چه چیزی باعث می شود یک معلم، خوب باشد؟

چه چیزی باعث می شود یک معلم، خوب باشد؟

امروز معلم خوب بودن به چه معناست؟ با وجود ابزارهای آموزشی، فناوری ها و آموزش های جدید که هر سال ظاهر می شوند، به نظر می رسد که حرفه معلمی دائماً در حال تغییر است.

در این فهرست 10 امتیازی مفید، ما شما را از طریق مهم ترین مهارت ها و ویژگی های حرفه معلمی راهنمایی می کنیم. چه معلم مشتاقی باشید که به دنبال تشخیص شایستگی خود هستید، یا یک کارآموز فعلی که امیدوار است تمرین آموزشی خود را بهبود بخشد، ما دانشی را که برای حرفه شما نیاز دارید ارائه خواهیم کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: آیا یکی از حواس شما بهتر از بقیه است؟

1. اشتیاق به تدریس

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما، مانند همه بهترین متخصصان، معلمان باید نسبت به شغل خود اشتیاق داشته باشند.

یک معلم استثنایی با عشق عمیق به موضوع خود و تعهد به انتقال دانشی که در مورد آن دارند هدایت می شود. شور و شوق آنها برای هر دو باید مسری باشد.

2. مهارت های ارتباطی

تدریس خوب متکی بر ارتباطات مؤثر است. معلمان باید بتوانند اطلاعات و مفاهیم اغلب پیچیده را به گونه ای منتقل کنند که برای همه نوع یادگیرندگان قابل درک باشد.

برای انجام این کار، آنها باید محتوای آموزشی روشن و جذاب را با استفاده از طیف گسترده ای از کانال های ارتباطی، از جمله فرمت های شفاهی، نوشتاری، تصویری و دیجیتالی ایجاد کنند.

3. صبر و درک

دانش‌آموزان نیازهای متنوعی دارند، با سرعت‌های متفاوتی یاد می‌گیرند و می‌توانند زمان و توجه معلمان را طلب کنند. مدیریت همه اینها به صبر و درک نیاز دارد.

معلمان باید بتوانند نیازهای دانش آموزان خود را پیش بینی و درک کنند و با صبر و حوصله آنها را از طریق چالش ها و شکست ها راهنمایی کنند و در عین حال یک محیط یادگیری حمایتی را پرورش دهند.

4. همدلی

برای درک و صبور بودن با دانش آموزان، معلمان نیز به درجه بالایی از همدلی نیاز دارند. آنها با همدلی با مسائل، مبارزات و آرزوهای دانش آموزان، ارتباطات عاطفی برقرار می کنند.

این ارتباط عاطفی فضای امن و پرورشی برای یادگیری ایجاد می کند که در آن دانش آموزان احساس ارزش، حمایت و تشویق برای رسیدن به آن می کنند.

4. سازگاری

با پیشرفت سریع تحقیقات آموزشی و فناوری های جدید که آموزش را متحول کرده است، معلمان باید بتوانند خود را با تغییرات وفق دهند و از رویکردهای جدید استقبال کنند.

یک معلم خوب باید مایل باشد که با پیشرفت های جدید در این بخش همراه باشد و روش ها، ابزارها و تکنیک های جدیدی را برای افزایش یادگیری دانش آموزان خود امتحان کند.

6. دانش موضوعی

علاوه بر مهارت‌های نرم، معلمان در موضوع انتخابی خود نیز به تخصص نیاز دارند. آنها باید بتوانند اطلاعات دقیق و به روزی را ارائه دهند که دانش آموزان را با درک عمیق مطالب برنامه درسی مجهز کند.

آنها همچنین باید مایل به تحقیق در مورد موضوع خود باشند و به گسترش تخصص خود ادامه دهند. دانش گسترده یک معلم چیزی است که دانش‌آموزان را ترغیب می‌کند تا خودشان بیشتر کاوش کنند.

7. تشویق و انگیزه

هدف نهایی یک معلم این است که دانش آموزان را قادر سازد تا خودشان را آموزش دهند. برای انجام این کار، آنها باید تشویق و انگیزه ایجاد کنند.

از طریق تشویق و تقویت مثبت، معلمان به دانش آموزان خود اعتماد به نفس، استقلال و انعطاف پذیری لازم را برای تعیین اهداف جدید و هدف بالاتر در یادگیری خود می دهند.

8. سازمان

سازمان سنگ بنای آموزش مؤثر است. یک معلم خوب درس های خود را ساختارمند نگه می دارد، کار دانش آموزان را به وضوح و به موقع مشخص می کند و اطمینان می دهد که دانش آموزان می توانند به راحتی به اطلاعات مربوط به اهداف و ارزیابی های یادگیری دسترسی داشته باشند.

هر چه معلم سازماندهی بیشتری داشته باشد، دانش آموزانش سازماندهی بیشتری خواهند داشت.

9. مهارت های دیجیتال

روزهای گچ و تخته سیاه به پایان رسیده است. اکنون معلمان مجموعه ای از ابزارها و فناوری های یادگیری دیجیتال را در اختیار دارند. اگر معلمان بخواهند از پیشرفت‌های این بخش مطلع باشند و اطمینان حاصل کنند که درس‌هایشان تا حد امکان جذاب است، مهارت‌های دیجیتال بسیار مهم است.

همانطور که از همه‌گیری COVID-19 آموختیم، آموزش آنلاین می‌تواند به غلبه بر چالش‌های پیش‌بینی نشده در آموزش نیز کمک کند.

10. تعهد به یادگیری مادام العمر

درک اینکه آموزش برای زندگی است، نه فقط برای کلاس درس، به معلمان کمک می کند تا دانش آموزان را تشویق کنند تا بر یادگیری خود مالکیت کنند. همچنین به معلمان دلیلی برای ادامه یادگیری، تحقیق و جستجوی فرصت‌های جدید برای ایجاد مهارت‌های جدید و تقویت تمرین خود می‌دهد.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: 3 راه برای ایجاد ارتباط و مقابله با تنهایی – آرپسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 + = 95