باز کردن لوله فاضلاب با 8 روش سریع و موثر خانگی

باز کردن لوله فاضلاب با 8 روش سریع و موثر خانگی

باز کردن لوله فاضلاب با روش های خانگی بزرگترین مزیتی که دارد در هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود و شما می توانید با در اختیار داشتن ساده ترین مواد مانند جوش شیرین و سرکه مشکل را رفع کنید. اما با این روش ها چگونه لوله فاضلاب را باز کنيم؟

 

در ادامه ی این مطلب روش بازكردن لوله فاضلاب به روش خانگی برگرفته از سایت برچسب ارائه شده است؛ که بهتر است قبل از شروع، نشانه هایی از گرفتگی لوله فاضلاب را بشناسیم.

روش باز کردن لوله فاضلاب

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 

 • روش تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب
 • روش های خانگی باز کردن لوله فاضلاب یا کمک گرفتن از لوله بازکنی تهرانپارس
 • بازکردن لوله فاضلاب با آب گرم و شوینده
 • رفع گرفتگی لوله فاضلاب با فنر لوله بازکنی پیروزی
 • راه باز کردن لوله فاضلاب با قلاب فلزی
 • روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام و… با سرکه و جوش شیرین
 • تلمبه لوله بازکن بهترین راه برای باز شدن لوله فاضلاب
 • باز کردن چاه فاضلاب با اسید رقیق
 • تمیز کردن مرتب لوله ساده ترین راه باز کردن لوله فاضلاب
 • روش باز کردن لوله فاضلاب با نمک و جوش شیرین
 • باز کردن لوله فاضلاب به روش پیشرفته در مجموعه برچسب

 

روش تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب

 

تشخیص گرفتگی لوله جهت باز کردن لوله فاضلاب کار آسانی است و همه ما با نشانه‌های آن آشنا هستیم. این‌ها نشانه‌های هشدار دهنده گرفتگی لوله‌های فاضلاب هستند که اگر به موقع اقدام نشود، باعث انسداد کامل لوله‌ها می‌شود:

 

 • تخلیه سینک ظرفشویی و یا روشویی مدت زمان زیادی طول می‌کشد.
 • هنگام دوش گرفتن در حمام، زیر پاهایتان پر از آب می‌شود.
 • استشمام بوی نامطبوع و عجیب از آشپزخانه، حمام و دستشویی
 • فاضلاب توالت به کندی تخلیه می‌شود.

 

از جمله مهم‌ترین مواردی که باعث گرفتگی لوله‌ها می‌شود، پرز و مو، مصالح ساختمانی، روغن و چربی، اشیاء کوچک و بزرگ، دستمال کاغذی، پوشک بچه، نوار بهداشتی و شیب کم لوله‌ها می‌باشد. حالا در ادامه بریم روش باز كردن لوله فاضلاب با راه های خانگی را یاد بگیریم.

 

روش‌‌های خانگی باز کردن لوله فاضلاب یا کمک گرفتن از لوله بازکنی تهرانپارس؟

 

روش‌‌های مختلفی برای بازکردن لوله فاضلاب وجود دارد که بسته به شدت گرفتگی لوله‌ها ممکن است موثر واقع شوند. در صورتی که گرفتگی شدید باشد ممکن است این روش‌ها کارآمد نباشند و لازم باشد از افراد متخصص در این زمینه در مجموعه لوله بازکنی تهرانپارس کمک بگیرید.

 

خدمات لوله بازکنی تهرانپارس و سایر مناطق تهران در برچسب کاملا ضمانت شده است؛ به این صورت که متخصصان لوله بازکنی در تهرانپارس موظفند تنها پس از اتمام کار و باز شدن گرفتگی لوله، اجرت کار را دریافت کنند و فاکتور خدمات ارائه شده را به شما تحویل دهند. همچنین در صورت وجود مشکل تیم پشتیبانی برچسب تا حد امکان آن را پیگیری و حل می کنند.

