3 راه برای ایجاد ارتباط و مقابله با تنهایی

۳ راه برای ایجاد ارتباط و مقابله با تنهایی

تنهایی پیچیده است. زمانی که کمبود دوستان دارید و دلتان برای همنشینی تنگ می شود، یا زمانی که در میان مردم محاصره شده اید، احساس تنهایی می کنید – حتی دوستان و خانواده.

در هر صورت، تنهایی می تواند اثرات مخربی برای سلامتی داشته باشد. خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر، سکته مغزی، افسردگی، فشار خون بالا، کاهش مهارت های تفکر، ناتوانی در انجام وظایف روزمره زندگی و حتی مرگ زودرس را افزایش می دهد. راه حل؟ در زیر ما سه راه برای کاهش تنهایی و افزایش شادی با کمک به گسترش شبکه اجتماعی خود ارائه می دهیم.

کسب اطلاعات بیشتر: چه چیزی باعث می شود یک معلم، خوب باشد؟

برداشتن اولین قدم ها

تنهایی ها را نمی توان با جستجوی افراد حل کرد. تنهایی که علی‌رغم روابط رخ می‌دهد ممکن است نیاز به گفتگو درمانی و سفری به درون داشته باشد.

کاهش تنهایی ناشی از فقدان روابط بیشتر یک سفر بیرونی برای یافتن دوستان جدید است. این یک چالش با بالا رفتن سن است، زیرا مردم اغلب در گروه‌های اجتماعی خود مستقر هستند و آن‌طور که ممکن است در دوره‌های مختلف زندگی در دسترس نباشند. بنابراین باید کارآفرین‌تر باشید و برای دوست‌یابی بیشتر از دکتر ژاکلین اولدز، روانپزشک در بیمارستان مک لین وابسته به هاروارد و نویسنده دو کتاب درباره تنهایی می گوید.

امتحان این استراتژی ها می تواند کمک کننده باشد.

۱. به دنبال روحیات همفکر باشید

بودن در کنار افرادی که علایق شما را به اشتراک می گذارند، به شما کمک می کند دوست پیدا کنید: شما قبلاً چیزهای مشترکی دارید.

با در نظر گرفتن علایق خود شروع کنید. آیا شما یک خواننده حریص، یک عاشق تاریخ، یک علاقه مند به سینما، یک باغبان، یک غذاخوری، یک والدین توله سگ، یا یک ورزشکار هستید؟ آیا به یک هدف، جامعه یا میراث خود علاقه مند هستید؟ آیا شما چیزها را جمع آوری می کنید؟ آیا عاشق ماشین های کلاسیک هستید؟ آیا از تزئین مبلمان قدیمی لذت می برید؟ شاید بخواهید چیز جدیدی بیاموزید، مثلاً چگونه غذای چینی بپزید یا به زبان دیگری صحبت کنید. گروه‌های آنلاین، باشگاه‌های حضوری، فرصت‌های داوطلبانه یا کلاس‌هایی را جستجو کنید که با هر یک از علایق یا چیزهایی که می‌خواهید امتحان کنید مطابقت دارد.

هنگامی که به یک گروه ملحق شدید، باید به طور منظم در آن شرکت کنید تا پیوند ایجاد کنید. اگر بتوانید حضوری جمع شوید، بهتر است. “بخشی از مغز ما که در ارتباط اجتماعی است توسط هر پنج حواس تحریک می‌شود. وقتی با فردی در یک اتاق هستید، محرک‌های بسیار قوی‌تری نسبت به تماشای آنها روی صفحه الکترونیکی دریافت می‌کنید.” قدیمی می گوید.

۲. ایجاد فرصت

اگر پیوستن به گروه شخص دیگری جذاب نیست، گروه خود را شروع کنید. مجالس را در محل خود یا هر جای دیگر میزبانی کنید. دکتر اولدز می‌گوید: “تنها چیزی که لازم است سه نفر است. می‌توانید بگویید، بیایید کتاب بخوانیم یا در مورد یک برنامه تلویزیونی صحبت کنیم یا به طور منظم یک گروه شام بخوریم.”

