تشک فنر متصل بهتر است یا منفصل

تشک فنر متصل بهتر است یا منفصل؟ توصیه تشک آنلاین برای سلامت شما

فرق تشک فنر متصل با منفصل در چیست و کدام یک برای سلامت ستون فقرات مناسب‌تر است؟ به جرئت می‌توان گفت که تشک یکی از مهم‌ترین وسایلی است که برای خانه خود تهیه می‌کنید. به گزارش آرپسه و به نقل از تشک آنلاین، محلی که روی آن استراحت می‌کنید، مستقیما روی کیفیت خواب شبانه و عملکرد شما در طی روز تاثیر مستقیمی می‌گذارد. به همین دلیل لازم است که هنگام تهیه تشکی جدید، دقت و توجه زیادی به خرج دهید. همانند هر خرید دیگری، موقع انتخاب تشک نیز با یک سری اصطلاحات تخصصی روبه‌رو می‌شوید؛ مثل فنربندی متصل و منفصل که اگر درباره آنها اطلاعات کافی نداشته باشید می‌توانند شما را سردرگم کنند.

تشک‌ها از نظر ساختار داخلی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند؛ تمام طبی و طبی فنری. در تولید تشک‌های فول طبی از هیچ فنری استفاده نمی‌شود و ساختاری تمام اسفنجی دارند. در مقابل، تشک‌های طبی فنری همان طوری که از نامشان مشخص است، دارای سیستم فنربندی هستند. این تشک‌ها از نظر ضخامت، قطر دهانه فنرها و همچنین شیوه قرار گرفتن آنها کنار هم، انواع مختلفی دارند.

همه ما با انگیزه‌های متفاوتی سراغ تهیه کردن تشکی جدید می‌رویم؛ برخی برای بهبود کمر درد و بعضی دیگر برای داشتن خوابی عمیق و راحت. در ادامه به شما خواهیم گفت که بسته به نیاز و هدفی که از خرید تشک دارید، مناسب‌ترین نوع سیستم فنربندی برای شما کدام است. همچنین به این موضوع اشاره می‌کنیم که برای حفظ سلامت کمر، گردن و مفاصل خود، بهتر است از کدام یک انواع تشک‌ها استفاده کنید.

تشک فنر متصل بهتره یا منفصل به گزارش تشک آنلاین

به چه تشکی، فنر متصل گفته می‌شود؟

تشک فنر متصل چیست؟ خیلی‌ها در بازار کالای خواب، تشک‌های فنر متصل را با نام بونل نیز می‌شناسند. این تشک‌ها در مرکز خود، تعداد زیادی فنر به هم بافته شده دارند که در یک قاب فلزی کنار هم قرار گرفته‌اند. فریم فلزی به غیر از کنار هم قرار دادن فنرها، برای تشک حکم یک چهارچوب را دارد و به استحکام و دوام آن کمک بسیاری می‌کند. از آنجایی که فنرها به یک دیگر متصل اند، مقداری انتقال ضربه و ارتعاش در تشک‌های بونل وجود دارد. به این معنا که اگر در یک سمت تشک جابه‌جا شوید، تکانه‌های ناشی از آن در طرف دیگر هم احساس می‌شود.

در حال حاظر، رایج‌ترین نوع فنربندی که در تولید تشک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیستم بونل است. در صنعت کالای خواب، تشک‌های فنر متصل، قدمت طولانی‌ای دارند و به دلیل مقرون به‌صرفه بودنشان، تقاضای بالایی برای خرید آنها وجود دارد. اگر از بغل به این فنرها نگاه کنید، متوجه می‌شوید که ظاهری مشابه ساعت شنی دارند. به این صورت که قسمت‌های بالایی و پایینی نسبت به بخش میانی، پهن‌تر و بزرگ‌تر اند.

انواع تشک فنر متصل

تشک‌های فنر متصل از نظر تعداد، قطر دهانه و همچنین ضخامت فنرهایی که در ساختارشان به‌کار رفته، با هم متفاوت اند. اغلب فنرهای مورد استفاده در این تشک‌ها، ضخامتی بین 2.0 الی 2.4 میلی‌متر دارند که طبیعاتا تشک‌های با فنرهای قطورتر، درجه سفتی بیشتری دارند.

