تجهیزات آشپزخانه­ صنعتی

مهم ترین تجهیزات پخت غذا در رستوران

اداره کردن رستوران علاوه بر تجربه و مهارت به داشتن تجهیزات مناسب نیز نیاز دارد. تجهیزات رستوران شامل تمام وسایلی است که در آشپزخانه، سالن رستوران، صندوق و پیشخوان رستوران استفاده می‌شود. اداره کردن مناسب یک رستوران بدون این تجهیزات امکان‌پذیر نیست. خرید تجهیزات رستورانی نیز اهمیت بالایی دارد و با توجه به کارکرد رستوران و میزان فضا انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل برای اداره مناسب یک رستوران، تجهیزات پخت غذا است. هدف رستوران پخت غذا و فروش آن است و هرچه از تجهیزات بهتری برای این کار استفاده شود، رضایت مشتری و فروش رستوران نیز بالاتر خواهد بود. تجهیزات پخت غذا به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند و هنگام خرید آن‌ها نکاتی باید رعایت شود. در این مقاله به بررسی تجهیزات پخت غذا پرداخته شده است.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی نگین طبخ خاورمیانه

تجهیزات پخت غذا چیست؟

تجهیزات پخت غذا شامل تمام وسایلی است که برای پخت و آماده‌سازی غذا از آن‌ها استفاده می‌شود. در آشپزخانه رستوران انواع مختلفی از تجهیزات پخت غذا وجود دارد که با توجه به کارکرد رستوران و نوع غذا‌های پخته شده در این رستوران با یکدیگر تفاوت دارند. آشپزخانه رستوران‌ها تفاوت‌های زیادی با آشپزخانه‌های معمولی دارند. این آشپزخانه‌ها صنعتی هستند و تجیهزات صنعتی در آن‌ها استفاده می‌شود. تجهیزات آشپزخانه صنعتی تفاوت‌های زیادی با تجهیزات معمولی دارند. این تجهیزات به گونه‌ای ساخته می‌شوند تا گرما و رطوبت زیاد آشپزخانه رستوران را تحمل کنند. همچنین تجهیزات پخت و آماده‌سازی غذا در یک رستوران ساعات زیادی را کار می‌کنند و زمان استراحت دستگاه‌ها بسیار کم است. به همین دلیل ساخت آن‌ها به گونه‌ای است که توانایی تحمل استفاده مداوم را داشته باشد.

انواع تجهیزات پخت غذا
رستوران‌ها کاربری‌های متفاوتی دارند و به همین دلیل از تجهیزات متفاوتی نیز در آن‌ها استفاده می‌شود. این تجهیزات با توجه به غذا‌هایی که در رستوران پخته می‌شوند انتخاب می‌شوند و به همین دلیل از تجهیزات یکسانی در تمام رستوران‌ها استفاده نمی‌شود. تجهیزات رستوران سنتی با رستوران‌های مدرن متفاوت است. رستوران‌هایی که فست فود می‌فروشند، تجهیزات پخت غذای متفاوتی نسبت به رستوران‌های دیگر دارند.

از تجهیزات آشپزخانه یک رستوران سنتی، می‌توان به انواع کباب پز، انواع اجاق گاز،دیگ پلوپز صنعتی یا دیگ چلوپز صنعتی، دیگ صنعتی، انواع پلوپز و انواع جوجه گردان اشاره کرد. این تجهیزات برای پخت انواع کباب، انواع پلو و غذا‌های مختلف ایرانی استفاده می‌شود. میزان و نوع تجهیزات به فضای رستوران بستگی دارد. رستوران‌هایی که هر روز شمار زیادی سفارش دریافت می‌کنند و غذای زیادی می‌پزند، تجهیزات زیادی دارند. عدم وجود تجهیزات پخت غذا به اندازه کافی منجر به افت کیفیت غذا و همچنین دیر رسیدن سفارش‌های مشتریان می‌شود.

تجهیزات رستوران‌های مدرن‌تر و رستوران‌هایی که غذا‌های فست فودی به فروش می‌رسانند، متفاوت است. در این رستوران‌ها انواع فر‌ها برای پخت انواع پیتزا، انواع دونر پز، پاستاپز‌های مختلف، مایکرویو و فر‌های صنعتی، دستگاه‌های گریل، سرخ کن صنعتی و تجهیزات مختلف فست فودی وجود دارد. هر یک از این تجهیزات برای پختن غذا‌های متفاوتی استفاده می‌شود و بدون وجود آن‌ها می‌توان سفارش‌های مشتریان را تحویل داد. سرخ کن های صنعتی جز یکی از مهم ترین تجهیزات پخت در فست فودی ها هستند. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری راجع به انواع، ویژگی و قیمت سرخ کن صنعتی داشته باشید می توانید به سایت نگین طبخ خاورمیانه مراجعه کنید.

