جاذبه های گردشگری مازندران

جاذبه های گردشگری مازندران

استانی سرسبز که نه تنها گردشگران داخلی بلکه گردشگران خارجی را نیز به خود جذب می کند. احاطه شدن توسط دریای خزر، جنگل و کوه که آب و هوای فوق العاده ای ایجاد می کند. شهرهای مهم آن ساری، بابل، آمل، قائم شهر و تنکابن هستند. مازندرانی ها فارسی را با گویش خاصی صحبت می کنند اما اصل زبان آنها تبری یا مازنی است.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی دریاچه الندان ساری و جذابیت‌های آن

دریاچه چورت:

نام اولیه دریاچه چورت میانشه است اما از نام روستا چورت نامیده می شود. هوای مه آلود اطراف دریاچه، درختانی که در کف آن ریشه دوانده اند، صدای حیوانات و پرندگانی که در سکوت جنگل طنین انداز می شود، انگار از دریاچه چورت است، جایی که از هوای خشک و گرم دور است. کویرهای ایران

دریاچه الندان:

نکته جالب در مورد این دریاچه اسکان اردک ها است که به خصوص در فصل زمستان منظره ای دیدنی ایجاد می کند. در فصل پاییز می توان در اطراف دریاچه ملخ یافت و در بهار گل بنفشه و چشمه پیاز وحشی و گیاهان دارویی در اطراف آن می روید.

آبشار اوبن:

یکی از دست نخورده ترین آبشارهای خزه ای ایران. تغذیه از چشمه های اطراف و سرازیر شدن به رودخانه شیرینود.

جنگل دالخانی:

به نام راه بهشت نیز با آب و هوای خوب و بوی رطوبت، فرصت کمپینگ را برای گردشگران فراهم می کند.

فیلبند:

به دلیل ارتفاعات 2700 متری، حق دارد سرزمین ابرها و بام مازندران باشد. برای فرار از هوای گرم در بهار و تابستان، اینجا بهترین مکان است. «فیل» در گویش مازندرانی به معنای خستگی و «بند» نیز به معنای چیزی است که نمی توان به آن رسید و آن هم به دلیل ارتفاع زیاد و مسیر پر پیچ و خم این روستا.

رامسر:

رامسر یکی از رویایی ترین شهرهای شمال ایران است که در غرب استان مازندران قرار دارد که مملو از جاذبه های زیبا و منحصر به فرد است. در سفر به این شهر حتما از روستای جواهر، قلعه مارکوه، تله کابین رامسر، کاخ مرمر رامسر، پارک جنگلی صفارود، ییلاق گراسماسر، سادات محله، غار لوکا و سد میجران دیدن کنید.

آبشارهای آهکی و جنگل های لفور:

در ابتدای سفر وارد منطقه زیبایی به نام شیرکوه می شوید. پس از عبور از این منطقه به جنگل سوادکوه می رسید. در واقع با ورود به سوادکوه و جنگل لفور، منطقه ای ثبت شده در فهرست میراث جهانی، می توانید آبشارهای زیبای آهکی را تماشا کنید.

چشمه سورت باداب:

باداب سورت نام چشمه ای پلکانی در ارتفاع 1841 متری از سطح دریاست که پدیده ای منحصر به فرد در ایران به شمار می رود و در دنیا کمتر یافت می شود. بهار هزار ساله، با طبقات زیاد، هر کدام با رنگ و بوی متفاوت، چشم اندازی فوق العاده را به نمایش می گذارد.

شبه جزیره میانکاله:

بهشت پرندگان ایران، پرندگان کمیاب از سراسر جهان در این منطقه به چشم می خورد. یکی از 12 ذخایر بین المللی بیوسفر در ایران. میانکاله پناهگاه حیات وحش است که یکی از مهم ترین و با ارزش ترین زیستگاه های طبیعی برای انواع پرندگان به شمار می رود.

ساحل سیسنگان:

از یک سو دریای زیبای خزر و از سوی دیگر جنگل‌های سرسبز هیرکانی و کوه‌های البرز نه تنها شمال ایران را جذاب می‌کند، بلکه فرصت بسیار خوبی را برای گردشگران و مسافران فراهم می‌کند تا زندگی در طبیعت را تجربه کنند.

اینها تنها برخی از جاذبه های طبیعی مازندران هستند

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + = 4