آیا ارتباطی بین بی‌حرکتی عاطفی و داروهای ضد افسردگی وجود دارد؟

آیا ارتباطی بین بی‌حرکتی عاطفی و داروهای ضد افسردگی وجود دارد؟

بلوط عاطفی فرآیندی است که در آن افراد تغییر قابل توجهی را در نحوه ابراز و احساس احساسات خود تجربه می کنند. اگر تا به حال آن را تجربه کرده اید، ممکن است متوجه شوید که احساس می کنید بیهوشی به سلامت عاطفی شما تزریق شده است. ممکن است در طول فیلم های احساسی مردم را ببینید که به شوخی ها می خندند یا گریه می کنند و شما نمی توانید احساسات مشابهی را تجربه کنید.

احساسات اغلب ماهیت مسری دارند، اما بی حسی عاطفی می تواند شما را از تجربه طیف گسترده ای از احساسات باز دارد. اگر بدانید بی حسی عاطفی نیز یکی از عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی است، شگفت زده خواهید شد. شناخت تأثیر داروها به شما و متخصصانتان کمک می کند تا انتخابی آگاهانه در مورد سلامت روان خود داشته باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: ۳ راه برای ایجاد ارتباط و مقابله با تنهایی

بلاتکلیفی عاطفی چیست؟

از دنیای عاطفی به نوعی در درک احساسات خود و دیگران ناتوان می شوید. مانند سایر صفات، بی حسی عاطفی در یک پیوستار نهفته است. برای برخی، ممکن است کاهش در شدت احساسات باشد. برای دیگران، این می تواند یک جدایی شدید از تجربه احساسات منفی و مثبت باشد.

برخی از علائم رایج کاهش عاطفی عبارتند از: بی تفاوتی و بی تفاوتی نسبت به تجربیات عاطفی دیگران، مشکل در بیان احساسات و اختلال در همدلی. داروهای ضد افسردگی گاهی اوقات می توانند علت این علائم باشند. همانطور که ممکن است آگاه باشید، داروهای ضد افسردگی یک روش درمانی رایج برای اختلال افسردگی اساسی و سایر مشکلات سلامت روان هستند.

همچنین مهم است که بفهمیم کدام یک از داروهای ضد افسردگی باعث کاهش احساسات می شود؟ یکی از داروهای رایج مورد استفاده برای رفع اختلالات خلقی، مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) است. اینها اغلب برای افزایش سروتونین یا ماده شیمیایی لذت بخش هدف قرار می گیرند. با این حال، گاهی اوقات این موارد می‌تواند منجر به اثرات مخرب عاطفی شود. یک متخصص سلامت روان ممکن است داروهای رایج را برای مشکلات شما شروع کند، اما پاسخ مطمئنی وجود ندارد که برای شما مفید باشد.

به دنبال درمان کم رنگ کردن عاطفی

اگر متوجه عوارض جانبی داروهای ضد افسردگی، صرف نظر از اثرات، شدید، باید با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید. آنها ممکن است جایگزین یا کاهش اثرات داروها شوند. این مهم است که به دنبال درمان یکپارچه برای مشکلات سلامت روان باشید. این شامل جستجوی درمان هر از گاهی برای رسیدگی به مسائل عاطفی می شود.

نظارت بر اینکه چگونه دارو به شما کمک می کند یا نه می تواند دشوار باشد. با این حال، درست مانند داروهایی که برای سلامت جسمانی شما وجود دارد، انجام مشاوره های زمان به زمان ضروری است. علاوه بر این، می‌توانید از آموزش در مورد بی‌حرکتی عاطفی و اثرات آن بر سلامتی خود بهره مند شوید.

استراتژی هایی که به آرامی به شما کمک می کند احساسات را تجربه کنید.

بی حسی یا بی حسی عاطفی می تواند از علائم رایج داروهای روانپزشکی باشد. در حالی که بیشتر عوارض جانبی موقتی هستند، مهم است که اثرات مزمن داروها بر سلامت روان خود را کنترل کنید. درک زیربنای بیولوژیکی این اثر وظیفه شما نیست، اما مشاهده اثرات آن بر سلامت شما یک جزء ضروری است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 − = 23