در برخی رستوران‌ها انواع مختلفی از نوشیدنی‌ها نیز سرو می‌شود. حتی ممکن است بار و تریای مخصوصی در رستوران وجود داشته باشد و دسر‌ها و نوشیدنی‌های مختلف در این بخش آماده شوند. تجهیزات این بخش نیز خاص هستند و تفاوت‌هایی با تجهیزات عادی دارند. انواع قهوه‌ساز‌ها، آبمیوه‌گیر‌ها و بلندر یا مخلوط کن‌های مختلف بخشی از تجهیزات مختلف برای کافه‌ها و بار‌های رستوران‌ها هستند.

تجهیزات پخت غذا در نگین طبخ

ویژگی‌های تجهیزات صنعتی آشپزخانه

هر ابزاری که در آشپزخانه‌های رستوران‌ها استفاده می‌شود، کاربرد مختلفی دارد. در صورتی که یکی از این ابزار‌ها خراب شود، به فروش رستوران آسیب می‌رسد و ممکن است بخشی از غذا‌های منوی رستوران قابل سفارش نباشند. به همین دلیل بهتر است تا از تجهیزات اورجینالی برای رستوران استفاده شود که کیفیت بالایی دارند. مهم است که این تجهیزات بتوانند ساعت‌های زیادی را به صورت مداوم کار کنند و بازدهی آن‌ها کاهش نیابد. رستوران‌ها همواره مشتری دارند، مخصوصاً در زمان ناهار و شام تعداد افرادی که در رستوران غذا سفارش می‌دهند. به همین دلیل تجهیزات پخت غذا در آشپزخانه رستوران به صورت مداوم کار می‌کنند و تنها آخر شب تا صبح که رستوران بسته است، متوقف می‌شوند. به همین دلیل این دستگاه‌ها باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشند.

همچنین فضای رستوران به گونه‌ای است که در آشپزخانه آن رطوبت و گرمای زیادی وجود دارد. دستگاه‌ها و تجهیزات رستورانی به گونه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند که توانایی تحمل این گرما و فشار را داشته باشند. به همین دلیل اگر از تجهیزاتی با کیفیت پایین استفاده نمایید، ممکن است در میانه روز، از کار بیفتند.

تجهیزات مناسب کار کارکنان را نیز راحت‌تر می‌کنند. اگر در رستورانی از تجهیزات مناسبی برای پخت غذا استفاده شود، بهداشت دخالت انسان در پخت غذا به حداقل می‌رسد و در نتیجه علاوه بر افزایش دقت در پخت غذا، بهداشت آن نیز بالاتر می‌رود. این موضوع باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های رستوران نیز می‌شود و امکان بیش‌تر کردن تنوع غذا‌ها نیز وجود دارد. تجهیزات رستورانی مناسب مصرف انرژی پایینی دارند و در نتیجه بازدهی این دستگاه‌ها بسیار بالا است. به همین دلیل بهتر است هنگام خرید تجهیزات پخت غذا دقت بالایی داشته باشید و خرید خود را از فروشگاه مناسبی انجام دهید.

نگین طبخ خاورمیانه

خرید تجهیزات پخت غذا از نگین طبخ

نگین طبخ با بیش‌تر از بیست سال سابقه در فروش تجهیزات آشپزخانه از بهترین فروشگاه‌ها در زمینه فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی است که می‌توانید محصولاتی اورجینال و باکیفیت بالا را از این فروشگاه خریداری کنید. نگین طبخ دارای سابقه زیادی در تجهیز کردن آشپزخانه رستوران‌ها در ایران و خاورمیانه است. این مجموعه در تولید تجهیزات نیز فعالیت دارد و تجهیزاتی باکیفیت بالا با همکاری کشور‌های اروپایی مانند اسپانیا می‌سازد. اگر به دنبال تجهیزات پخت غذا برای رستوران خود هستید، می‌توانید به سایت نگین طبخ مراجعه کرده و محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید. در این سایت می‌توانید انواع محصولات و تجهیزات مختلف برای هر نوع رستورانی را پیدا کنید. نگین طبخ بهترین مکان برای خرید تجهیزات مختلف رستوران‌های سنتی و مدرن است و مشتریان زیادی از سراسر کشور دارد. همچنین اگر برای تجهیز کردن آشپزخانه رستوران خود نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با مراجعه سایت این مجموعه با آن‌ها تماس بگیرید. این مجموعه دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است و گارنتی 10 ساله برای تجهیزات خود دارد و تجهیزات را در سریع‌ترین زمان ارسال می‌کنند. تجهیزات آشپزخانه در نگین طبخ دارای بهترین قیمت و بهترین کیفیت هستند و امکان بازگشت وجه نیز در صورت نداشتن رضایت مشتری وجود دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

83 − = 75