Instagram's Threads app reaches 100 million users in just five days

اپلیکیشن Threads اینستاگرام تنها در پنج روز به ۱۰۰ میلیون کاربر می‌رسد

اپلیکیشن متنی Threads اینستاگرام توانسته است تنها در پنج روز به ۱۰۰ میلیون ثبت‌نام دست یابد. به گفته یک ردیاب، رقیب توییتر در 6 ژوئن (یا 5 ژوئن در قاره آمریکا) راه اندازی شد.

کسب اطلاعات بیشتر: بهترین افزونه های دانلود کننده ویدیو برای کروم

مارک زاکربرگ در روز اول خاطرنشان کرد که این اپلیکیشن در دو ساعت 2 میلیون ثبت نام، در چهار ساعت 5 میلیون ثبت نام و در 7 ساعت 10 میلیون کاربر ثبت نام شده جذب کرد. صبح روز بعد، مدیر عامل متا خاطرنشان کرد که بیش از 30 میلیون نفر برای آزمایش برنامه جدید ثبت نام کرده اند. رشد Threads با توجه به اینکه به دلایل حفظ حریم خصوصی هنوز در اتحادیه اروپا راه اندازی نشده است قابل توجه است.

تا پیش از این، ربات ChatGPT OpenAI یکی از سریع‌ترین محصولات مصرف‌کننده با دستیابی به 10 میلیون کاربر روزانه در 40 روز و 100 میلیون کاربر ماهانه در نزدیک به دو ماه بود. با توجه به اینکه این اولین ماه برای Threads است، در حال حاضر از مرز 100 میلیون کاربر فعال ماهانه عبور کرده است. اما نگه داشتن کاربران در پلتفرم چالش واقعی خواهد بود.

در حالی که بسیاری از افراد در حال آزمایش پلتفرم اجتماعی جدید متا هستند که بر متن متمرکز شده است، برخی از ویژگی‌های گمشده وجود دارد. قابل ذکر است که این برنامه از ActivityPub پشتیبانی نمی کند – پروتکلی که برای پست ها در شبکه های غیرمتمرکز استفاده می شود. در حالی که متا گفت که روی آن کار می کند، تا زمانی که یکپارچه سازی انجام نشود، برنامه واقعاً بخشی از Fediverse نخواهد بود.

جدای از آن، این برنامه دارای یک رابط وب فقط خواندنی، بدون پشتیبانی از جستجوی پست، پیام‌های مستقیم، هشتگ‌ها و فید «دنبال کردن» است. به دلیل قوانین اینستاگرام، این برنامه اجازه برهنگی را در پلتفرم خود نمی دهد – چیزی که یکی دیگر از جایگزین های توییتر Bluesky از آن استقبال می کند.

با این وجود، رسیدن به 100 میلیون کاربر در چنین مدت کوتاهی کار کوچکی نیست. بنابراین به نظر می رسد که Threads اینجاست که بماند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + = 5