خاطرات عمل بینی از زبان زیباجو

خاطرات عمل بینی از زبان زیباجو

همه کسانی که من را در زندگی واقعی می شناسند ، می دانند که من همیشه دلم می خواست بینی خودم را عمل کنم. در اوایل سال های نوجوانی که به تازگی شروع به اهمیت دادن به چهره خود کرده بودم ، سایز و شکل بینی ام موجب آزار و اذیت من شده و مثل خوره به جانم افتاده بود. اطرافیان و خانواده ام همیشه می گفتند به خاطر بلوغ شکل بینی ام بهم ریخته و بعد از مدتی اوضاع بهتر می شود ، اما متاسفانه هیچ چیز طبق پیش بینی جلو نرفت و دماغ من همانطور ماند که ماند! در همان سال ها هم کلاسی ها و دوستانم ، به خاطر سن کمی که داشتند همیشه من را مورد تمسخر قرار می داند. همین موضوع باعث شده بود که اعتماد به نفسم با سرعت زیاد سقوط کرده و تاثیرات آن تا مدت ها با من همراه باشد. به خاطر همین از همان سن کم به دنبال این بودم که یک جراح بینی خوب پیدا کنم و بعد ، به دماغ رویایی خودم برسم. خوشبختانه انتظارم زیاد طول نکشید و بعد از اینکه 16 ساله شدم توانستم کم کم آماده سازی ها برای این عمل را انجام دهم. فکر کنم باید این موضوع را مدیون دختر بودنم باشم ، چون آنطور که پیداست دخترها زودتر از پسرها به رشد کامل می رسند و طبق تحقیقاتم تا زمانی که استخوان های این عضو به حداکثر رشد نرسیده باشند ، این عمل انجام نمی شود! اولین باری که این موضوع را فهمیدم خیلی عصبی شدم ، اما بعد از کمی فکر متوجه شدم که در واقع این مسئله به نفع خودم است ، چون طبیعتا اگر قبل از کامل شدن رشد استخوان روی آن جراحی انجام شود بعد از آن بینی دوباره رشد کرده و روز از نو روزی از نو. الان از زمانی که من عمل بینی در کرج ، یعنی شهر خودم انجام دادم دو سال گذشته ، به خاطر همین تصمیم گرفتم تجربه خودم رو از این عمل با شما هم به اشتراک بگذارم تا شما هم با دید بازتری به سراغ آن روید.

دکتر ندافی

سفر جراحی زیبایی من از کجا شروع شد؟

خب همانطور که گفتم ، بینی بد شکل من تبدیل به یک وسواس شده بود و حاضر نبودم با آن قیافه در هیچ مهمانی و دورهمی حاضر شوم. اما این موضوع باعث نشده بود که به اولین پزشک دم دست چنگ بزنم و به هر قیمتی که شده زیر تیغ جراحی بروم! قطعا اگر بعد از عمل با یک نتیجه بدتر از قبل رو به رو می شدم ، افسردگی گریبانم را می گرفت و تمام هزینه ای که برای این پروسه خرج کرده بودم به هدر می رفت. به خاطر همین اولین قدمی که در این راه برداشتم ، تهیه یک لیست از بهترین جراحان شهر خودم بود. وقتی می گویم بهترین ، منظورم ارزان ترین نیست! کسی که انتخاب می کنید باید قابل اعتماد ، با تجربه و با مهارت باشد. به من اعتماد کنید ، هزینه کمتر به هیچ عنوان به نفع شما نخواهد بود. من به شخصه کار خودم را با سرچ کردن در اینترنت شروع کردم ؛ در کسری از ثانیه چندین صفحه نتایج با تعداد زیادی سایت در برابر من قرار گرفت که هر کدام ادعا داشتند در کار خود بهترین هستند. خیلی گیج شده بودم و نمی دانستم دقیقا باید به کدام اعتماد کنم! اما کم کم و بعد از بررسی چند سایت اول ، متوجه شدم دقیقا باید چه مسیری را پیش بگیرم. اول از همه ، شروع به بررسی تخصص و تحصیلات هر پزشک کردم. یک پزشک خوب ، باید بورد تخصصی داشته باشد ، یعنی این فرد همه آموزش های لازمی که برای این عمل ضروری است را دیده است. پس آن پزشکانی که دارای این ویژگی نیستند را از لیست خود خط بزنید. مورد بعدی ، میزان تجربه آن ها می باشد ؛ طبعا فردی که دو هزار عمل زیبایی بینی را انجام داده باشد ، نسبت به پزشکی که صد عمل را به انجام رسانده تجربه بیشتری هم کسب کرده و می تواند نتیجه بهتری را به شما هدیه دهد. در مرحله بعدی تحقیقاتم ، شروع به دیدن عکس های قبل و بعد یا همان نمونه کارهای پزشکانی که در لیست باقی مانده بودند کردم. با اینکار هم می توان از مهارت پزشک اطلاع کسب کرد و هم می توان شخصی را انتخاب کرد که قادر به پیاده سازی فرم دلخواهتان باشد. حالا لیست من محدود به چند پزشک شده بود که از هر کدام ، برای مشاوره وقت گرفتم.

در این جلسه هم باید به یک سری نکات دقت داشته باشید. مثلا از قبل هر سوالی که به ذهنتان می رسد را تهیه کنید و با ذهنی آماده در مطب حاضر شوید. جراح ، باید به تک تک این سوالات به شکل کامل پاسخ دهد ، هر جایی احساس کردید فرد مورد نظر شما از جواب دادن طفره می رود ، به انتخاب خودتان شک کنید. علاوه بر این ، باید حین سوال پرسیدن و دریافت پاسخ ، احساس راحتی داشته باشید و هیچ چیز موجب اضطراب شما نشود. بعد از آن باید جراح بینی خوب در کرج یا سایر شهرها شما را معاینه کرده و غیر از مشکلات زیبایی ، اگر هر ایراد عملکردی نیز وجود داشت آن را تشخیص دهد. یکی از نکاتی که خیلی باید به آن توجه کنید ، این است که فرد منتخب شما تا چه حد به شما قول رسیدن به نتیجه را می دهد. درست است که در صورت ماهر بودن ، جراح می تواند یک نتیجه فوق العاده خلق کند ، اما هیچگاه نمی توان به صورت صد در صد تضمین کرد که فرم مورد نظر شما قابل اجرا خواهد بود. پس در صورتی که پزشک با تمام خواسته های معقول و نامعقول شما کنار آمد ، باید در انتخاب خود شک کنید. اگر همه این موارد را بررسی کردید و جراح از این آزمون سر بلند بیرون آمد ، می توانید تصمیم نهایی را گرفته و مثل من بعد از انجام عمل به آرزوی همیشگی خود به بهترین شکل دست پیدا کنید.

منبع : https://drsimanaddafi.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 + = 71