میکروبونل یکی از اصطلاحاتی است که موقع خرید تشک احتمالا با آن برخورد خواهید کرد. این اصطلاح، برای تشک‌های فنر متصلی به‌کار می‌رود که قطر دهانه فنرهای آن نسبت به تشک‌‌های بونل معمولی، کمتر است. تشک‌های میکروبونل از آنجایی که تعداد فنر بیشتری دارند، با دوام‌تر هستند. همچنین انتقال ضربه و تکانه در آنها کمتر است و توان تحمل وزن‌های بالاتری را دارند.

تشک فنر متصل و منفصل چه فرقی با هم دارند؟

تشک فنر منفصل چیست؟

در تشک‌های فنر منفصل، همان طوری که از نام آنها مشخص است، فنرها به یک دیگر اتصال ندارند. در این تشک‌ها که برخی آنها را با نام پاکت اسپرینگ هم می‌شناسند، هر فنر درون پارچه مخصوصی قرار گرفته و این پارچه‌ها به هم دوخته شده‌اند. در تشک‌های پاکتی، فنرها عملکرد مستقلی دارند و در محدود خود به صورت جداگانه حرکت می‌کنند. به همین دلیل، هیچ گونه انتقال ارتعاشی در آنها وجود ندارد.

تشک‌های فنر منفصل به طور معمول، درجه سفتی کمتری دارند. زمانی که روی آنها استراحت می‌کنید، نقاط سنگین‌تر بدن مانند عرض شانه‌ها و ناحیه لگن بیشتر در تشک فرو می‌روند تا گودی کمر به بهترین شکل پر شود. این حمایت، فشارهای مضاعفی که به ستون فقرات حین خواب وارد می‌شوند را به حداقل می‌رساند. در نتیجه، اگر دنبال تشکی هستید که در کنار انتقال احساس راحتی، سلامتتان را هم حفظ کند، این تشک‌ها برای شما بهترین انتخاب اند.

انواع تشک فنر منفصل

تشک میکروپاکت از نظر ساختار کاملا مشابه تشک‌های فنر منفصل است با این تقاوت که فنرهایی با قطر دهانه کمتر دارد. تعداد بیشتر فنرهای به کار رفته باعث شده تا این نوع تشک‌ها توان تحمل وزن‌های بالا را داشته باشند. اگر برای شما دوام و ماندگاری یک تشک، ملاکی مهم است، پس در انتخاب تشک‌های میکروپاکت هیچ تردیدی نداشته باشید.

فرق تشک فنر متصل و منفصل

تشک‌های فنر متصل و منفصل چه فرقی با هم دارند؟ در ادامه به برخی از تفاوت‌های آنها اشاره می‌کنیم:

  • در تشک فنر منفصل بر خلاف تشک بونل، فنرها درون پارچه‌هایی قرار گرفته‌اند و با هم هیچ اتصالی ندارند
  • تشک‌های فنر متصل، مقرون به‌صرفه‌تر اند و قیمت‌های مناسب‌تری دارند
  • انتقال ارتعاش و تکانه در تشک‌های فنر منفصل بسیار کمتر از تشک‌های بونل است
  • تنوع تشک‌های فنر متصل در بازار فعلی کالای خواب بیشتر است
  • تقاضای بیشتری برای خرید تشک‌های بونل نسبت به انواع فنر منفصل وجود دارد
  • تشک‌های فنر پاکتی توسط شرکت‌های محدودی تولید می‌شوند ولی تقریبا تمام تولیدکنندگان تشک، انواع فنر متصل را به بازار عرضه می‌کنند
  • تشک‌های فنر پاکتی معمولا نسبت به تشک‌های فنر متصل سنگین‌تر اند و جابه‌جایی آنها سخت‌تر است

فرق تشک فنر متصل و منفصل

بهترین نوع تشک فنری برای سلامت ستون فقرات، گردن و مفاصل کدام است؟

صرف فنر متصل یا منفصل بودن نمی‌تواند تعیین کند که یک تشک برای سلامت مهره‌های کمر و گردن مناسب است یا نه. هم تشک‌های فنر متصل و هم منفصل می‌توانند به شما کمک کنند تا خوابی عمیق و بدون درد را تجربه کنید؛ ولی اگر شرایطی که در ادامه به آنها اشاره می‌شود را داشته باشند.

