مایکروسافت در حال حذف تدریجی SwiftKey برای iOS است

در چند هفته گذشته سوالاتی درباره پشتیبانی مایکروسافت از برنامه صفحه کلید پیشگویانه SwifKey برای iOS چه اتفاقی می افتد. موضوعی که یک ماه پیش در Reddit منتشر شد، عدم به‌روزرسانی این برنامه را برای بیش از یک سال برجسته کرد. هنگامی که خواننده ای اخیراً درخواست به روز رسانی در مورد وضعیت را داد، من از مایکروسافت پرسیدم.

در 28 سپتامبر، سخنگویی بیانیه زیر را ایمیل کرد که به کریس ولف، مدیر مدیریت محصول در SwiftKey نسبت داده می شود:

“از 5 اکتبر، پشتیبانی از SwiftKey iOS به پایان می رسد و از فهرست اپ استور اپل حذف می شود. مایکروسافت به پشتیبانی از SwiftKey Android و همچنین فناوری زیربنایی که صفحه کلید لمسی ویندوز را تامین می کند، ادامه خواهد داد. برای مشتریانی که SwiftKey را نصب کرده اند. در iOS، تا زمانی که به صورت دستی حذف نشود یا کاربر دستگاه جدیدی دریافت کند به کار خود ادامه می دهد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به Support.SwiftKey.com مراجعه کنید.”

دلیل رسمی را جویا شدند که چرا مایکروسافت این تصمیم را گرفته است و به مقامات گفته شد که دیگر چیزی برای گفتن ندارند.

من حدس می‌زنم که این تصمیم به اندازه هر چیز دیگری با سیاست‌های اپل مرتبط بود. تیم مایکروسافت Phone Link به خوبی می‌داند که اگر اپل اجازه دسترسی به رابط‌های خاصی را ندهد، هیچ راه آسان یا خوبی برای ساخت محصولی که برای کار کردن به یکپارچه‌سازی نیاز دارد، وجود ندارد.

مایکروسافت SwiftKey را در سال 2016 خریداری کرد. در آن زمان، مایکروسافت در حال خرید و فروش شرکت‌هایی با حضور قوی iOS و Android بود تا به مایکروسافت حداقل نوعی جای پایی در فضای تلفن همراه بدهد. در زمانی که SwiftKey را خریداری کرد، مقامات مایکروسافت گفتند که کیبورد و سرویس‌های مبتنی بر SDK در بیش از 300 میلیون دستگاه اندروید و iOS استفاده می‌شوند. از سال 2012 تا 2013، SwiftKey پرفروش‌ترین اپلیکیشن پولی در گوگل پلی بود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

91 − = 85