باشگاه فناوری در قلب پایتخت استارتاپی اروپا

با نزدیک شدن به پایان سال 2021، اروپا و به ویژه لندن سال درخشانی را از نظر سرمایه گذاری خطرپذیر و به ویژه سرمایه گذاری در فناوری داشته اند. با بسته شدن سال بزرگ VC، سوال بزرگ این است که آیا این بخش به رونق خود ادامه خواهد داد یا در نهایت بیش از حد گرم خواهد شد.

بنیانگذار و مدیر عامل LTC، کنستاتین سیدوروف، پیشگام مجله فناوری برای شماره فوریه (که به زودی منتشر می شود) است، بنابراین کنستانتین و LTC برخی از بینش های سرمایه گذاری را با ما به اشتراک گذاشته اند.

مطالعه بیشتر: قیمت ارز دیجیتال هارمونی و دیجی بایت و الگورند

برخی از روندهای اصلی در سال 2021

لندن اکنون اولین شهر نوپا در اروپا است و در سال جاری شاهد سطوح بی سابقه سرمایه گذاری در فناوری سرمایه گذاری خطرپذیر بوده است. (استارت‌آپ‌های فناوری لندن با دریافت 13.3 میلیارد دلار در هفت ماهه اول سال تاکنون تحت تأثیر قرار گرفته‌اند که بیش از 10.9 میلیارد دلاری است که در کل سال 2020 جمع‌آوری شده است.)

 • سرمایه در مرحله آخر بر ارزش معامله غالب شده است، و گزینه های تامین مالی رشد کرده اند، بنابراین به استارت آپ های بریتانیا و ایرلند اجازه می دهد باند سرمایه گذاری خود را طولانی تر کنند.
 • بازارهای VC / فناوری اروپا در حال بلوغ هستند – در سال 2021 YTD رکورد تعداد تک شاخ ساخته شده است. اروپا در سال 2021 سه برابر چین تک شاخ تولید کرده است. اروپا همچنین اکنون یک گله سالم از “دکاکورن” دارد – تک شاخ ها به ارزش بیش از 10 میلیارد یورو. این “دکاکورن ها” حدود 2-3 سال پیش نبودند، اما قرار است تعداد بیشتری ایجاد شود زیرا سرمایه گذاران آمریکایی بیشتر به کشورهای اروپایی پمپاژ می کنند و فین تک محبوب ترین بخش برای دریافت بودجه است.
 • VC مانند سرمایه‌گذاری‌های فناوری به دلیل نیازهای اولیه سرمایه پایین، پتانسیل بالا و بازگشت سرمایه، کارکنان کمتر، مقیاس‌پذیری آسان‌تر و ریسک تا حد زیادی محدود به اجراست.
 • سیلیکون ولی درخشش خود را از دست می‌دهد – نیروی کار به مراکز دیگر منتقل می‌شود، همچنین VCهای ایالات متحده در حال متعادل کردن پرتفوی خود بین ایالات متحده و اروپا (و بریتانیا) هستند.

امسال چه خبر است؟

 • 2022 می تواند شاهد یک “عصر طلایی کارآفرین” جدید باشد.
 • شرکت ها برای مدت طولانی تری خصوصی خواهند ماند
 • بازار به طور فزاینده ای غیرمنطقی می شود – رویکردی بیش از حد انضباط مورد نیاز است
 • سرمایه خطرپذیر اکنون یک طبقه دسترسی است نه یک طبقه دارایی. این در مورد روابط قوی با بهترین تخصیص ها و توانایی استقرار سریع است.
 • دارایی های غیرمتمرکز و همچنین دارایی‌های دیجیتال و فضای زیرساختی به احتمال زیاد به رشد خود ادامه خواهد داد.

درباره باشگاه

LTC مستقر در Mayfair، متشکل از UHNW (افراد با ارزش خالص فوق العاده بالا)، سرمایه گذاران خصوصی، دفاتر خانوادگی، VC های برتر جهانی، موسسات (UBS و Barclays) و رهبران صنعت است که به طور جمعی در زمینه های جالب فناوری سرمایه گذاری می کنند.

بلومبرگ بازدهی استثنایی را برای اعضای LTC گزارش کرده است که در سال 2021 مشغول سرمایه گذاری در استارت آپ های مرحله آخر در سراسر فضای فناوری هستند.

کنستانتین سیدوروف موسس باشگاه فناوری لندن (LTC) و یک کارآفرین و سرمایه گذار با بیش از 25 سال تجربه در ساخت، توسعه و بازسازی مشاغل در بخش فناوری (به عنوان مثال گروه RRC، فناوری های درون خطی) است. او همچنین به طور خصوصی در شرکت های فناوری مختلف از جمله سرمایه گذاری های اولیه در Lyft و Spotify سرمایه گذاری کرد.

کنستانتین به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خصوصی دریافت که فرصت ساختاری برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فن‌آوری در مراحل آخر و با رشد بالا محدود است (حتی برای UHNWI) و با ایجاد یک باشگاه سرمایه‌گذاری متمرکز بر فناوری، فرصت «سرمایه‌گذاری جمعی» را افزایش داد.

متعاقباً LTC در سال 2018 ایجاد شد، این باشگاه دارای عضویت کل باشگاه بیش از 20 میلیارد پوند است، LTC دارای بیش از 70 عضو از جمله نام‌های معروف مانند:

 • جون فلیکس، مدیرعامل گروه IG،
 • مارتین گیلبرت، مدیر عامل شرکت Aberdeen Asset Management، رئیس شرکت Revolut
 • لوک نوسک (از بنیانگذاران پی پال)
 • پیتر برابک-لتماث، رئیس نستله
 • الکساندر مارس (بنیاد حماسی، همچنین به عنوان بیل گیتس فرانسوی)
 • کریس راست (سرمایه گذار سابق Sequoia VC)
 • جیم ملون (بنیانگذار Juvenescence، Agronomics و نویسنده قانون Moo)

این باشگاه فرصت‌هایی را برای سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های فناوری با عملکرد بالا فراهم می‌کند که به دلیل مواردی مانند کمبود تخصیص، معمولاً در دسترس سرمایه‌گذاران خصوصی نیستند. از سال 2018، LTC و اعضای آن به سرمایه‌گذاری در دورهای مالی برای تک‌شاخ‌های فناوری معروف از جمله Revolut، Airbnb، Klarna و Picsart و همچنین سایر مقیاس‌های با عملکرد بالا مانند Sharebite، Rapyd، Paysend و Outdoorsy پرداخته‌اند.

LTC همچنین بستری را برای شبکه‌سازی، تبادل ایده‌ها و تجربه با گردآوری تخصص‌های عمیق فناوری و کارشناسان سرمایه‌گذاری در رویدادها (و وبینارها) فراهم می‌کند و به طور منظم میزگردهای سرمایه‌گذاری را میزبانی می‌کند و گزارش‌های بخش را توسعه می‌دهد (تغذیه به نشریه سالانه باشگاه: مجله Venture) در مورد خاص. حوزه های فناوری مورد علاقه، با تکرارهای اخیر که بخش فضا، شراب خوب، فناوری در مد و نسل بعدی فین تک ها را پوشش می دهد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

75 − 66 =