال و فیریزر داشته باشید! تجهیزات برودتی صنعتی متشکل از یخچال ها و فریزر های عمودی و افقی صنعتی، آب سرد کن و یخ ساز و بقیه تجهیزات سرمایشی میباشد که میتوانند حجم زیادی از مواد غذایی را نگهداری کنند و در هنگام نیاز آنها را با کیفیت بالایی تحویل دهند.

 

تجهیزات آماده سازی

پس از فراهم آوردن هر آنچه که برای طبخ غذا نیاز است، حال نوبت به آماده سازی غدا برای پخت میرسد. چرخ گوشت و خردکن های صنعتی جزئی از این دسته به شمار میروند. فرض کنید مسئول تهیه کباب برای تعداد زیادی از مشتریان خود هستید آنگاه باید بتوانید حجم بالایی از گوشت را به یکباره چرخ کنید و فرآیند آماده سازی را همزمان اجرا کنید چرا که زمان طبخ غذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و درصورت صرف زمان بیش از حد مشتری شما از رستوران دلسرد خواهد شد.

 

کانتر ها 

محل آماده سازی مواد در هر آشپز خانه ای میز های آن آشپز خانه میباشد. کانتر ها، میز ها و تخته های آماده سازی در ابعاد مختلف در این گروه جای میگیرند که یکی از اصلی ترین ارکان آشپزخانه های صنعتی به شمار میروند. میز های کوچک برای آشپزخانه مناسب نیستند چرا که فضای انجام کار کمی را در اختیار میگذارند پس تا جایی که میتوانید میز های خود را وسیع انتخاب کنید تا بتوانید فرآیند های مختلفی که برای طبخ غذا انجام میشود نظیر خرد کردن به طور همزمان پیش ببرید.

 

تجهیزات پخت و پز

حال وقت پخت غذاست! بدون شک اولین نیازی که برای آشپزخانه صنعتی به ذهن میرسد وازه اجاق گاز صنعتی میباشد. سرخ کن های صنعتی و اجاق گاز صنعتی دارای اهمیت زیادیست و به گونه ای تمام کننده کار شماست چرا که تمامی اتفاقات و واکنش های شیمیایی که مواد غذایی نیاز دارند تا به یک غذای دلپذیر تبدیل شوند را این مرحله رقم میزند.

اجاق گاز اگر از کیفیت کافی برخوردار نباشد زیر فشار آماده سازی انبوهی از غذا در ساعات متوالی دچار مشکل شده و مشتریان شما را دلسرد خواهد کرد. شرکت فیدار سورن با اجاق گاز های منوع با ۱ سال گارانتی هدیه ای از جنس کیفیت به رستوران ما تقدیم میکند.  بهتر آن است که اجاق گاز هایی با تعداد شعله هایی متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. تعداد شعله کم به زمان آماده سازی غذا خواهد افزود و البته میتوانید با بهره گیری از اجاق گاز های فردار فیدار سورن یا فر کامبی در فضای آشپز خانه خود صرفه جویی کنید.

 

تجهیزات شست و شو

در آشپز خانه در حین طبخ  و سرو غذا ظروف به سرعت نیاز به شست و شو دارند تا محیط کار را شلوغ و دست و پا گیر نکنند پس حضور یک ماشین ظرفشویی صنعتی کمک شایانی به تمیز بودن ظروف و البته نظم آشپزخانه شما میکند. انواع مختلفی از ماشین ظرفشویی صنعتی موجود اند که در ادامه به اختصار به آنها میپر دازیم :

  • ماشین ظرفشویی صنعتی با قابلیت شست و شوی ۵۴۰ تکه در ساعت
  • ماشین ظرفشویی صنعتی با قابلیت شست و شوی ۱۲۰۰ تکه در ساعت
  • ماشین ظرفشویی با قابلیت شست و شوی صنعتی ۲۰۰۰ تکه در ساعت

انواعی که در بالا معرفی شد بر اساس توان و ظرفیت مرتب شده اند که نوع بزرگ آنها که به ماشین ظرفشویی صنعتی ریلی شهرت دارد توانایی شست و شوی ۲۰۰۰ تکه از انواع ظرف در ساعت را دارد. نوع دیگر ماشین ظرفشویی هود تایپ نام دارد و ۱۲۰۰ ظرف در دقیقه میشوید و نهایتا ماشین صنعتی ظرفشویی زیر کانتری از قابلیت شستن ۵۴۰ تکه ظرف در ساعت برخوردار است.

شما بسته به نیاز و اندازه رستوران خود باید اقدام به خرید یکی از این سه نوع ماشین ظرفشویی کنید. برخی از این ماشین های صنعتی ظرفشویی قابلیت تنظیم دما برای شست و شو را دارند که به شدت در مصرف انرژی رستوران شما صرفه جویی خواهند کرد.

 

چرا شرکت فیدار سورن؟

شرکت فیدار سورن با قدمتی ۱۵ ساله، علاوه بر تولید تجهیزات با کیفیت و به روز آشپزخانه های صنعتی، مشاوره جهت خرید و راه اندازی رستوران و آشپز خانه های صنعتی را جزء خدمات اصلی خود برشمرده و تلاش دارد تا با مشاوره صحیح به علاقه مندان و مشتاقان راه اندازی کافه و رستوران و آشپز خانه های صنعتی، هزینه های خرید تجهیرات آنان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و با کیفیت ترین و بهترین آلات طبخ را به شما معرفی کند.

 

نتیجه گیری

تصمیم گیری برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به عوامل بسیاری بستگی دارد که فضای آشپزخانه یکی از آنهاست. بهتر است با بررسی دقیق و مشاوره با کارشناسان ماهر فیدار سورن از هزینه های اضافی جلو گیری به عمل آورده و ابزار هایی با کیفیتی مثال زدنی را در آشپز خانه خود مستقر کنید. این شرکت با سابقه ای درخشان تا به امروز در جهت تجهیز آشپزخانه های صنعتی بزرگ و کوچک کوشیده و در کارنامه خود بیش از ۱۰۰ پروژه موفق را با اقتدار ثبت نموده است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 − = 50