توصیه می‌کنیم اگر تمایل به خرید تشک فنر متصل دارید، خرید نوع میکروبونل آن را در اولویت قرار دهید. این تشک‌ها از آنجایی که آستانه تحمل وزن بالاتری دارند، بهتر می‌توانند از ستون فقرات شما حین خواب حمایت کنند. از طرفی افراد دچار دیسک کمر، معمولا زیاد در خواب جابه‌جا می‌شوند تا در حالتی قرار بگیرند که درد و ناراحتی کمتری را احساس کنند. اگر در چنین شرایطی هستید و همراه با همسرتان از تشک استفاده می‌کنید بهتر است سراغ خرید تشک‌های میکروبونل که انتقال ضربه حداقلی دارند، بروید.

هنگام انتخاب تشک، پیشنهاد می‌کنیم تشک‌های فنر متصل پد دار را نسبت به سایر انواع آن در اولیت قرار دهید. حضور پدی که از فوم‌های طبی مانند فوم هوشمند و یا اسفنج HR تشکیل شده باشد، کمک می‌کند تا گودی کمر به شکل بهتری پر شود و فشارهای مضاعفی که هنگام استراحت به مهره‌ها وارد می‌شوند، به حداقل برسند.

اگر می‌خواهید با یک تیر دو نشان بزنید و در کنار حفظ سلامت ستون فقراتتان، خوابی راحت را تجربه کنید، تشک فنر منفصل برای شما گزینه‌ای ایده‌آل است. این تشک‌ها به خاطر داشتن فنرهایی که مستقل عمل می‌کنند و به هم متصل نیستند، فرم پذیری بالایی دارند. تشک‌های فنر منفصل به‌خصوص نوع میکروپاکت آنها، با تفکیک کردن نقاط سبک و سنگین بدن کمک می‌کنند تا مهره‌های ستون فقرات شما در یک راستا قرار بگیرند.

از شما دعوت می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های بهترین تشک طبی برای دیسک کمر همچنین مشاهده لیست تشک‌هایی که به پیشنهاد متخصصان می‌توانند برای کمر درد شما معجزه کنند، روی این لینک کلیک نمایید.

معرفی بهترین مارک تشک فنر منفصل و فنر متصل

اینکه تشک فنر متصل بهتر است یا منفصل تا حد زیادی به برند تشکی که از آن خرید می‌کنید هم بستگی دارد. برخی شرکت‌های تولیدکننده تشک، تلاش می‌کنند تا تمام محصولاتشان، سوای فنر متصل یا منفصل بودن، از کیفیت بالایی برخوردار باشند که برند رویال یکی از آنها است. این شرکت 12 نوع تشک مختلف را به بازار عرضه می‌کند که 7 مدل آن طبی فنری هستند. تشک رویال سوپر آسمان، بهترین مدل فنر متصل این شرکت است. همچنین اگر دنبال تشکی فنر منفصل با قیمت مناسب و کیفیت بالا هستید، مدل فنرپاکتی این شرکت می‌تواند انتخابی مناسب برای شما باشد. می‌توانید لیست قیمت تشک رویال اصل تک نفره و دونفره را در این صفحه مشاهده کنید.

فروشگاه اینترنتی تشک آنلاین عرضه کننده انواع تشک‌های فنر متصل و منفصل از بهترین برندهای تولیدکننده کالای خواب از جمله شرکت رویال، زایس و هیپنوز است. در وب سایت تشک آنلاین به آدرس اینترنتی toshak.online می‌توانید بهترین تشک‌ها را به قیمت درب کارخانه همراه با ارسال رایگان، تهیه کرده و سراسر کشور درب منزل تحویل بگیرید. همچنین می‌توانید برای بهره‌مندی از مشاوره تخصصی و دریافت کد تخفیف با شماره 09001908001 تماس بگیرید.

 

برچسب ها : تشک,کم شدن درد گردن,خواب راحت,انواع تشک

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93 − = 89