ایده های دیگر برای گردهمایی ها – هفتگی یا ماهانه – عبارتند از:

 • بازی های شبانه
 • پیاده روی در پارک های جالب
 • پیاده روی در ساحل
 • دویدن یا دوچرخه سواری
 • بازدید از موزه
 • پخت و پز
 • بافندگی، خیاطی یا کاردستی
 • خرید کردن
 • سفرهای یک روزه به شهرهای اطراف
 • ساخت جواهرات

افرادی که دعوت می کنید لازم نیست دوستان عزیز باشند. آنها فقط می توانند افرادی باشند که دوست دارید بیشتر با آنها آشنا شوید – شاید همسایه ها یا آشنایان کاری.

اگر به یک گردهمایی منظم علاقه دارند، تاریخ و زمان را مشخص کنید. در غیر این صورت، این ایده ممکن است در مراحل صحبت باقی بماند. دکتر اولدز می‌گوید: “خجول نباشید. بگویید، “بیایید تقویم‌هایمان را بیرون بیاوریم و این برنامه را برنامه ریزی کنیم.”

۳. مهارت های اجتماعی خود را تقویت کنید

گاهی اوقات ما در سطح اجتماعی که به ایجاد ارتباطات عمیق‌تر کمک می‌کند زنگ زده هستیم. دکتر اولدز می‌گوید: «تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند که بتوانید به جای نشستن و امید داشتن کسی که متوجه شود چقدر جالب هستید، مشتاق باشید.

نکاتی برای تمرین:

 • بیشتر لبخند بزن. لبخند زدن برای دیگران خوشامد، دعوت کننده و مهمان نواز است.
 • جذاب باشید. چند موضوع برای صحبت یا سؤال برای پرسیدن آماده کنید – شاید در مورد اخبار یا دلیلی که جمع آوری کرده اید (مثلاً اگر یک سمینار است، از مدت زمانی که شخصی به موضوع علاقه مند بوده است، بپرسید). یا به دنبال شروع کننده مکالمه باشید. دکتر اولدز پیشنهاد می کند: “شاید آن شخص یک سنجاق سینه زیبا به تن داشته باشد. بپرسید که آیا داستانی پشت آن وجود دارد.”
 • شنونده خوبی باشید “به گونه ای گوش کنید که یک نفر متوجه شود شما به آن توجه می کنید. نگاه او را نگه دارید، سر خود را تکان دهید یا بگویید “مم هوم” در حالی که دارند صحبت می کنند تا بازخورد بدهید. فرض کنید همه در جهان فقط مشتاق بازخورد شما هستند.” دکتر اولدز می گوید.
 • سوالات بعدی بپرسید سیگنال هایی را که یک نفر داستان های جالبی برای گفتن دارد نادیده نگیرید. دکتر اولدز خاطرنشان می کند: “اگر آنها به چیزی اشاره می کنند، وظیفه شما این است که مجذوب به نظر برسید و بپرسید که آیا می توانند بیشتر به شما بگویند. آنها خرده های خرده های خود را در مسیری به سوی تبادل عمیق تر می ریزند.”
 • حتی چت هایی که به دوستی منتهی نمی شود می تواند غنی کننده باشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۲۲ نشان داد افرادی که دارای متنوع‌ترین پورتفولیوهای تعاملات اجتماعی – مبادلات با غریبه‌ها، آشنایان، دوستان یا اعضای خانواده بودند – بسیار خوشحال‌تر از افرادی بودند که دارای کمترین تنوع اجتماعی بودند.

در نهایت، طیف گسترده ای از تعاملات به رفاه کمک می کند، چه با صندوقدار در سوپرمارکت صحبت کنید، چه با یک همسایه، یک دوست قدیمی یا یک دوست جدید. و همه این ارتباطات در کنار هم ممکن است به شما کمک کند احساس تنهایی کمتری کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 72 = 78