 

1_ بازکردن لوله فاضلاب با آب گرم و شوینده

 

یکی از موثرترین راههای باز کردن لوله فاضلاب استفاده از آب و گرم و مواد شوینده می‌باشد. مقداری شوینده را داخل آب گرم بریزید تا کف کند، سپس آن را داخل لوله گرفته شده بریزید.

 

این روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه بسیار مناسب بوده و می‌توانید از آن استفاده کنید؛ چراکه این روش برای مواقعی که گرفتگی ناشی از چربی و روغن باشد موثر است و اکثر گرفتگی‌های لوله در آشپزخانه ناشی از چربی می‌باشد. در انتهای روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه، ریختن مقداری آب گرم به داخل لوله‌ها را فراموش نکنید.

 

2_ رفع گرفتگی لوله فاضلاب با فنر لوله بازکن پیروزی

 

دو نوع فنر لوله بازکن وجود دارد، یک نوع آن برقی و یک نوع دیگر برای مصارف خانگی است. نوع خانگی که شبیه سیم فلزی است را تهیه کرده و تا جایی که امکان دارد وارد لوله فاضلاب کرده و پیش بروید تا گرفتگی را رفع کنید. این نوع فنر برای رفع گرفتگی‌های سطحی مناسب است و قادر به از بین بردن اشیا و رسوب‌گیری نمی‌باشد.

راه باز کردن لوله فاضلاب با فنر

اما اگر گرفتگی ایجاد شده به دلیل تجمع رسوب و مصالح ساختمانی و… است باید حتما از فنر لوله بازکنی برقی استفاده کنید. برای استفاده از این دستگاه می بایست از یک لوله بازکن ماهر کمک بگیرید. لوله بازکنی پیروزی تهران در برچسب به صورت 24 ساعته و شبانه روزی آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

 

بالا زدن چاه فاضلاب و پیچیدن بوی نامطبوع زننده آن در همه جای محیط ممکن است در هر ساعت از شبانه روزی اتفاق افتد که بسیار آزار دهنده است. برچسب با توجه به این موضوع در محدوده پیروزی تهران ماهرترین متخصصین لوله بازکنی پیروزی تهران را پوشش داده است تا فوری خود را به محل رسانده و با بهترین تجهیزات مشکل را برطرف کنند. برای ثبت درخواست کافیست با شماره تلفن لوله بازکنی خیابان پیروزی در برچسب تماس بگیرید.

 

3_ راه باز کردن لوله فاضلاب با قلاب فلزی

 

در اکثر موارد، خصوصا در گرفتگی لوله‌های فاضلاب دستشویی و حمام، گرفتگی ناشی از پرز و مو، دستمال کاغذی و غیره است. در این موارد دیگر استفاده از آب گرم و شوینده کارایی ندارد و باید از روش‌های دیگر برای بازکردن لوله فاضلاب اقدام کنید. یک آویز فلزی لباس در این مواقع می‌تواند کمک کننده باشد.

 

با استفاده از یک انبردست تمام خمیدگی‌های آویز را صاف کرده و فقط قسمت قلاب مانند را باقی بگذارید. حالا این میله فلزی را تا جایی که امکان دارد داخل لوله فاضلاب پیش ببرید تا به گرفتگی برسید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد مواد گیر افتاده را توسط این قلاب به بیرون بکشید. در انتها با مقداری آب گرم لوله‌ها را شستشو دهید.

 

به جای آویز لباس از سیخ یا هر میله فلزی دیگری که سر آن را خم کرده باشید، می‌توانید استفاده کنید. همچنین استفاده از این قلاب بسیار کارآمد بوده و حتی می‌تواند روش باز کردن لوله فاضلاب آشپزخانه نیز باشد.

 

4_ روش باز كردن لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام و… با سرکه و جوش شیرین

 

یکی دیگر از راههای باز کردن لوله فاضلاب استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین است. سرکه و جوش شیرین را به نسبت مساوی مخلوط کرده و در داخل لوله فاضلاب بریزید و تا ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس با آب گرم لوله را شستشو دهید. ترکیب جوش شیرین و سرکه باعث ایجاد ماده‌ای با حالت اسیدی می‌شود. این اسید قادر است مسدود شدن لوله فاضلاب که ناشی از چربی، لعاب، لجن و مو باشد را برطرف کند.

