Premarital counseling and everything you need to know about it!

مشاوره قبل از ازدواج و هر آنچه که باید درباره آن بدانید!

ازدواج یک رویداد مهم زندگی است که مانند ورود به سرزمین ناشناخته ها است. با این حال، ازدواج جنبه های متعددی دارد که بسیاری از افراد تا زمانی که از آن عبور نکنند، از آن بی خبرند. مردان و زنان نیازهای فیزیکی، عاطفی و جنسی متفاوتی دارند. حتی طرز تفکر و تجربه آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. مشاوره قبل از ازدواج راهی است که به زوج ها در آماده سازی ذهنی برای ازدواج کمک بسیاری می کند.

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج راهی عالی برای شروع سفر زناشویی شماست. جلسات مشاوره به شما مجموعه ای از مهارت های اساسی آموزش می دهد که می توانید از آنها برای برقراری ارتباط، حل تعارضات و ایجاد تعادل در رابطه خود استفاده کنید.

قبل از ازدواج، مشاوران معمولاً به زوج‌ها توصیه می‌کنند که عمیقاً کاوش کنند و برداشت‌های گذشته خود را در مورد ازدواج مرور کنند. مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما و طرف مقابل تان کمک کند تا یک رابطه قوی و سالم ایجاد کنید و شانس بیشتری برای داشتن یک ازدواج پایدار می دهد. مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و یا حضوری به دو طرف در بهبود مهارت های ارتباطی، تعیین انتظارات واقع بینانه از ازدواج و… کمک می کند.

چه مسائلی در مشاوره ازدواج بررسی می شود؟

نقش های ازدواج

نگرش ها، ارزش ها و باورها

روابط درون خانواده ها

آموزش زوجین برای ازدواج

آموزش مسئولیت های زن و شوهری

آموزش نحوه ایجاد ارتباطات خوب با یکدیگر

آموزش مدیریت مالی خانواده

آموزش اصول تربیت فرزندان

تعیین انتظار زوجین از ازدواج

اهداف مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

تفاوت‌های فرهنگی چگونه بر یک رابطه تأثیر می‌گذارد

درک طرفین از همه روابط در زندگی ‌شان تحت تأثیر خانواده و ارزش‌های فرهنگی آنها است. این مساله بر فعالیت های روزانه مانند غذا خوردن، کار کردن و مدیریت پول تاثیر می گذارد. تفاوت در انتظارات فرهنگی می تواند یک رابطه را خراب کند.

هر چه زن و شوهر زودتر یاد بگیرند که تفاوت های خود را بشناسند و از پس آن برآیند، بهتر است. یک مشاور می تواند در آشکار کردن این مسائل و آموزش هنر سازش به زوجین کمک کند.

ارتباط موثر برقرار کنید

یکی از حیاتی ترین جنبه های یک رابطه سالم، ارتباط موثر است. مشاوره پیش از ازدواج به زوج ها می آموزد که چگونه صادقانه با یکدیگر صحبت کنند و افکار و احساسات خود را به شیوه ای سالم و حمایتی بیان کنند.

یکی از سخت ترین چالش ها در هر رابطه ای یادگیری نحوه برقراری ارتباط با یکدیگر است. هر یک از شما اطلاعات را به روشی منحصر به فرد پردازش می کند. این مهم است که درک کنید شریک زندگی شما چگونه احساسات را تفسیر و بیان می کند و شریک زندگی شما نیز باید همین را در مورد شما بداند. مشاوره قبل از ازدواج در یادگیری این امر به شما کمک می کند.

یاد بگیرید چگونه برای بحث های آینده آماده شوید

مانند هر رابطه دیگری، بحث ها و اختلافات احتمالی در ازدواج شما نیز وجود دارد. شما مجبور نیستید به تنهایی با این موانع دشوار مقابله کنید. مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا از بحث ها و گفتگوهای سخت با موفقیت عبور کنید. مشاور به شما توصیه هایی می کند که مختص سبک زندگی شما است.

در مورد مسائل مهم زندگی صحبت کنید

احتمالاً بحث هایی وجود دارد که شما آنها را به تعویق انداخته اید زیرا نمی خواهید با آنها روبرو شوید. برای مثال صحبت در مورد بدهی ها و درآمدهای خود! به همان اندازه که مقابله با این مسائل دشوار است، باید این کار را به عنوان بخشی از مشاوره قبل از ازدواج انجام دهید.

امور مالی یکی از اختلافات جدی در هر زندگی مشترکی است پس لازم است در جلسات مشاوره به طور شفاف در رابطه با آن بحث کرده و بررسی شود. به یاد داشته باشید که آمادگی برای ازدواج فراتر از برگزاری یک مهمانی و جشن نامزدی است.

اگر به دنبال کارآمدترین جلسات درمانی مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی هستید به سایت پرتو زندگی مراجعه کرده و یا با شماره 09350628212 تماس بگیرید.

پرتو زندگی با بهترین درمانگران ازدواج آماده ارائه مشاوره آنلاین به شما می باشد.

 

برچسب ها : مشاوره ازدواج,مشاوره قبل از ازدواج

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

97 − = 89