The first thing to do after winning the lottery

اولین کاری که بعد از برنده شدن در لاتاری باید انجام بدیم

این روزها مهاجرت و زندگی در کشورهای خارجی برای بسیاری از جوانان، به دغدغه‌ای مهم تبدیل شده است. آن‌ها از روش‌های مختلف برای اخذ ویزا و مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده می‌کنند که متأسفانه گاهی برخی از آن‌ها غیرقانونی و بسیار خطرناک‌اند. در این بین برای مهاجرت به آمریکا یک روش ایده‌آل وجود دارد که تیری است در تاریکی و می‌تواند به راحت‌ترین روش ممکن، گرین کارت آمریکا را در اختیارتان قرار دهد. لاتاری راحت‌ترین روش مهاجرت به آمریکاست. در این مقاله به شما خواهیم گفت اولین کاری که بعد از برنده شدن در لاتاری باید انجام بدید، چیست.

معرفی لاتاری به‌عنوان یکی از روش‌های مهاجرت

برای کسانی که به‌دنبال مهاجرت هستند، همواره لاتاری به‌عنوان یکی از راحت‌ترین راه‌ها معرفی می‌شود. البته این روش کاملا بسته‌به شانس است و باید خیلی خوش‌شانس باشید تا از میان تمام متقاضیان لاتاری، برنده این بلیط خوشبختی باشید‌. چندین سال است که کشور آمریکا یک قرعه‌کشی بزرگ در سطح جهانی را انجام می‌دهد تا به برندگان آن، شهروندی آمریکا را اعطا کند. این قرعه‌کشی، لاتاری نام دارد و یک فرصت استثنایی برای مهاجرت به این کشور است. اگرچه نباید به این روش به‌عنوان تنها راه مهاجرت نگاه کرد؛ اما در کنار تمام اقداماتی که برای مهاجرت انجام می‌دهید، می‌توانید ثبت‌نام لاتاری را نیز در نظر داشته باشید.

در این روش نیازی به پرداخت هزینه هنگفت نیست. کافیست در سایت لاتاری ثبت‌نام کرده و بلیط شرکت در قرعه‌کشی را دریافت کنید. سپس از میان تمام افرادی که در سراسر جهان در لاتاری ثبت‌نام کرده‌اند، قرعه‌کشی می‌شود و ممکن است شما برنده خوش‌شانس این لاتاری باشید‌. در ادامه کارهای بعد از برنده شدن در لاتاری را باید انجام دهید و به‌همین سادگی راهی آمریکا می‌شوید. البته تأیید نهایی پس از بررسی مدارک و گواهی‌ها انجام می‌شود. در ادامه به اصلی‌ترین مراحل پس از برد لاتاری خواهیم پرداخت.

مهم‌ترین مراحلی که پس از برنده شدن در لاتاری باید انجام داد

تا زمانی که در قرعه‌کشی لاتاری برنده نشدید، همه چیز به شانس و اقبال شما بستگی دارد. پس از آن‌که در این قرعه‌کشی برنده می‌شوید، باید اقدامات پس از آن را به بهترین شکل انجام دهید تا تأییدیه دریافت گرین کارت برای شما صادر شود. چندین مرحله در این قسمت وجود دارند که انجام دادن صحیح آن‌ها شانس قبولی شما در سنجش‌ها را آفزایش می‌دهد. در ادامه به اولین كاری که بعد از برنده شدن لاتاری باید انجام بدیم، می‌پردازیم.

مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری و ترجمه کنید

اولین کاری که بعد از برنده شدن در لاتاری باید انجام بدیم، تکمیل مدارک است. این روش مهاجرت نیز مانند هر روش دیگری به مدارکی نیاز دارد که باید آن‌ها را تهیه کرده و سپس ترجمه کنید. این مرحله از لاتاری، اهمیت فوق‌العاده‌ زیادی دارد؛ چرا که کوچک‌ترین اشتباه در تهیه مدارک علی‌رغم برنده شدن در لاتاری می‌تواند سبب از دست رفتن فرصت شود. از این‌رو لازم است با یک موسسه مهاجرتی حرفه‌ای و باسابقه برای پیش‌برد این قسمت، همکاری کنید. حتی تهیه مدارک اضافی نیز می‌تواند پروسه تأیید را به تأخیر بیندازد و هزینه مازاد را به شما تحمیل کند‌؛ بنابراین، حتما توجه کافی را به این موضوع داشته باشید. برخی از مدارکی که باید آن‌ها را جمع‌آوری و ترجمه کنید، به شرح زیر هستند:

  • شناسنامه

  • پاسپورت

  • مدارک تحصیلی

  • مدارک مرتبط با سابقه کار سوء پیشینه

  • مدارک مربوط به ازدواج یا طلاق

  • مدارک مالی

  • مدارک مربوط به دارایی‌ها و املاک

فرم درخواست ویزا را پر کنید

پس از آن‌که تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت را تهیه کردید، لازم است فرم درخواست ویزای DS_260 را پر کنید. توجه داشته باشید که پر کردن این فرم الزامی است و چنانچه آن را به‌موقع تکمیل نکنید، به منزله انصراف شما از لاتاری در نظر گرفته خواهد شد. این فرم باید به زبان انگلیسی پر شود و اطلاعات شخصی نظیر محل تحصیل و کار، سوابق کیفری، وضعیت تأهل و … در آن نوشته می‌شوند.

اقدامات پزشکی و واکسیناسیون را انجام دهید

مرحله بعدی، انجام چکاپ کامل پزشکی است. البته باید این کار را نزد پزشک معتمد سفارت انجام دهید. برای این کار باید توسط او معاینه شوید و تمام واکسن‌های لازم را دریافت کنید. سپس گواهی برایتان صادر می‌شود که در ادامه مسیر باید آن را به همراه داشته باشید.

گواهی تمکن مالی را به مراجع مربوطه ارائه کنید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در این مسیر انجام دهید، تهیه گواهی تمکن مالی است. باید بدانید که برخی از آفیسرها این گواهی را دریافت نمی‌کنند؛ اما ازآنجاکه برخی از آن‌ها ممکن است تقاضای گواهی تمکن مالی را داشته باشند، خوب است پیش‌تر به فکر تهیه آن باشید. برای این مرحله می‌توانید از صورت حساب بانکی یا املاک و دارایی‌های خود مدارکی تهیه کنید.

سفارت با شما مصاحبه خواهد کرد

پس از آن‌که اولین کاری که بعد از برنده شدن در لاتاری باید انجام بدیم را انجام دادید، سفارت برای شما نوبتی تعیین خواهد کرد. شما باید با تمام مدارکی که جمع‌آوری کرده‌اید، رأس زمان معین به سفارت بروید تا مصاحبه را انجام دهید. در این مصاحبه مدارک شما چک خواهند شد و سوالاتی نیز توسط آفیسر از شما پرسیده می‌شود.

صفرتاصد لاتاری را به موسسه کارت سبز بسپارید

حالا که با اولین کاری که بعد از برنده شدن در لاتاری باید انجام بدیم آشنا شدید، خوب است موسسه مهاجرتی کارت سبز را هم بشناسید. این موسسه مهاجرتی تمامی خدمات ثبت‌نام لاتاری و اقدامات پس از برنده شدن را انجام می‌دهد. دو مزیت مهم، کارت سبز را به یکی از بهترین موسسات تبدیل کرده‌اند؛ نخست بهره‌گیری از مهارت و دانش کارشناسان باتجربه و دوم، ارائه قیمتی منصفانه. شما می‌توانید با پرداخت حداقل هزینه از دانش کارشناسان حرفه‌ای مجموعه کارت سبز بهره‌مند شده و برای مهاجرت به آمریکا آماده شوید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب دانستیم اولین کاری که بعد از برنده شدن در لاتاری باید انجام بدیم، چیست. باید گفت که لاتاری کاملا مبتنی‌بر شانس است و باید خوش‌شانس باشید تا کشور آمریکا برایتان دعوت‌نامه‌ بفرستد و شما را به سوی خود بخواند. با این کار کمک گرفتن از موسسه‌ای نظیر کارت سبز می‌تواند شانس برنده شدن را به واسطه انجام درست مراحل، افزایش دهد.

 

برچسب ها : برنده شدن در لاتاری

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 1