 

5_ تلمبه لوله بازکن بهترین راه برای باز شدن لوله فاضلاب

 

یکی از پرکاربردترین وسایلی که برای باز کردن لوله فاضلاب استفاده می‌شود، تلمبه لوله باز کن است. این تلمبه‌ها در انواع مختلفی موجود هستند که هرکدام برای بخش خاصی از سینک، دستشویی، کف شوی و غیره استفاده می‌شوند. تلمبه را روی خروجی لوله‌ فاضلاب قرار داده و چندین بار تلمبه بزنید. در پایان با آب گرم لوله‌ها را شستشو دهید تا ضایعات شسته شوند. این روش در اکثر موارد اگر گرفتگی شدید نباشد، جوابگو خواهد بود.

 

6_ باز کردن چاه فاضلاب با اسید رقیق

 

اسید رقیق یکی دیگر از مواد کاربردی جهت رفع گرفتگی لوله‌های فاضلاب است. اسید رقیق مخصوص باز کردن لوله فاضلاب را می‌توانید از فروشگاه‌ها تهیه کنید. اسید حتما باید رقیق باشد و در دفعات کم از آن استفاده شود؛ چرا که در دراز مدت می‌تواند باعث خورندگی و آسیب به لوله‌های فاضلاب شود.

 

7_ تمیز کردن مرتب لوله ساده ترین راه باز کردن لوله فاضلاب

 

یکی از شایع‌ترین قسمت‌هایی که لوله در آن دچار گرفتگی می‌شود، قسمت U  شکل زیر سینک یا روشویی است. به دلیل شکل خاصی که دارد اکثرا موادی که باعث گرفتگی لوله‌ها می‌شوند، در این قسمت تجمع پیدا می‌کنند.

 

برای باز کردن لوله فاضلاب این مدلی ظرف بزرگی زیر این لوله قرار داده و لوله را باز کرده و به خوبی تمیز کنید و دوباره آن را متصل کنید.

 

8_ روش باز کردن لوله فاضلاب با نمک و جوش شیرین

 

یکی دیگر از ترکیبات فوق‌العاده‌ای که در اکثر موارد برای راه باز کردن لوله فاضلاب می‌توان به کار برد، ترکیب مساوی از نمک و جوش شیرین است. آن را داخل لوله فاضلاب ریخته و ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس با آب گرم لوله را شستشو دهید. از این ترکیب خانگی می‌توانید به صورت هفتگی استفاده کنید تا از گرفتگی لوله‌ها در دراز مدت جلوگیری شود.

نمک و جوش شیرین بهترین راه برای باز شدن لوله فاضلاب

باز کردن لوله فاضلاب به روش پیشرفته در مجموعه برچسب

 

ممکن است گاهی به دلیل وسعت و یا عمق گرفتگی فاضلاب، روش باز کردن لوله فاضلاب به صورت خانگی کارساز نباشد. گاهی این روش‌ها به صورت موقت لوله را باز کرده اما پس از مدتی دوباره لوله فاضلاب دچار مشکل می‌شود. در این مواقع ممکن است با خود بگویید که چطور لوله فاضلاب را باز کنيم؟ در چنین مواردی برای باز کردن چاه فاضلاب بهترین کار، کمک گرفتن از افراد متخصص در لوله بازکنی و چاه بازکنی برچسب است. افراد متخصص در این زمینه با روش‌های پیشرفته و توسط فنر برقی اقدام به باز کردن لوله فاضلاب خواهند کرد.

 

شما می توانید در هرجای تهران هستید نزدیکترین لوله بازکن تهران به خود را در سایت برچسب پیدا کنید و با یک تماس درخواست را ثبت کنید. متخصصین لوله بازکنی تهران در برچسب بعد از تماس شما فوری در محل حاضر شده و با مناسب ترین قیمت مشکل را رفع می کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

88 − = 86